Milostné trojúhelníky bývají dramatické, v manželském pětiúhelníku však není prostor pro zbytečné citové bouře. Jste rádi, pokud ukočírujete domácnost, děti, manžela nebo manželku a exmanžela či exmanželku. Takové vztahové klubko ukazuje TV Nova v novém seriálu Jedna rodina, který nabízí zdarma v televizi a online.

Jedna rodina běží na TV Nova a Voyo

České televize v posledních letech ujížděly na kriminálních seriálech, jakoby typický divák potřeboval svoji každodenní porci brutálních vražd. Na programu byly Zločiny Velké Prahy, brněnská Hlava Medúzy, ostravské nebo českobudějovické Místo zločinu. Na televizních obrazovkách se plížil Rapl, Rédl či Roubal… Normální lidské životy jsou však jiné – klidnější a přitom složitější, než šokující filmové krváky.

TV Nova a její internetová sestra Voyo uvádějí nový seriál Jedna rodina, který připomíná zamotané vztahové bludiště, avšak není nereálný. Petra a Filip byli manželé, mají spolu syna a dceru. Ale stárnoucí muž zatoužil po mladší ženě. Jeho novou chotí se stala Norika, která následně porodila chlapečka. Opuštěná exmanželka ovšem nezůstala sama. Sbalila Karla, který paralelně opustil Kláru –⁠ oba nicméně nadále mají syna a dceru…

Klikněte sem a sledujte celý seriál Jedna rodina zdarma online.

Scénáristka a herecké obsazení

Podobné vztahové labyrinty možná znáte ze skutečného života, nebo ze starších komedií. Scénáristka Lucie Konečná ostatně popsala partnerský pětiúhelník nejdříve ve filmu Střídavka a potom v seriálu Jedna rodina. V obou případech sledujeme, jak bývalí a současní milenci spolupracují, aby zabezpečili svoje děti. Průběžné komplikace, vtípky a taky herecké obsazení se ovšem liší. Shrňme, kdo hraje seriálovou Jednu rodinu:

PostavyExmanželéManželéHerci
PetraFilipKarelTereza Kostková
KarelKláraPetraTomáš Jeřábek
FilipPetraNorikaFilip Blažek
NorikaNikdoFilipBerenika Kohoutová
KláraKarelNikdoZuzana Vejvodová
Petra a Filip zplodili Václava (Sebastian Pöthe) a Martinu (Denisa Biskupová). Karel a Klára přivedli na svět Johana (Oliver Vyskočil) a Elišku (Lotti Töpfer). Filip a Norika mají malého Mikeše. Seriálem jako vypravěč provádí Filipův tatínek Bob (Pavel Zedníček).

Roztomilí (ex)manželé a (ex)manželky

Pikantní jsou situace, ve kterých se prolínají minulé a současné milostné vztahy. Například Filip se nedopatřením dostane na policejní vyšetřovnu, kde těžkopádně prokazuje svoji identitu. Zjišťuje, že nechal doma doklady, má vybitý mobil a nezná telefonní číslo svojí současné manželky. Avšak náhle se rozzáří a policistům vítězoslavně oznámí: „Ale znám číslo na bejvalku!“

Zapomnětlivý je i Karel, když svoji současnou partnerku pozve na dovolenou do Nízkých Tater. Tam jsme byli na svatební cestě,“ upozorňuje jeho exmanželka. Fakt?,“ reaguje zaskočeně Karel. „Vždyť jsi tam našel toho hrobaříka,“ připomíná vesele exmanželka, ale aktuální manželce zamrzá úsměv na rtech. Střevlík kožitý! Carabus coriaceus! Tenhle unikátní exemplář měl téměř 4 centimetry!,“ ožívá vášnivý přírodovědec Karel. „Skoro takhle nadšený byl z naší svatební noci,“ glosuje exmanželka, zatímco její nástupkyně má výraz chladnokrevné vražedkyně.

Upřímná recenze na Jednu rodinu

Herci působí přirozeně, dialogy mají smysl a nejsou trapné, jednotlivé příhody jsou uvěřitelně. Sem tam se zablýskne povedený fór. Otázka zní, jestli se Jedna rodina nepodobá normálnímu životu až příliš.

Klára chodí na seznamky, kde potkává různé podivíny. Karel je učitel a ve třídě má také dceru svojí nové manželky, což nedělá dobrotu. Petra prodává marmelády, ale od zákazníka zjišťuje, že nesplňuje hygienické předpisy… Většinou se neděje nic pamětihodného. Pokud bychom vyškrtli slabší momenty a nejlepších scénky sestříhali do hodinového filmu, o mnoho bychom nepřišli.

Hodnocení seriálu Jedna rodina: 5/10

Vyšších filmařských kvalit dosahuje seriál Kukačky, který odvysílala Česká televize. Nicméně tady jde o drama – v porodnici jsou vyměněny děti, což jejich rodiče zjistí teprve po letech. Jedna rodina působí klidnějším dojmem, takže lépe sedne divákům, kteří po únavném dni potřebují oddechovou jednodušší zábavu.

Klikněte zde, pusťte si libovolný díl a udělejte si vlastní názor.

Počet dílů se nemusí zastavit ani na 40

Všední rodinné radosti a starosti jsou neomezeným inspiračním zdrojem, délka televizního seriálu však závisí na diváckém zájmu. TV Nova prozatím naplánovala 8 dílů, které trvají dohromady 6 hodin (8 x 45 minut). Nicméně scénáristka Lucie Konečná na sociální síti prozradila: Už máme napsanou skoro celou sezónu. 40 dílů.“ Nova zároveň hlásí, že Jedna rodina slaví mimořádný úspěch“ – takže další pokračování vypadá pravděpodobně.

Kde se natáčel seriál Jedna rodina?

Herci se potkávali převážně v interiérech –⁠ v domácnostech, hospůdkách nebo v domově pro seniory, kde Klára pečuje o čiperné dědečky a babičky. Ale mezi komickými scénkami vidíme malebné městečko, ve kterém stojí vkusné a prostorné rodinné domy, středem protéká modravá řeka a kolem se zdvihají lesnaté kopce. Takhle vypadá Beroun.

Jedna rodina tedy žije zhruba 30 kilometrů jihozápadně od Prahy, mezi Českými krasem a Křivoklátskem, na soutoku Berounky a Litavky. Ve středočeském okresním městě bydlí dalších 20 tisíc lidí.

Berounské filmové lokace jsou legendární

Odsud pochází lingvista Josef Jungmann, spisovatel František Nepil nebo moderátor Leoš Mareš. Beroun nabízí úžasné historické i přírodní lokace, a proto dlouhodobě přitahuje filmaře. Tady se natáčely seriály Muž na radnici, Nemocnice na kraji města po 20 letech nebo Pustina. Do nedalekých Loděnic byly situovány oscarové Ostře sledované vlaky, v lomu Velká Amerika se točil Limonádový Joe a nedaleký hrad hostil Noc na Karlštejně.

Celý seriál Jedna rodina zdarma online

Petru, Karla, Noriku, Filipa, Kláru a jejich děti uvidíte na TV Nova v úterý od 20:20. Vybrané epizody jsou dostupné také na internetových stránkách nova.cz. Tady narazíte na reklamy, ale nenajdete zde některé starší ani nejnovější díly oddechového seriálu.

Jestli vás zajímá celý příběh a nesnášíte inzerci, mrkněte na virtuální videopůjčovnu Voyo. Zde naleznete 2 000 filmů a seriálových epizod, všechny v češtině a bez reklam. Využijte týdenní zkušební verzi, a zhlédněte seriál Jedna rodina online a zdarma (či za symbolickou 1 Kč). Případně zaplaťte 159 Kč – a máte Voyo na celý další měsíc. Nebo šetřete a věnujte se svoji vlastní rodině.

Zdroj úvodní fotografie: Archiv TV Nova a Voyo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno