České MMA čeká největší událost tohoto roku a minimálně z hlediska počtu diváků největší turnaj v historii. Organizace Oktagon umístí svůj turnaj s pořadovým číslem 58 poprvé na fotbalový stadion. Dvacet sedm tisíc diváků bude naživo sledovat galavečer, jehož zlatým hřebem bude odveta mezi dvěma obrovskými legendami českého a slovenského MMA. Po necelých pěti letech se proti sobě opět postaví Karlos Vémola a Attila Végh, aby se utkali o titul ve váze do 93 kilogramů.

Oktagon 58 začíná v sobotu 8. června 2024 v 18:00 a sledovat ho můžete v live streamu na TV Tipsport ZDE.

Vémola vs. Végh 2: Odveta století: Kdy a kde sledovat online

První a dosud jediný zápas mezi oběma bojovníky se uskutečnil v listopadu 2019. Karlos Vémola do něj šel jako favorit, který neposznal čtyři roky chuť porážky. Měla to být jeho zkratka k návratu do slavné UFC. Attila naopak v roce 2019 absolvoval jediný souboj, ve kterém prohrál s Virgilem Zwicklerem. Vše vypadalo jako jasná záležitost.

A skutečně to jednoznačná záležitost byla. Jen v úplně opačném gardu. Slovenský bojovník měl od prvních vteřin lepší pohyb a rozdával tvrdé rány. Po 127 vteřinách uzemnil Karlose knockoutem a bylo rozhodnuto.

Kariéry obou borců se pak ubíraly dost odlišnými cestami. Zatímco Végh už od té doby do klece nevlezl, Vémola absolvoval v Oktagonu dalších deset zápasů. Porážky v loňských soubojích s Patrikem Kinclem a účastníkem Survivoru Samuelem Krištofičem každopádně naznačily, že jeho zápasnická kariéra se pomalu chýlí ke konci a sobotní bitva může být tou úplně poslední. Poslední vystoupení to zřejmě bude i pro Attilu a je jasné, že ani jeden bojovník nebude chtít ukončit kariéru prohrou.

Vémola – Végh: Kurzy, kdo vyhraje?

Přestože Attila Végh téměř pět let nestál v ringu, podle kurzů sázkových kanceláří do něj v soboru vstoupí v roli lehkého favorita. Den před zápasem vypadají kurzy u Tipsportu následovně:

  • Karlos Vémola – 2,06
  • Attila Végh – 1,70
  • Remíza – 45

V Attilův prospěch hraje skutečnost, že zápas rozhodně nepodcenil a tvrdě se na něj několik měsíců připravoval. Českému Terminátorovi zřejmě bookmakeři tolik nevěří hlavně kvůli jeho posledním dvěma prohrám proti těžkým soupeřům.

Karlos Vémola vs. Attila Végh – statistiky

Karlos VémolaAtila Végh
Zápasy145
Prohry3 (2× KO, 1× na body) Attila Végh, Patrik Kincl, Samuel Krištofič1 (TKO) Virgil Zwicker
Výhry11 (7× submise, 3× na body, 1× KO) Pawel Brandys, Henrique da Silva, Thomas Robertsen, Václav Mikulášek, Alex Lohoré, Milan Ďatelinka, Michal Pasternak, Aleksandar Ilić, Al Matavao, Lucas Alsina, Pavol Langer4 (1× na body, 1× submise, 1× KO, 1× TKO) Paul Byrne, Travis Fulton, Maiquel Falcao, Karlos Vémola
Získané titulyStřední váha (do 83,9 kg), polotěžká váha (do 93 kg)-

Program Oktagon 58 (Fight Card)

Titulový souboj mezi Vémolou a Véghem bude sice hlavním tahákem rekordního turnaje Oktagon v Edenu, rozhodně ale nepůjde o jediný zajímavý zápas. Po devíti měsících se do klece vrací David „Růžový panter“ Kozma, proti kterému se postaví moldavský drákula Ion Surdu. Na programu jsou dva čtvrtfinálové duely Tipsport Gamechanger nebo vyhrocený souboj mezi Jaroslavem Pokorným a Shemem Rockem.

Hlavní karta
Light heavyweight title fight 5x5Karlos Vémolavs.Attila Végh22:45
WelterweightDavid Kozmavs.Ion Surdu22:15
MiddleweightDavid Zawadavs.Marek Mazúch21:30
LightweightJaroslav Pokornývs.Shem Rock21:00
Lightweight (Tips. Gamechanger)Mateusz Legierskivs.Akonne Wanliss20:25
Catchweight 88 kgMiloš Petrášekvs.Kamil Wojciechowski20:05
Lightweight (Tips. Gamechanger)Acoidan Duquevs.Mago Machaev19:45
WelterweightLeandro Silvavs.Amiran Gogoladze19:15
FeatherweightDeniz Ilbayvs.Denis Tripšanský18:45
YouTube free prelims - zdarma
Lightweight (Tips. Gamechanger - reserve fight)Attila Korkmazvs.Makwan Amirkhani18:15

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno