Vítejte, pokud chcete vědět, kolik pracovních hodin a dnů mají následující týdny, měsíce a roky. Tady najdete plánovací kalendář 2023, který plynule pokračuje, takže v měřítku jednoho lidského života aspiruje na přídavné jméno „věčný“.

Čas suverénně běží stále kupředu, přísně a zároveň spravedlivě vůči všem pozemšťanům. Jsme smrtelní, ale přitom svobodnější, než písková zrnka v přesýpacích hodinách. Svoje osudy přece aktivně spoluutváříme, nebo aspoň máme takovou možnost.

Otevřeme plánovací kalendář 2023, abychom svůj život organizovali ještě promyšleněji a systematičtěji. Přehledně zobrazuje pracovní hodiny, dny, týdny, měsíce, ale také svátky… A prozatím končí rokem 2136, takže třeba pomůže ještě našim pra-pra-vnukům!

Excelový harmonogram vznikl jako kolektivní dílo

Původní plánovací kalendář byl naprogramován a zveřejněn neznámým autorem, který odvedl precizní práci. Ale zákonodárci potom mezi dny pracovního klidu přidali Velký pátek. Kalendář jsme tedy aktualizovali a nabízíme zadarmo ke stažení: pod TÍMTO odkazem, v excelovém (tabulkovém) souboru. Kdybyste měli jakékoli pochybnosti, využijte diskusní fórum níže.

Plánovací kalendář pro rok 2023 stáhnete ZDE

V harmonogramu respektujeme pětidenní pracovní týden (pondělí až pátek), stejně jako aktuální významné dny a svátky (podle zákona č. 245/2000 Sb.). Číslujeme v souladu s oficiální normou ČSN ISO 8601: 1. týdnem kalendářního roku bývá ten, do kterého spadá 1. pracovní den, takže někdy začíná teprve po Novém roce – pokud tento státní svátek vychází na pátek, sobotu nebo neděli. Dříve platila jiná pravidla: Do roku 1994 byl 1. týdnem ten, do kterého spadal 1. leden.

Například plánovací kalendář 2023 ukazuje, že mimo víkendů a svátků prožijeme 250 dnů. Přitom odpracujeme 1 875 hodin, pokud počítáme 7,5hodinové směny. Co když pojedeme přes svátky a každou šichtu protáhneme o půlhodinku? Získáme dalších 205 hodin.

Kalendář shrnuje nejenom svátky, ale také významné dny. Speciální pozornost věnujme Velkému pátku a Velikonočnímu pondělí, protože nemají stálé datum.

Autor úvodního obrázku: Guillaume Preat

21 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno