Nejoblíbenější evropský supermarket rozšiřuje svůj sortiment, ale jeho hlavní nabídkou zůstávají potraviny. Lidl láká na levné máslo, vejce, těsto, prosecco, parmezán či pivo. Přes eshop prodává oblečení, nářadí nebo spotřebiče. Působí v celé Evropské unii, ovšem my se zaměříme na blízké okolí. Prolétněme Lidl leták na příští týden pro Česko, Polsko a Německo. Najdeme slevy?

Josef Schwarz vybudoval maloobchodní impérium

Evropané dříve zakládali svoje říše tak, že dobyli cizí území, ovládli tamní obyvatele a vytěžili místní zdroje. Takhle se na starý kontinent dostávala káva, čaj, cizokrajné koření, rýže, cukr, kakao, čokoláda či tabák. Koloniální zboží prodávaly krámky, kterým se říkalo koloniály. Německá společnost Lidl se však zaměřila na velkoobchod. Od 19. století prodávala koloniálům exotické ovoce – banány, ananas, kiwi, mango, kokos atd.

Firma se jmenovala podle svého původního majitele, který však pro další rozvoj potřeboval šikovného společníka. Proto v roce 1932 přibral Josefa Schwarze. Nový obchodní partner byl tak průbojný, že nakonec firmu ovládl a odkázal svému synovi. Dieter Schwarz přeměnil původní velkoobchod na maloobchodní supermarket, který obsluhuje přímo spotřebitele. Vznikla Schwarz Gruppe, do které patří Lidl a Kaufland.

Lidl leták → Německo (Bad Schandau, Furth im Wald)

Dieter Schwarz provozuje nejúspěšnější evropské supermarkety. Jeho skupina vykazuje větší obrat než Tesco, Ahold (Albert), REWE (Penny Market, Billa) nebo Globus. Dceřinky má ve všech zemích Evropské unie, ve Velké Británii nebo USA. Ale jeho základnou zůstává Německo, pobočky potkáte například nedaleko českých hranic.

Otevírací doba tam obvykle trvá od 7:00 do 20:00 (Freyung, Furth im Wald, Klingenthal, Oberviechtach, Selb, Tirschenreuth, Zittau, Zwiesel) nebo až do 21:00 (Bad Schandau, Drážďany). Ale v neděli a o státních svátcích bývá zavřeno.

Lidl leták → Německo: toastový chléb 1,32 €/kg, mandarinky 1,79 €/kg, těstoviny 2,22 €/kg, paprika 2,38 €/kg, špenát 2,98 €/kg, margarín 3,23 €/kg, jablka 3,32 €/kg, šumivé víno 5,32 €/litr, vepřové kotlety 5,70 €/kg, hovězí hamburger 9,19 €/kg, salám 9,52 €/kg, kuřecí maso 9,98 €/kg, olivový olej 10,98 €/litr. Euro podle České národní banky (ČNB) aktuálně stojí 24,69 Kč.

Aplikace obsahuje kupony, slevy a výrobky zdarma

Lidl vyvíjí programy pro chytré telefony, aby zákazníci nepotřebovali papírové slevové letáky ani fyzické účtenky. V mobilních aplikacích najdete aktuální katalog a kupony, za které dostanete slevy nebo dokonce výrobky zdarma. Jsou dostupné pro operační systémy Android (Google) a iOS (Apple).

  • Lidl nákupní aplikace vám zjednoduší nákup v eshopu: pro Android, iOS
  • Lidl Plus obsahuje online letáky, elektronické účtenky a kupóny, za které uživatel dostává slevy při nákupu: pro Android, iOS

Lidl leták na příští týden pro Českou republiku

Německý supermarket prodává potraviny v kamenných obchodech. Tam naleznete ovoce, zeleninu, pečivo, maso a mléčné výrobky, sladkosti, koření… Dohromady jde o 2 400 výrobků. Potraviny seženete na pobočkách v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Liberci, Olomouci a dalších městech. Obvyklá otevírací doba začíná v 7:00, nedělní prodej startuje v 8:00. Supermarkety se zavírají ve 20:00, 21:00 nebo ve 22:00.

Některé konkurenční maloobchody jdou ještě dál. Jestli chcete, čerstvé potraviny vám dovezou až domů.

Lidl leták na příští týden pro ČR: polotučné mléko 11,90 Kč/litr, jablka 18,90 Kč/kg, banány 24,90 Kč/kg, pivo Plzeň 47,80 Kč/litr, ovocný jogurt 49,50 Kč/kg, chleba 49,90 Kč/kg, višňové víno 93,20 Kč/litr, kuřecí prsa 109,90 Kč/kg, mletá káva 132,70 Kč/kg, salám 149,67 Kč/kg, med 166,56 Kč/kg, máslo 179,60 Kč/kg, ovocný čaj 347,50 Kč/kg

Oblečení, nářadí a další zboží nabízí eshop. Slevy!

Adresy lidl-shop.cz, lidlshop.cz, lidl-eshop.cz, lidleshop.cz a lidl.cz směřují do stejného virtuálního obchodu. Tam narazíte na oblečení, nářadí, spotřebiče, sportovní potřeby, zahradní nábytek nebo hračky. Pokud utratíte přes 1 000 Kč, máte dopravu zdarma.

Zboží můžete do 30 dnů bezplatně vrátit. Potřebné dokumenty hledejte v e-mailu, která vám Lidl poslal jako Fakturu, nebo v e-shopu. Tam zadáte desetimístný kód svojí objednávky. Vyplníte a do zásilky vložíte Formulář pro odstoupení od smlouvy. Na balík nalepíte speciální Štítek a vše zanesete na PPL ParcelShop.

Na uvedených internetových adresách visí také kontaktní formulář pro reklamace. Zde jsou kolonky pro zprávu, prodejní kanál (Online Shop, Prodejna) a základní kontaktní údaje (jméno, e-mail).

Lidl Polsko → Kudowa Zdroj, Těšín, Bogatynia

Nakoukněme ještě ke svým severním sousedům, jejichž slevy a nízké ceny jsou legendární. Pro tamní supermarkety platí zákaz nedělního prodeje. Jinak obvyklá otevírací doba v polském Lidlu trvá od 5:00 (Bogatynia) nebo 6:00 do 22:00.

Vyhledávané supermarkety stojí ve městech Bogatynia, Głuchołazy, Jastrzębie-Zdrój, Kamienna Góra, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Racibórz, Szklarska Poręba, Těšín či Wisła. Otevřeme aktuální produktový katalog.

Lidl leták → Polsko: jablka 1,79 zł/kg, banány 2,49 zł/kg, řepkový olej 6,45 zł/litr, špagety 7,98 zł/kg, chléb 8,40 zł/kg, margarín 9,98 zł/kg, vepřové maso 11,99 zł/kg, vepřové žebro 14,99 zł/kg, sýr gouda 17,99 zł/kg, makrela 24,90 zł/kg, párky 32,50 zł/kg, borůvky 79,90 zł/kg, instantní káva 160 zł/kg. Zlotý podle ČNB stojí 5,508 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno