Vítejte, pokud chcete vědět, kolik pracovních hodin a dnů mají následující týdny, měsíce a roky. Tady najdete plánovací kalendář 2024, který plynule pokračuje, takže v měřítku jednoho lidského života aspiruje na přídavné jméno „věčný“.

Čas suverénně běží stále kupředu, přísně a zároveň spravedlivě vůči všem pozemšťanům. Jsme smrtelní, ale přitom svobodnější, než písková zrnka v přesýpacích hodinách. Svoje osudy přece aktivně spoluutváříme, nebo aspoň máme takovou možnost.

Otevřeme plánovací kalendář 2024, abychom svůj život organizovali ještě promyšleněji a systematičtěji. Přehledně zobrazuje pracovní hodiny, dny, týdny, měsíce, ale také svátky… A prozatím končí rokem 2136, takže třeba pomůže ještě našim pra-pra-vnukům!

Excelový harmonogram vznikl jako kolektivní dílo

Původní plánovací kalendář byl naprogramován a zveřejněn neznámým autorem, který odvedl precizní práci. Ale zákonodárci potom mezi dny pracovního klidu přidali Velký pátek. Kalendář jsme tedy aktualizovali a nabízíme zadarmo ke stažení: pod TÍMTO odkazem, v excelovém (tabulkovém) souboru. Kdybyste měli jakékoli pochybnosti, využijte diskusní fórum níže.

Plánovací kalendář pro rok 2024 stáhnete ZDE

V harmonogramu respektujeme pětidenní pracovní týden (pondělí až pátek), stejně jako aktuální významné dny a svátky (podle zákona č. 245/2000 Sb.).

Číslujeme v souladu s oficiální normou ČSN ISO 8601: 1. týdnem kalendářního roku bývá ten, do kterého spadá 1. pracovní den, takže někdy začíná teprve po Novém roce – pokud tento státní svátek vychází na pátek, sobotu nebo neděli. Dříve platila jiná pravidla: Do roku 1994 byl 1. týdnem ten, do kterého spadal 1. leden.

Kolik hodin odpracují neúnavní workoholici

Plánovací kalendář 2024 ukazuje, že mimo víkendů a svátků prožijeme 252 dnů. Přitom odpracujeme 1 890 hodin, pokud počítáme 7,5hodinové směny. Co když pojedeme přes svátky a každou šichtu protáhneme o půlhodinku? Získáme dalších 206 hodin.

Kalendář shrnuje nejenom svátky, ale také významné dny. Speciální pozornost věnujme Velkému pátku a Velikonočnímu pondělí, protože nemají stálé datum.

25 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, kalendář je super, moc by se mi hodilo pokud by bylo možné překopírovat ten list „Kalendář“ do jiného xls souboru, šla by to prosím tato možnost odemknout v zabezpečení? Děkuji!

 2. Dobrý den, moc se mi líbí váš kalendář, ale při pokusu o stažení se objeví hláška „Tento sešit se nám bohužel nepodařilo otevřít, protože je chráněný heslem.“ Prosím o pomoc, někde asi dělám chybu, ale nevím kde. Díky!

 3. Prosím, můžu někde najít, dřív než si aplikaci stáhnu, jak váš plánovací kalendář vypadá a kolik stojí peněz?
  Děkuji. Exnerová.

 4. Významnými dny jsou podle §4 zákona č. 245/2000 Sb. také 16. leden (Den památky Jana Palacha), 28. březen (Den narození J. A. Komenského), 7. duben (Den vzdělanosti), 15. květen (Den rodin) a 10. červen (Vyhlazení obce Lidice). První dva jsou v zákoně od 11. 8. 2013, zbývající od 14. 4. 2006.

 5. Aha, konečně mi díky paní Válkové došlo, kde je chyba! 🙂 Kalendář jsem tedy opravil tak, jak poradil pan Luter – a číslování týdnů už je správné například i v roce 2021, kde doposud byla počínaje březnem chyba. Díky mnohokrát za pomoc! A kdyby kdokoli objevil nějaký další nedostatek, dejte sem, prosím, vědět. Přeju povedený rok 2017 :-).

 6. Chtěl bych upozornit na drobnou chybu v plánovacím kalendáři. V roce, kdy únor začíná v pondělí a není přestupný, tak od března jsou týdny znovu číslovány od „1“.

  • Dobrý den, Luboši, pokud máte pravdu, znamenalo by to, že v některých letech bude více týdnů se stejným číslem. Takže když například svatebčané na radnici ohlásí, že v sobotu 1. týdne ne-přestupného roku chtějí mít obřad, mohly by to být 2 různé termíny. Podle čeho jste, prosím, ke svojí úvaze došel? Nemýlím-li se, existuje ISO 8601 – mezinárodní standard pro zápis data a času, vydaný Mezinárodní organizací pro normalizaci (ISO). Čerpáte snad odtud, nebo odjinud?

   • Tato chyba (číslování týdnů v nepřestupném roce) se dá jednoduše opravit, stačí do pole
    J21 dopsat J18
    takže v poli bude toto:
    =KDYŽ(SUMA(C21:I21);KDYŽ(JE.TEXT(C21);0;SIGN(C21))+MAX(J20;J19;J18);0)

    • Pane Lutero, děkuji, jste velmi laskav. Ale problémem aktuálně není, jak domnělou chybu opravit, nýbrž zda vůbec v tomto plánovacím kalendáři nějaká chyba (v číslování týdnů nepřestupného roku) je. Prostudoval jsem několik, podle mého soudu důvěryhodných, zdrojů a nikde jsem nenašel potvrzení názoru, který zastáváte spolu s panem Lubošem – tedy že by někdy měl být první březnový týden označen číslovkou 1. Odkud čerpáte Vy? Odkažte mě, prosím, na příslušnou oficiální normu a rád uznám svoji chybu. Díky :-).

     • Dobrý den pane Woffe, pan Lutera i pan Luboš upozorňují na chybu v číslování týdnů v letech 2021, 2027, 2038, 2049, 2055, 2066 atd., kde je skutečně první týden v březnu očíslován jedničkou – znamená to tedy, že oba pánové netvrdí, že by to tak mělo být, ba naopak, že kalendář obsahuje chybku. 🙂
      Každopádně jinak je kalendář naprosto úžasný a mnohokrát za něj děkuji.

 7. Dobrý den.
  Je potřeba do kalendáře zapracovat nový státní svátek. „Velký pátek“. Pak bude dokonalý.
  Děkuji.

  • Paní Styblíková, díky za upozornění, svátek umučení Páně jsem konečně zařadil mezi dny pracovního klidu.

 8. Dobrý den, Váš plánovací kalendář je úžasný. Dokonalý. Už jsem ho používala dlouho. Jenomže v letošním roce přibyl nový svátek, a to: Velký pátek. Nemohl by autor tohoto kalendáře na „věky“ zanést tento svátek do tabulky? Předem děkujeme (píšu v množném čísle, poněvadž tento kalendář používalo hodně lidí, dokonce se posílaly e-mailové odkazy). Pro mě je autor „génius“…, snad zadání nového svátku bude možné.

  • Paní Konfrštová, díky za krásnou zprávu, se kterou souhlasím. Autorem původní verze kalendáře sice nejsem, ale nový den pracovního klidu jsem tam nyní zanesl.

 9. Dobrý den,
  mohli byste prosím do toho perfektního plánovacího kalendáře doplnit nový státní svátek o Velikonocích?
  Pracuji s ním často a nechci používat jiný.
  Předem moc děkuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno