Vítejte, pokud chcete vědět, kolik pracovních hodin a dnů mají následující týdny, měsíce a roky. Tady najdete plánovací kalendář 2021, který plynule pokračuje, takže v měřítku jednoho lidského života aspiruje na přídavné jméno „věčný“.
Čas suverénně běží stále kupředu, přísně a zároveň spravedlivě vůči všem pozemšťanům. Jsme smrtelní, ale přitom svobodnější, než písková zrnka v přesýpacích hodinách. Svoje osudy přece aktivně spoluutváříme, nebo aspoň máme takovou možnost.
Otevřeme plánovací kalendář 2021, abychom svůj život organizovali ještě promyšleněji a systematičtěji. Přehledně zobrazuje pracovní hodiny, dny, týdny, měsíce, ale také svátky… A prozatím končí rokem 2136, takže třeba pomůže ještě našim pra-pra-vnukům!
- Pokud chcete vytisknout letošní nebo některou další verzi, PDF najdete ZDE.
- Nadcházející termíny školních prázdnin shrnujeme ZDE.
- Východy a západy Slunce odpočítáváme ZDE.
Excelový harmonogram vznikl jako kolektivní dílo
Původní plánovací kalendář byl naprogramován a zveřejněn neznámým autorem, který odvedl precizní práci. Ale zákonodárci potom mezi dny pracovního klidu přidali Velký pátek. Kalendář jsme tedy aktualizovali a nabízíme zadarmo ke stažení: pod TÍMTO odkazem, v excelovém (tabulkovém) souboru. Kdybyste měli jakékoli pochybnosti, využijte diskusní fórum níže.
Plánovací kalendář pro roky 2021 až 2136 stáhnete ZDE
V harmonogramu respektujeme pětidenní pracovní týden (pondělí až pátek), stejně jako aktuální významné dny a svátky (podle zákona č. 245/2000 Sb.). Číslujeme podle oficiální normy ČSN ISO 8601: 1. týdnem kalendářního roku bývá ten, do kterého spadá 1. pracovní den, takže někdy začíná teprve po Novém roce – pokud tento státní svátek vychází na pátek, sobotu nebo neděli. Dříve platila jiná pravidla: Do roku 1994 byl 1. týdnem ten, do kterého spadal 1. leden.
Například plánovací kalendář 2021 ukazuje, že mimo víkendů a svátků prožijeme 252 dnů, respektive budeme vydělávat 1 890 hodin, pokud počítáme 7,5hodinové směny. Co když pojedeme přes všechny svátky a každý pracovní den přidáme půlhodinu navíc? Získáme dalších 198 hodin.
Kalendář shrnuje nejenom svátky, ale také významné dny. Speciální pozornost věnujme Velkému pátku a Velikonočními pondělí, protože nemají stále datum.
Autor úvodního obrázku: Guillaume Preat
Skvělý kalendář! Děkuji! 🙂