Svalový orgán uvnitř našeho hrudníku je odpradávna symbolem humanity, lásky a samotného života. „Chytnu motýla – zahyne. Utrhnu květinu – zvadne. Krásu mohu pohladit pouze srdcem,“ básnil John Lennon. Podvodníci, kteří prodávají vodičku Heart Tonic, však empatii dávno ztratili. Slibují, že komukoli snadno vyléčí hypertenzi, ale přitom jenom lžou a kradou! Už dříve nabízeli tablety na bolavé klouby, přípravky na hemeroidy nebo proti parazitům. Nikdy však nikomu nepomohli, pokaždé jenom shrábnou peníze a zmizí!

Prastaré rady proti zvýšenému krevnímu tlaku

Lékařská věda dokázala vymýtit evropský mor, tuberkulózu nebo tyfus, a zásadní měrou přispěla ke prodloužení lidského života. Navíc v Evropě máme dobrou zdravotní péči zadarmo, takže hypertenzi řešme nejprve s doktorem. Heart Tonic není léčivým přípravkem ani podle oficiální vědy, ani podle prastarých lidových receptů, které popisuje například vydavatelství Reader’s Digest.

Naši předkové prý vyrovnávali krevní tlak například česnekem, čajem (z arniky / jmelí / rozrazilu/ ostropestřce mariánského), masážemi a koupelemi (přidáme do vany kafr, tymián, mátu peprnou, šalvěj či rozmarýn, anebo střídavě sprchujeme studenou a teplou vodu).

7 argumentů, proč nekupovat Heart Tonic

Upřímně doufám, že není příliš pozdě a nečtete moji recenzi teprve poté, co jste vyhodili peníze oknem. Vysvětlím vám, proč před kapkami „Heart Tonic“ varuji a budu rád, pokud třeba přidáte svoje postřehy do diskusního fóra.

 1. Inzerované sérum stojí poměrně hodně peněz, zvláště když nemáte garantovaný žádný dobrý výsledek.
 2. Takzvaný „Heart Tonic“ prodává anonymní firma, kterou nenajdete v českém obchodním rejstříku.
 3. Žádná autorita (například Státní ústav pro kontrolu léčiv) neschválil tento výrobek pro evropský trh.
 4. Pokud „Heart Tonic“ obsahuje například toxiny, po prodělané otravě těžko vypátráte viníka.
 5. Tento nesmysl samozřejmě nedoporučuje žádný český lékař (schválně se zeptejte obvodního doktora!).
 6. Prodejní internetová stránka se zaštiťuje neexistujícím Institutem kardiovaskulárních onemocnění.
 7. Reklama na „Heart Tonic“ připomíná podvodné přípravky proti ušnímu šelestu nebo zvětšené prostatě.

56 KOMENTÁŘE

 1. Vážený pane, za koho tedy lobbujete, když kritizujete Heart Tonic? Podle mého názoru lékařská věda vůbec netuší, jak vysoký krevní tlak řešit. Zkouší chemii, která má ovšem neblahé vedlejší účinky, protože uzdravení lidí není cílem farmaceutických koncernů.

  • Pane Valachu, lobbuji za poctivé doktory, kteří by sice mohli zbohatnout jako plastičtí chirurgové (kdyby zvětšovali prsa a rovnali nosy zbohatlíkům), ale místo toho pomáhají obyčejným lidem – dětem, důchodcům a všem potřebným. Lékařská věda má úžasné výsledky, když porovnáme délku dožití před několika staletími a nyní. Vždyť doktoři medicíny dokážou operativně „opravit“ dokonce i porouchané srdíčko, jak dosvědčí leckterý kardiak!

   Dále lobbuji za staré dobré bylinky a zdravou veganskou stravu, jak vidno ve článku výše: česnek nebo šalvěj lze získat poměrně levně, rozhodně levněji než sajrajt zbabělých zlodějíčků „Heart Tonic“.

   • Pane Woffe, máte naprostou pravdu, jsou to podvodníci a lidi jim věří jako hloupí. Koukala jsem se všude možně na internetu, jestli najdou něco o Medportal, ale nikde nic. Mluvila jsem o přípravku „Heart Tonic“ se svojí kardioložkou, která mě důsledně varovala. Díky ní mám tlak 120/70 a je mi dobře.

    • Dobrý den paní Blanko! Věřím vám, co píšete. Rád bych, kdybyste mi poradila, jak dosáhnout tlaku 120/70, což je jistě ideální tlak. Píšete, že tento tlak máte díky vaší kardioložce. Jaká je tedy její rada? Děkuji za odpověď.

  • Nevážený Valachu, za koho lobujete vy? Uvedené stránky mají všechny známky podvodu. Mimochodem, kardioložka bez uvedení jména a pracoviště, zato s kravatou, se hned tak nevidí. Opravdu si myslíte, že cílem neznámých prodavačů Hearttonicu je uzdravení někoho? Pokud ano, jistě se mohou prokázat příslušnými studiemi; protože pokud chemie, co prodávají, jejíž případné vedlejší účinky vám asi nevadí, mají léčebný efekt, pak jsou lékem a musí projít nákladným schvalovacím procesem. Jak můžete tvrdit, že lékaři neumějí „řešit“ vysoký krevní tlak? Víte, co je tzv. esenciální hypertenze? Víte, kolik je příčin hypertenze?

   Jen tak pro zajímavost, zkuste přidat na prodejní stránky svůj komentář!

   • Rony – máte pravdu, zkoušejí to na nás na všech úrovních. Objednal jsem si takto velice účinný prostředek na potlačení Diabetu 2. typu. Přišlo to v neúměrné krabici konkretního léku.( odpovídající krabice od bot) Vlastní lék se nacházel v pěti obálkách a jednalo se o nálepky na chodidla. Za těchto 5 leukoplastů jsem zaplatil 950,- Kč, výsledek se ale nedostavil. Rovněž jsem podobným způsobem objednal přísadu do motoru mého auta. V krabici od bot, byla malá stříkačka s obsahem, ale za 950,-Kč. Nabídky se mně ale opakují.

   • Asi by už za to, pokud by to nebyl podvod, byla udelena Nobelova. Nedávno zemřela naše nejstarší občanka ve 109 letech. To je nyní Dr. Drahokoupil nejstarší u nás?

  • Dobrý den, Heart tonicu se věnujeme ve zpravodajství TV Prima, nechali jsme ho otestovat laboratoří a již víme, co obsahuje. Do reportáže hledám někoho, kdo ho v minulosti, nebo stále užívá. Ozvěte se mi prosím na mail tom.polak@iprima.cz i s kontaktem. Moc díky!

   • Dobrý den, my s manželem jsme měli s tímto produktem dobrou zkušenost ale teď ho už nemůžeme sehnat, víte o tom kde se dá objednat? Díky K.

 2. Člověk se musí stránce Heart Tonic zasmát: Již za 6 hodin máte tlak v pořádku. No to je nabídka! A já blbec chodím čtyři roky k doktorovi pro prášky na tlak. – Doufám, že jste pochopili moji ironii. Kdyby byly tyhle kapky tak zázračné, nestály by 890 Kč, ale tisíce.

  • Přesně tak, podvodníci mají stále stejný propagační a prodejní systém. Zásadně zrovna DNES končí výhodná akce (jak překvapivé!), pod nabídkou jsou desítky pochvalných komentářů, které evidentně nenapsali zákazníci. Následně hledám recenze přes Google, čtu a okamžitě vím, že jsem se nemýlila!

 3. Zajímavé: Výrobce „léku“ v chvalozpěvu na svých stránkách uvádí, že výzkum skončil teprve nedávno, ale v příspěvcích „uživatelů“ jedna paní píše, že Heart Tonic „úspěšně užívá“ čtyři roky!

  • Možná, že ta paní, která “ úspěšně užívá“ ten lék, se rozhodla pro to, aby byla ona tím „pokusným králíkem“, na kterém se provádí ten výzkum, který právě podle výrobce skončil teprve nedávno a tak dobře dopadl…… 🙂

 4. Je to jasný, někdo posekal louku, seno vyluhoval a pak už zbývá jen najít vhodný název a patřičnou výši ceny, ze které hned, ale jenom do zítra, slevit 50%.
  Recenze, žádný problém ty si napíšeme sami, za hodinu kýbl, však ono se dost lidí chytne.

 5. Pane Woffe, nemohl byste, prosím Vás, něco zjistit o produktu Mangosteen (hubnoucí kůra z ovoce Mangosteen)? Taky nelze koupit jinak než přes internet. Má svoje stránky s fotografiemi zhubnutých žen, údajně lze zhubnout 15 kilogramů za 6 týdnů, zlevněná cena činí 990 Kč. Když produkt objednáte, napíší vám, že se ozvou. Druhý den Vám zavolá žena mluvící špatnou češtinou a najednou nabízí totéž na 6 týdnů za 3 500 Kč! Děkuji a jsem s pozdravem. Haklová

  • Taky jsem naletěla, přípravek objednala – a stoprocentně jde o podvod, protože nefunguje. Nejprve jsem couvala, ale potom mě obchodnice přemluvila, abych zaplatila 2 000 Kč za 3 kusy. Měla jsem dostat certifikát o produktu, avšak samozřejmě nic takového nepřišlo.

  • Dobry den,

   skoda,ze jsem si vasi recenzi nenasla o 2 dny drive :/ take jsem naletela a balik v hodnote 3589kc zaplatila. Je mi uplne spatne,jak muze byt nekdo tak kruty a vysmivat se lidem,kteri maji problem s vahou. Nikdy jsem si nic takto neobjednala,neverila sem tomu…ale jak pisete spatne mluvici zenska mne proste ukecala.

 6. Nejvíce mě pobavilo, jak získávají bioflavonoidy – pouze ze smůly planě rostoucích modřínů. :-)) – Dostatek bioflavonoidů je v oplodí pomerančů – to bílé mezi kůrou a plodem.

 7. Dobrý den. Děkuji za upozornění, i když jsem zboží objednala, nezaplatím. Zjišťuji, že s přibývajícími lety klesá moje obezřetnost a potřebuji logicky upozornit na podvody. Už jsem se dvakrát napálila.

  • Paní Pechoušková, potřebovala byste spíše nějaký lék na obezřetnost. Píšete, že jste se již dvakrát napálila, ale jak vidět nepoučila, neboť jste si zboží objednala….. Pokud takový lék na obezřetnost existuje, ale pozor, aby to nebyl opět podvod. Berte to ode mne jako upřímnou radu, nemyslím to ironicky….. Přeji šťastnou volbu. Zdraví M.

  • Dobrý den, děkuji za upozornění. Je mi 49 let a mám problém kvůli vysokému tlaku. Moji lékaři úplně účinně nepomohou, ani dostatečně neporadí. Teď zrovna marodím, jsem docela nešťastná a chci zkusit něco nového. Přemýšlela jsem o Heart Tonic, ale díkybohu jsem nedokončila objednávku. Dám přednost nějakému bylinnému čaji – myslím, že nejsou tak drahé.

   • Dobrý den, Jano, hlavní příčinou vysokého krevního tlaku je příliš vysoké a trvalé emoční napětí. Tato disharmonie v mysli způsobuje celkový a dlouhodobý stres. Obavy, vztek, a nedobré myšlenky a obrazy ze všech médií jen umocňují strach a psychický tlak. Pokud je tento stav dlouhodobý a trvalý, výsledek se vždy dostaví. Zkuste knihu Nálada od Norberta Čapka, vyšla v Nakladatelství Santal. Jiří, 55, tlak i mysl OK.

    • Stres za vysoký tlak môže len čiastočne, podobne sa dá hovoriť o genetike. Sú to len výhovorky ľudí. Za Vysoký tlak môže predovšetkým moderná nezdravá tučná strava, z vysokým obsahom cukrov či tukov, pri tom malo pohybu, často sedavý život (následkom je aj nadváha u väčšiny ľudí). Keby ľudia primerane športovali (od mlada do vyššieho veku) a zdravo sa stravovali, naozaj málo kto by v 60 – tke mal hypertenziu a celkovo by ubudli mnohé choroby vrátane problémov z kĺbmi a diabetes.

  • Proč ČLK tomu nezabráni , proč na ně nepodají tresné oznamení! V české republice projde všechno, jako i například lichváři kteří nabízejí rychle půjčky, proč soudy je ještě obhajují.

  • Pane Pacáku! Česká policie a Interpol mají k řešení jiné závažné případy, než aby řešily lidskou hloupost! Lidé mají svobodnou volbu, protože mají svobodnou vůli, je to jejich rozhodnutí, což ale znamená, že nesou také důsledky svých rozhodnutí…. A to je, myslím si, spravedlivé….

 8. Zkuste jim napsat negativní recenzi ( pochybovat že by to mohlo fugovat) a pravděpodobně do rána zmizí a bloknou vám přístup z mailu pod kterým jste psali. Vzykoušeno na jiných stránkách, tam prodávali nějaký prostředek na růst svalů bez cvičení :-)). Tohle je velice podobné.

 9. Dobrý den. Tak jsem na rozpacích a nevím jestli si koupit nebo ne,hned Vám popíši proč. Byl jsem na odběru krve a tam mi zjistili viší hodnoty tzv. zlého cholesterolu,4,2 norma má být 2,5 až 3 nevím čeho. Pan doktor mi předepsal Atorvastatin,jsem atlet ,vrh koulí,hod diskem, má víc nežádoucích účinků než léčivých,jako pro mne hodně nevyhovující,že to ničí svaly.Jak se mám tedy rozhodnout?Děkuji za odpověd.S pozdravem Jursa Luděk.

 10. Jsem ráda, že jsem si našla tuto stránku. Už při otevření webu Heart Tonic a pohledu na 106. letou paní doktorku v“ kuchařské čepici“, mně to bylo nějak podezřelé. No a zřejmě mne můj instinkt neošálil. Takže díky pane P. Wolfe za tuto recenzi a ost. příspěvky. Mám totiž jasno. Dále budu brát léky na hypertenzi od mého internisty a doufám, že se dožiji také 106. let jako p. doktorka (úsměv). HK

 11. Objednala jsem si Hearttonic a hned druhý den jsem objednávku zrušila,ale stejně mě produkt poslali.Nevyzvedla jsem si jej a teď čekám co bude dál….

 12. Tento přípravek je presentován jako přípravek na čistění cév s kardiochirurgy Drahokoupilovými a to je prosím hlavní téma. Ale bohužel tento přípravek nemá správný český překlad, proto že začíná 1) „složení 1 kapsle“ a zatím jsou to kapky. 2) není to prostředek na čistění cév, ale něco jako na srdce. 3) Nemohu se radit s lékařem o přípravku který nezná proto že překlad je matoucí, tedy není v pořádku, tedy se nemůže prodávat v lékárnách.

 13. Bohužel už jsem heart tonic koupil, teď mám 2 balení a po těchto recenzích ho samozřejmě užívat nebudu. 1400kč jsem vyhodil tzv. z okna. Smutné je že se s tím nedá nic dělat a podvodníci (šmejdi) vydělávají beztrestně dál

 14. Pane Woffe, máte naprostou pravdu a děkuji, že jste varoval důvěřivé chudáky, kteří jsou léta na lécích a mají nadále vysoký tlak. Můj tchán trpěl stejným problémem, navíc taky vysokým cholesterolem, dnou a počínající artritidou. S manželkou jedli hrozně – ostatně jako 80 % české populace. Uzeniny, maso, moučná a sladká jídla, margaríny, co se tváří jako máslo, umělé cukry, aromata, konzervanty, minimum zeleniny a ovoce. Když vypadal opravdu špatně, dal na naše rady, aby pil šťávy z čerstvé zeleniny a ovoce.

  Například cholesterol totiž přirozeně vzniká v našem těle, aby chránil naše cévy před záněty, které propukají kvůli chybějícím živinám. Přesněji řečeno: Cholesterol zalepí ohroženou cévu, aby nedošlo k jejímu porušení. Jenomže pokud špatnou stravu přijímáme dlouhodobě, dojde k ucpání. Řešením ovšem není umělé snížení cholesterolu, nýbrž uzdravení cév – pomocí dobrého jídelníčku a vitamínů C, B, E a dalších. No a jak nyní žije můj tchán? Po roce, kdy užíval šťávy: Tlak v normě, dna se neozývá, zase dobře chodí a v pořádku má taky cholesterol, na který přitom přestal brát pilulky hned, když nasadil svou léčbu šťávami.

  Ještě jeden příběh se šťastným koncem. Máme známého, Slováka po několika infarktech. Rovněž byl v dosti špatném stavu. Potom změnil jídelníček a začal přijímat více vitamínu C. Načež šel na kontrolu, ale byl poslaný jinam, protože jeho osobní lékař nevěřil svým očím – myslel, že má rozbitý přístroj. Navštívil tedy Bratislavskou nemocnici, kde dlouho koukali na monitor a pak konstatovali – tohle není možné, pane, Vaše jizvy po infarktech prostě zmizely. Žádný zázrak, jenom změna stravy.

  • Dobrý den. Vím, že strava je hodně důležitá, ale opravdu je možné, aby se změnou stravy takto radikálně zlepšil zdravotní stav ?. Teď začne sezóna ovoce, zeleniny tak bych je začala dělat-lepší než kupované. Mám po infarktu, vysoký tlak, cholesterol 7,5 i když beru léky, vysoký cukr , bolesti kloubů-artroza a to je mi jen 52 let. Uvažovala jsem o různých doplňcích stravy-jucca, zelený ječmen , hlíva ,řasa chlorrela, koloidní stříbro, občas to beru, ale asi nejsem důsledná a tak výsledky moc nejsou.

  • Hanka moc děkuji za příspěvek, zrovna dnes jsem přesvědčila mého muže že Heart tonic je podvod a plně doufám že manžela pžesvedcím o zmene životního stylu což se mi 30 let nedaří.Alespon jsme nevyhodili Kč.

  • Dobrý deň,ja som si objednala hearttonic 2 kusy za 54€,akože akcia.Volali mi,čiže cez telefón som objednávku potvrdila a má mi prísť do 3 dní.Náhodou som prišla na túto stránku a som rada,lebo vyhodiť len tak peniaze za niečo,čo môže viac uškodiť,ako pomôcť,by som len ťažko zniesla.Ďakujem

 15. Před chvílí jsem četla na netu reklamu (bohužel jsem si to už zavřela, nemohu sem dát odkaz, ale dohnalo mě to k tomu, že jsem začala hledat informace a došla i na „kupní sílu“), která se zaštiťuje nějakým Dr. Drahokoupilem, lékařem, kterému je 107 let a zřejmě bumbá tento zázrak, v každém případě doporučuje. Našla jsem pár dr. Drahokoupilů, žádný ale není tak stár. Je to podvod a jestli Drahokoupil, tak jedině, že draho koupil.

 16. Koupila jsem si hearttonic chtěla jsem vyzkoušet něco nového a výsledkem je, že mi po užívání během dne tlak stoupl na 150/90, vyhozené peníze! Vracím se k přírodnímu přípravku Tenzin, mě velmi pomáhá a udržuje můj tlak v ideálních hodnotách okolo 125/75.Jana

 17. Dobry vecer. Take bych byval naletel. S praskama se da tlak ukocirovat. Bez cigaret a stresovani by mohly byt i slabsi. Co se tyce diety na hubnuti, zadny prasek pravdepodobne nezabere. Osvedcila se mi metoda nizkokaloricke stravy. Nehladovet, najist se dosyta ale daleko mene kalorii nez pred dietou. S touto metodou se da opravdu zhubnout. A moje rada je pro vsechny zdarma.

 18. Jak je možné, že prodejce nejde zjistit? Odněkud zboží zasílá a někdo ho zasílá jemu. Pokud je jeho zboží podvod, dokonce může škodit, tak je to snad i trestné. To mají lidi, kteří s těmito obchody podat žalobu. A co policie, pomáhat a chránit?

 19. Našel jsem složení, je to z běžných bylin. Jestli nepomůže? Je tam riziko, jestliže berete lék na ředění krve (warfarin).

 20. Taky jsem si HEARTTONIC koupila, škoda, že jsem si nepřečetla recenze.
  Asi jsem zbytečně vyhodila peníze. Takže je přípravek škodlivý, mám ho užívat?

 21. Dobrý den, také jsem zřejmě naletěl. Když se stále dějí podvody, proč stát nevydá zákon (vyhlášku) a nenařídí, aby veškerá léčiva byla označena kódem, pod kterým by si mohl každý najít na internetu, zda lék byl schválen státním ústavem pro kontrolu léčiv, či nikoliv? A pak šmejdy řádně trestat. To je stát tak neschopný? Nebo už neplatí, že zdraví občanů je nade vše? A také by bylo třeba trestat i lékárníky, že prodávají lidem neschválená léčiva. Vůbec bych se ale nedivil, kdyby se demonstrovalo za to, že je to omezování osobní svobody a podnikání.
  Filosofie dnešní doby: Buď sláva vlasti, jen když se moje kapsa mastí.

 22. Neexistující profesor Koláček mě ohromil sdělením, že kdyby se všechny cévy v lidském těle spojily v jediný provázek, dala by se jím 2,5x obtočit naše planeta na úrovni rovníku. Délka provázku by tedy byla 100 tisíc kilometrů.
  Provedl jsem jednoduchý výpočet, při němž jsem hmotnost jednoho kilometru krevních cév stanovil na 5 gramů. Na kilometrový provázek je to asi hodně podstřelená hodnota, ale chtěl jsem zabránit tomu, aby někdo označil 10 gramů za příliš mnoho na pouhý kilometr cév.
  Nuže, z těch 5 gramů na kilometr vychází, že průměrný člověk by vážil 500 kilogramů, tedy půl tuny. Vlastně ani ne tak člověk, jako jenom samotné jeho cévy. Kdybych se odvážil odhadnout ten kilometr cév na 10 gramů, pak by jenom moje cévy vážily celou jednu tunu.
  Musíte uznat, že je to opravdu impozantní číslo. A nebýt profesora Koláčka, nikdy bychom se to nedozvěděli!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno