Oficiální název: Kaufland Česká republika v.o.s.
Předmět podnikání: Kaufland prodává především potraviny, ale také domácí a kancelářské potřeby, textil, elektro a hračky.
Počet poboček: 117 prodejen
Ceny: Slevové letáky vyzdvihují omezený počet nejlevnějších výrobků, a navíc mívají velmi krátkou platnost. Akční nabídka někdy zakrývá úplnou pravdu, a proto dlouhodobě sledujeme sortiment všech obchodních řetězců. V předešlém kvartálu měl Kaufland poměrně levné máslo nebo kuřecí maso, ale kdo chtěl také česnek, rajčata a chleba, mohl za celkový nákup zaplatil nadprůměrnou cenu. Ucelené srovnání najdete ZDE.

[visualizer id=“927″]
Graf zachycuje ceny podle výzkumu ve 3. čtvrtletí roku 2014, a to v Kč/kg, s výjimkou mléka (Kč/l), piva (Kč/půllitr), vajíčka a rohlíku (Kč/ks). Hůlkovým písmem zvýrazňujeme potraviny, jejichž nejlevnější alternativy měl Kaufland většinou od tuzemských dodavatelů.

Podíl tuzemských výrobků: Kaufland ve svojí reklamní kampani opakuje, že údajně podniká z lásky k Česku. Při výzkumu maloobchodního trhu ve 3. kvartálu roku 2014 jsme zjistili, že tuzemské výrobky tvoří nabídku tohoto řetězce ze 70 %.
Práce: Kaufland obvykle slibuje pracovní smlouvu na dobu neurčitou, zaškolení, nadstandardní příplatky za práci v noci, dodatkovou dovolenou a samostatnou odpovědnou práci. Razí přitom heslo, že kdo se přestane zlepšovat, přestává být dobrým.
Odbory: Odborová organizace Kaufland ČR má sídlo na adrese Italská 50, Kročehlavy, 272 01, Kladno. Jména představitelů, ani žádné další konkrétní údaje kupodivu nejsou veřejně dostupné.
Roční tržby za prodej zboží podle poslední účetní uzávěrky: 41,60 miliardy Kč
Roční obchodní marže podle poslední účetní uzávěrky: 6,64 miliardy Kč
Komu patří Kaufland: Kaufland Tschechien Warenhandel GmbH (Německo, majetkový podíl 99,999 %) a Kaugland Management ČR s.r.o. (Česko, majetkový podíl 0,001 %) jsou vlastně sestrami obchodního řetězce Lidl, protože dohromady patří do skupiny Schwarz Beteiligungs GmbH (Německo)
Historie: Kaufland otevřel svůj první obchodní dům v České republice, přesněji v Ostravě a Kladně, roku 1998.

Kaufland – leták a otevírací doba

Aktuální slevový leták pro svoji lokalitu najdete ZDE. Stejnými akcemi Kaufland láká zákazníky ve svém domovském Německu, v Polsku, na Slovensku, v Bulharsku nebo Rumunsku. Bezplatná telefonická linka pro případné dotazy má číslo 800 165 894.

Kaufland mívá otevřeno od pondělí do neděle, od 7:00 alespoň do 22:00 hodin.
Ve vybraných pražských pobočkách trvá otevírací doba až do půlnoci:
Praha 3 – V Třešňovce 232/2
Praha 4 – Lhotecká 2109
Praha 5 – Pod Hranicí 1304/17
Praha 6 – Bělohorská 2428/205
Praha 8 – Voctářova 2401/8 a Střelničná 2270/46

Kritika společnosti Kaufland

Obchodní řetězec byl dříve jmenovaný nejhorším zaměstnavatelem. V roce 2008 sepsalo několik desítek pracovníků stížnost na údajnou šikanu, kauza ale skončila vyloučením hlavních aktérů z odborové organizace. Následoval až podezřelý klid. Na rozdíl kupříkladu od konkurenčního Tesca, odbory společnosti Kaufland nyní nemají vlastní internetové stránky ani veřejně dohledatelného představitele.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno