Mechanik optických přístrojů dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.12.13. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Mechanik optických přístrojů v platových třídách

3. platová třída

  1. Čištění jednotlivých optických členů, tmelení přístrojů a podbloků.

4. platová třída

  1. Sestavování podskupin pozorovacích, měřických a zaměřovacích přístrojů, například bloku projekce, rektifikačního mechanizmu a expandéru.
  2. Opravy mechanických částí optických přístrojů a infrapřístrojů.

5. platová třída

  1. Celková justáž pozorovacích, měřických a zaměřovacích přístrojů včetně povrchových úprav. Centrování a zalemování jednotlivých členů mikroobjektivů a okulárů.

7. platová třída

  1. Justáž hranolových soustav periskopických dalekohledů a zaměřovačů. Celková justáž infrapřístrojů (aktivních a poloaktivních) včetně povrchových úprav.
  2. Celkové opravy a justáž dálkoměrů.

8. platová třída

  1. Středění a zalemování frontálních čoček, justáže objektivů na centricitu, seřizování projekčních mikroobjektivů záměrných značek nebo osnov.
  2. Celkové opravy, justáž a testování speciálních kontrolních optických přístrojů, kolimátorů a dálkohledných dvojčat.
  3. Celkové opravy, justáž a seřizování laserových dálkoměrů. Celkové opravy, justáž a seřizování pasivních infrapřístrojů (termokamer).
  4. Celková renovace historických optických přístrojů včetně justáže bez použití justážních kolimátorů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno