Pacienti na svoje bradavice aplikují cibuli nebo česnek, zatímco lékaři kombinují různé kyseliny, antivirotika či antiseptika. Státní kontrolní ústav však varuje, že mezi účinné léky nebyl zařazen přípravek, který internetoví anonymové prodávají jako Papillor.

Pohádkové princezny mají hladkou a jemnou pokožku, kdežto čarodějnice nosí na nose chlupaté bradavice. Tyto problematické výrůstky samozřejmě nejsou důsledkem černé magie ani zlého charakteru – ve skutečném životě vznikají jako následek kožní infekce, kterou způsobuje lidský papilomavirus (anglicky Human Papilloma Virus, zkráceně HPV). Svého nositele mohou pobolívat, a obvykle vypadají ošklivě.

Někteří pacienti proto svoje bradavice zkoušejí zničit cibulí, česnekem, případně šťávou z vlaštovičníku. Lékaři stejnou infekci léčí náplastmi a preparáty, které obsahují například kyselinu mléčnou, salicylovou a monochloroctovou, dále různá antivirotika, antiseptika či imunostimulanty. Mezi legální a důvěryhodné léky však nepatří takzvaný Papillor.

Záhadná dermatoložka Kiricenko A. mění identitu

„Papillor vám pomůže, abyste se snadno a rychle zbavili bradavic, papilomů a kuřích ok – bez bolesti, popálenin a alergií. 67 ze 70 mých pacientů potvrzuje, že tento problém překonali do 3 týdnů,“ vzkazuje podle prodejní internetové stránky údajná dermatoložka Kiricenko A. Dokonce vidíme její fotografii, která je ovšem v jiných jazykových verzích podepsána odlišnými jmény – v Německu Barbara Fallders, v Chorvatsku Gordana Knježevic atd.

Česká verze:

Recenze na Papillor na bradavice v češtině

Chorvatská verze:

Recenze na Papillor na bradavice v chorvatštině

Státní ústav varuje, že zde Papillor není nabízený legálně

Na prodejní internetové stránce sice najdeme pochybné pozitivní „recenze“, ale chybí tam kontakt na odpovědnou firmu. Český Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) navíc varuje, že Papillor nepatří mezi schválené přípravky. Podle uvedené nelegální reklamy obsahuje přírodní látky – z heřmánku, třezalky nebo měsíčku. Jedno balení má 15 mililitrů a jeho cena údajně „klesla“ na 990 Kč.

Papillor nicméně připomíná podvodnou mastičku PapiSTOP, o níž naše čtenářky napsaly několik stručných a jasných recenzí. „Jo, jsem další žena, která této sprosťárně naletěla, což beru jako lekci. Přitom jsem byla přesvědčená, že hned tak něco nezbaštím. Ale občas přijdou slabé chvilky, kdy v člověku zvítězí touha po zázraku nad zdravým rozumem,“ uvedla Ivana. „Přípravek jsem objednala. Bohužel. Nefunguje,“ pokračuje Marie. „I já jsem naletěla, mastičku jsem objednala a nefunguje,“ potvrdila Dana.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: Andrea Piacquadio

1 komentář

  1. Také jsem si objednala Papillor, dokonce hned 2 balení. Obě mám spotřebována a samozřejmě, že mastička nefungovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno