Svalový orgán uvnitř našeho hrudníku je odpradávna symbolem humanity, lásky a samotného života. „Chytnu motýla – zahyne. Utrhnu květinu – zvadne. Krásu mohu pohladit pouze srdcem,“ básnil John Lennon. Podvodníci, kteří prodávají vodičku Heart Tonic, však empatii dávno ztratili. Slibují, že komukoli snadno vyléčí hypertenzi, ale přitom jenom lžou a kradou! Už dříve nabízeli tablety na bolavé klouby, přípravky na hemeroidy nebo proti parazitům. Nikdy však nikomu nepomohli, pokaždé jenom shrábnou peníze a zmizí!

Prastaré rady proti zvýšenému krevnímu tlaku

Lékařská věda dokázala vymýtit evropský mor, tuberkulózu nebo tyfus, a zásadní měrou přispěla ke prodloužení lidského života. Navíc v Evropě máme dobrou zdravotní péči zadarmo, takže hypertenzi řešme nejprve s doktorem. Heart Tonic není léčivým přípravkem ani podle oficiální vědy, ani podle prastarých lidových receptů, které popisuje například vydavatelství Reader’s Digest.

Naši předkové prý vyrovnávali krevní tlak například česnekem, čajem (z arniky / jmelí / rozrazilu/ ostropestřce mariánského), masážemi a koupelemi (přidáme do vany kafr, tymián, mátu peprnou, šalvěj či rozmarýn, anebo střídavě sprchujeme studenou a teplou vodu).

7 argumentů, proč nekupovat Heart Tonic

Upřímně doufám, že není příliš pozdě a nečtete moji recenzi teprve poté, co jste vyhodili peníze oknem. Vysvětlím vám, proč před kapkami „Heart Tonic“ varuji a budu rád, pokud třeba přidáte svoje postřehy do diskusního fóra.

 1. Inzerované sérum stojí poměrně hodně peněz, zvláště když nemáte garantovaný žádný dobrý výsledek.
 2. Takzvaný „Heart Tonic“ prodává anonymní firma, kterou nenajdete v českém obchodním rejstříku.
 3. Žádná autorita (například Státní ústav pro kontrolu léčiv) neschválil tento výrobek pro evropský trh.
 4. Pokud „Heart Tonic“ obsahuje například toxiny, po prodělané otravě těžko vypátráte viníka.
 5. Tento nesmysl samozřejmě nedoporučuje žádný český lékař (schválně se zeptejte obvodního doktora!).
 6. Prodejní internetová stránka se zaštiťuje neexistujícím Institutem kardiovaskulárních onemocnění.
 7. Reklama na „Heart Tonic“ připomíná podvodné přípravky proti ušnímu šelestu nebo zvětšené prostatě.

25 KOMENTÁŘE

 1. Našel jsem složení, je to z běžných bylin. Jestli nepomůže? Je tam riziko, jestliže berete lék na ředění krve (warfarin).

 2. Taky jsem si HEARTTONIC koupila, škoda, že jsem si nepřečetla recenze.
  Asi jsem zbytečně vyhodila peníze. Takže je přípravek škodlivý, mám ho užívat?

 3. Dobrý den, také jsem zřejmě naletěl. Když se stále dějí podvody, proč stát nevydá zákon (vyhlášku) a nenařídí, aby veškerá léčiva byla označena kódem, pod kterým by si mohl každý najít na internetu, zda lék byl schválen státním ústavem pro kontrolu léčiv, či nikoliv? A pak šmejdy řádně trestat. To je stát tak neschopný? Nebo už neplatí, že zdraví občanů je nade vše? A také by bylo třeba trestat i lékárníky, že prodávají lidem neschválená léčiva. Vůbec bych se ale nedivil, kdyby se demonstrovalo za to, že je to omezování osobní svobody a podnikání.
  Filosofie dnešní doby: Buď sláva vlasti, jen když se moje kapsa mastí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno