Nízkými cenami vyniká nový internetový obchod, který najdete pod dvěma jmény: Airydress nebo Airycloth. Recenze některých zákaznic však vyznívají znepokojivě a před nákupem varuje také Česká obchodní inspekce. Doručené oblečení často neodpovídá tomu, co bylo inzerováno a objednáno. E-shop potom vrací maximálně polovinu zaplacených peněz.

Přitažlivý internetový obchod naleznete na doménách Airydress.com a Airycloth.com. Někdo tam inzeruje stylové plavky za 210 Kč, vkusné šaty za 189 Kč, pěkné tenisky za 168 Kč a mohli bychom pokračovat dalšími lacinými nabídkami. Takové ceny jsou reálné, pokud výroba probíhá automatizovaně, nebo za šicími stroji sedí podhodnocené asijské ženy a děti. Taky může jít o podvod, a proto raději prozkoumejme pozadí tohoto byznysu.

E-shop sídlí mimo EU a zříká se zodpovědnosti

Provozovatel se představuje jako ZC Holding (HK) Limited. Uvádí, že fyzicky podniká v Hongkongu. Oficiální pobočky hlásí také v Austrálii, Norsku, Spojeném království a USA. Takže není registrovaný v Evropské unii, kde platí přísná a vymahatelná spotřebitelská práva. Tomu odpovídají obchodní podmínky internetových obchodů Airydress a Airycloth.

„Používání jakýchkoli služeb nebo obsahu (…) je na vlastní nebezpečí. (…) Airydress výslovně odmítá všechny záruky jakéhokoli druhu, učiněné mlčky či výslovně (…),“ stojí v obchodních podmínkách. Provozovatel připouští, že zakoupené oblečení může být porušené, případně absolutně nevhodné. „Airydress neposkytuje žádné záruky, ať předpokládané nebo výslovné, že jakákoli součást služby bude bez chyb, bez virů, včasná, bezpečná, přesná, spolehlivá či jakékoli kvality (…),“ čteme dále.

Recenze na oblečení z Airydress, neboli Airycloth

Provozovatel laciného internetového obchodu vám místo líbivých plavek, tenisek a šatů může poslat třeba roztrhané džíny, ze kterých dostanete vyrážku. Varovné jsou recenze českých zákaznic. „Dodané zboží neodpovídá reklamním obrázkům, materiálem ani velikostí,“ píše Hana na VašeStížnosti.cz. „Cena mi byla podezřelá, ale nechala jsem se nachytat. Oblečení, které mi přišlo, šlo hned do koše – odporný materiál a strašný střih,“ pokračuje další diskutérka na Rodina.cz. „Obrázky krásné, ale přijde hadr,“ shrnuje Petra na eMimino.cz.

„Na internetu jsem četla špatné recenze, takže jsem se bála. Ale přišlo mi hezké oblečení, jsem spokojená,“ píše Alena na Facebooku. Nicméně Česká obchodní inspekce varuje, abychom byli vůči internetovém obchodu Airydress (potažmo Airycloth) opatrní. Pokud budeme nekvalitní doručené zboží reklamovat, pravděpodobně dostaneme zpátky maximálně polovinu svých zaplacených peněz. Tudíž neušetříme, ale proděláme.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pexels.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno