Mobilní operátor uznal kritiku, a přestal zobrazovat polského obchodníka jako šejdíře. Ministr zdravotnictví ubezpečuje naše severní sousedy, že kontroly potravin nejsou zaměřené přednostně vůči nim. Je taková politická korektnost vhodná? Posuďme konkrétní případ: Pilulky „CGA800“ patří mezi krajně podezřelé výrobky, které do tuzemska zanášejí údajně polské firmy.

Nedávno jsme věnovali pozornost krémům Lefery Cosmetics, jež podle internetových reklam „odstraňují vrásky za 4 týdny“. Před potenciálním nebezpečím varovalo již Ministerstvo zdravotnictví, stejně jako hlavní hygienik ČR. Obal výrobku porušuje evropské standardy, protože neprozrazuje identifikační údaje odpovědné firmy nebo jedince, usazeného v Evropské unii. Do diskusního fóra pod naším článkem nejdříve začala přispívat žena, která podezřelou kosmetiku vychvalovala. Psala pod různými jmény ze stejné IP adresy, takže jenom posilovala podezření, že nebezpečné krémy propaguje „na plný úvazek“. Následně začaly přibývat nepříjemné zkušenosti normálních spotřebitelů. „Jeden kus jsem objednal svojí partnerce, která po 20denním užívání dostala kožní problémy,“ uvedl například pan Zdeněk. Reklamaci zkoušel neúspěšně, ostatně má prý jenom kontakt polské zasilatelské firmy: Pro Spedition LtD, al.Solidarnošci 115 lok.2 00-114 Warszawa Poland. Podobnou stopu nyní nacházíme za přípravkem CGA800, který podle internetových reklam pomůže zhubnout 14 kilogramů za 4 týdny.

Prodejce pilulek CGA800 uvádí neexistující reference

Stejně jako krémy Lefery, také tento potravinový doplněk podporují pofidérní internetové weby. Vypadají jako nezávislé magazíny, ale ve skutečnosti pouze prodávají tabletky CGA800, CGA800, CGA800, CGA800 a zase CGA800. Třeba hned první web odkazuje na věhlasná americká média CBS a CNN, která údajně potvrzují úžasné zeštíhlující účinky pilulek. Přesvědčme se. CBS a CNN umožňují jednoduché vyhledávání ve svých článcích, kde není žádné „cga800“ zmíněno vůbec nikde! Podezřelý suplement zná pouze polský deník Gazeta Wroclawska. Propagační web ostatně podepsala svým jménem stejná firma, která podporuje také krémy Lefery: WHITEDOTSEO COM SP Z O O, ul. Zlota 7/18, 00-019 Warszawa. Polská stopa sama o sobě samozřejmě nedokazuje, že výrobek patří mezi rizikové. Alarmující jsou obchodní podmínky, ze kterých navíc vyplývá, že Polsko možná slouží výrobci prášků cga800 pouze jako tranzitní země.

Sliby ohledně CGA800 mohou platit jenom den

Předně, obchodní podmínky opět neříkají, kdo vlastně CGA800 prodává. Definice prodávajícího zní neurčitě: „majitel internetových Stránek a Výrobků zde uvedený na internetové Stránce nebo v Podmínkách, nabízející uzavření smlouvy prostřednictvím internetové Stránky“. Bližší informace nejsou ani v dokumentu, ani nikde na webu. Takže zákazník při objednávce a platbě neví, kde přesně bude bizarně pojmenované pastilky CGA800 reklamovat, třeba kvůli případné bolesti břicha. Přitom nakonec může dostat něco jiného, než objednával, jak říkají obchodní podmínky lámanou češtinou: „Aktuální informace o Výrobcích a jejich cenách jsou platné v den ukázání se na internetové Stránce.“ Jinými slovy, následující den po objednávce už nemusí platit příslib, že vám CGA800 pomůže zhubnout. V případě nespokojenost můžete zkusit podivného obchodníka žalovat, ale spor těžko vyřeší někdo v České republice. „Příslušný soud pro všechny spory vyplývající z používání těchto internetových Stránek, popsaných Výrobků, nákupu Výrobků u Prodávajícího nebo výkladu těchto pravidel, musí být příslušný soud pro stranu obžalovanou,“ upozorňují obchodní podmínky. Takže pokud celý byznys provozuje například Seychelan, měli byste žádat spravedlnost někde v Indickém oceánu.

Jaké závěry vyvodit? Raději neobjednávejme přes tajnůstkářské internetové stránky výrobky typu Lefery, CGA800, ale ani Green Coffee Bean Pure 6000, Chlorogen800 nebo Green Coffee Plus. Jiná obrana proti případným vyrážkám a střevním potížím pravděpodobně nebude možná, protože neznáme prodejce, dokonce ani světadíl a zemi původu. Polsko může šibalovi sloužit pouze jako přepravní stát, aby nás zmátl. Ze svojí případné spotřebitelské chyby tedy neobviňujme svoje severní sousedy, kteří v nevkusné reklamě společnosti T-Mobile byli reprezentovaní šmelinářem. Ministr zemědělství Jurečka správně varuje, že kritický přístup vyžaduje všechno zboží, ať už přišlo odkudkoliv.

60 KOMENTÁŘE

 1. Já jsem za rok zhubl ze 75 kg na 58 kg. Opravdu. Ale z naprosto jiného důvodu – přišel jsem o práci a nebylo na jídlo.

 2. Jo jo, taky jsem naletěla, no aspoň si to pořádně zapamatuju, až na mě zase někde vyskočí nějaké zázračné kapsle, hned budu stránku opouštět :-).

  • Mamka si ty tablety taky objednala, brala je dle návodu a nezhubla ani kilo. Vrátila jsem balení na adresu přiloženou do Polska, zaplatila 68 Kč. Za týden jsem napsala email a přišlo mi, že jsem nenapsala číslo účtu, tak jsem ho musela poslat opět poštou do Polska, dalších 68 Kč. A teď mi napsali, že jsem jim to neposlala, že to mám poslat, ale adresa se liší v ulici, fakt super. Tak jsem odepsala, že to mají na té, co to balení, a teď čekám na odpověď. 🙁 Zajímavé je, že do dvou dnů vám tablety přiveze ppl, ale vy si musíte dopisovat s Polskem týdny. Je to k vzteku, prosím, šiřte tyto informace, ať zase nikdo nenaletí. Děkuji.

   • Mám s těmito šmejdy stejné zkušenosti, které zde popisuje většina. Nedodržují vlastní reklamační řád, který mají na svých stránkách a jediné, co vám díky těm tabletám zhubne, je vaše peněženka. A to se mi jejich zaměstnankyně zaručovala do telefonu, že peníze mi vrátí, a že je to solidní firma. Jsou to darebáci a podvodníci a jde jim jedině o to, okrádat důvěřivé lidi!!!!!

 3. Šmejdi, vůbec to nefunguje, v tom prášku je jen balast. Když žádáte 100% vrácení peněz, pošlou neskutečné reklamační podmínky. A dále vytahují peníze, za blbost se zkrátka musí platit.

 4. Zdravím všechny „účastníky zájezdu“, zvaného CGA800, alias Kyselina chlorogenová.
  No já jsem si nadšeně objednal hned dvě balení (tedy na 2 měsíce) a zbývá mi posledních pár tabletek. Na startu jsem měl 93kg, teď mám 95kg, nezměnil jsem v jídelníčku absolutně nic. Nemyslím si už, že lze zhubnout jinak, než systematickou a smysluplnou změnou stravovacích návyků a příslušným cvičením.
  Neboli odkládám harašení kolem CGA800 mezi harampádí 1001 diet rychlokvašek, s povzdechem na dalších vyhozených 1500,- kč. 😀 Zkrátka zkusil jsem to, no… Ale je to nesmysl, nevyhazujte ty peníze.

 5. A co takhle obchodníka maličko potrestat? Objednáme to jejich „zboží“ na různé adresy a cíleně ho nevyzvedneme. Pan podnikatel bude muset zaplatit alespoň logistické náklady doručovací firmě. Pokud by nás bylo víc, měla by taková akce smysl. Je taková reakce nemorální, neetická? Či snad nezákonná? Uvědomme si, že dokud obchodníkovi nedáme peníze a tedy neuzavřeme kupní smlouvu, jsme pány situace my, zákazníci.

 6. …ANO JE TO JEN SPROSTÝ PODVOD, objednala jsem si také 2 balení, dodržovala jsem přesně brání tablet dle návodu, místo toho abych zhubla, tak jsem 2 kg nabrala a ještě mi to udělalo binec s tlakem. Když jsem to přestala brát, vše se uklidnilo a já se pomalu dostávám na svou váhu, kterou jsem měla před započetím kůry… Protože vím, že mi peníze nevrátí, tak jsem zbytek – polovinu hodila do koše a nemíním se s těma lumpama zabývat. Ono na každého dojde… Tak ať se mají dobře, hlavně ať jedí ty své zázračné tablety…

 7. Dobrý den, ano, je to podvod. Objednala jsem si dvě balení, potřebovala bych před operací zhubnout asi 5 kg, ale nestalo se nic, jen jsem přišla o peníze. Jak firma slibuje, tak mi nic zpátky neposlali. Ale snad se také dočkají odplaty. !!!!!

 8. CGA800 mám před sebou a po přečtení názorů na tento přípravek slavnostně i se vztekem házím do kamen. Přišla jsem o 1 000 Kč, ale pořád lepší, než si přivodit zdravotní problém.

 9. Také jsem naletěla. Naopak jsem 1 kg přibrala. Na reklamaci mám psát e-mail – po zdlouhavém telefonování. Tak nevím, zda se na to nevykašlu.

 10. Dobrý den, nevím co si mám myslet o vás, kteří píšete, že jste naletěli. To vás nebouchlo do hlavy, že když si vezmu ty prášky nebo co to je, lehnu si, tak ráno určitě nevstanu jako kulturista? Už jen zhubnutí o desítky kg za krátký inzerovaný čas je poukázka do rakve. Chcete trvale zhubnout? Buďte pořád mírně hladoví a hýbejte se. To funguje. Všechno ostatní má jediný účinek – přijdete o peníze.
  Kdo nevěří, ať tam běží. A pro inspiraci – už jste viděli lidi ze zajetí, nebo koncentráku? Určitě tlustí nebyli. Takže myslete hlavou a cvičte tělem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno