Jižní Čechy lákají turisty z různých koutů země. Mezi jedny z nejoblíbenějších míst patří Třeboň a krajinná oblast Česká Kanada. Jde o skvělé místo pro milovníky přírody, ovšem nechybí zde ani příležitosti, kam vyrazit za zábavou, kulturou či zajímavostmi.

Třeboň

Historické město Třeboň je známé především pro své rybníky, ovšem má také bohatou historii. Zároveň jde o lázeňské město, kromě aktivní dovolené si zde můžete užít i odpočinek.

Jednou z nejvýznamnějších historických památek je Státní zámek Třeboň, který se nachází v centru města. O něco vzdálenější je Schwarzenberská hrobka, kterou byste rozhodně neměli minout. Jde o velmi zajímavou stavbu s působivou architekturou.

Výhled do okolí nabídne věž staré radnice, odkud budete mít celé město jako na dlani. Nachází se zde také různá muzea a galerie. Poměrně netradiční je Galerie buddhistického umění, která se nachází ve vodárenské věži. Domluvit si zde můžete komentovanou prohlídku. Zážitky pak můžete vstřebat v meditačním parku.

Výlety v okolí

V okolí samozřejmě můžete vyrazit k různým rybníkům. Působivá je Nadějská rybniční soustava. Atraktivní je naučná stezka Cesta kolem Světa, kde se můžete projít či využít cvičební prvky. Je zde také přírodní hřiště pro děti, které nabízí vzdělávání zábavnou formou.

Zajímavý zážitek na vás čeká v Obludišti Dolní Pěna, jde o největší keřové bludiště ve střední Evropě. Nebo vyrazte do pekla – Peklománie nabízí interaktivní prohlídku pekla. Na jihu Čech můžete zažít i safari, a to v Safari Resortu Hluboká u Borovan.

Nedaleko Třeboně čekají další krásná místa. Patří mezi ně například zámek Červená Lhota, romantický zámek Hluboká nad Vltavou nebo České Budějovice, které také nabídnou spoustu zajímavostí.

Vzhledem k tomu, že jde o velmi atraktivní destinaci, vyplatí se zde strávit více dní. Pokud hledáte ubytování v Třeboni, otevírá se vám spousta možností. Snadno najdete to pravé, ať už hledáte klidné zázemí pro celou rodinu, nebo si chcete dopřát na romantické dovolené ve dvou.

Česká Kanada

Česká Kanada si vás získá především svou přírodou. Pokud hledáte klidné místo, kam můžete vyrazit i s dětmi, nabízí se rodinná farma Alpaka. Za návštěvu stojí zoologická zahrada Na Hrádečku. Milovníci zvířat si tuto oblast zamilují, v Rožnově se nachází bizoní farma či třeba domácí zoo Bejčkův Mlýn. 

Na procházku zde můžete vyrazit v podstatě kamkoli. Mezi zajímavá místa patří rozhledna U Jakuba, bývalý viklan Trkal či Hamerské skály. Pokud vyrážíte s dětmi, zvolte Cestu pohádkovým lesem, kde ratolesti mohou plnit zábavné úkoly. V informačním centru můžete pořídit průvodce trasou společně s diplomem, které dítko dostane za úspěšné vyřešení úkolů. Potřebovat tonery Canon tedy budete pouze v případě, že byste si chtěli vytisknout vlastní itinerář s mapou.

Jestliže máte rádi historii, vyrazte do Domu gobelínů, kulturních tradic a řemesel. Působivý je také Zámecký mlýn v Jindřichově Hradci, který nabízí stálé expozice. Dominantou České Kanady je hrad Landštejn. V Landštejnu se nachází také lanový park.

Neobyčejné zážitky nabídne Aquashow sv. Florián, Hvězdárna Františka Nušla, Letecké muzeum Viléma Götha či Fantazium, ve kterém na vás čeká muzeum fosilií. 

Netradiční zajímavostí je dřevěná replika ruky, která se nachází na radnici v Dačicích. Krajinná oblast zahrnuje spoustu zajímavých míst. Najděte pro sebe nejlepší ubytování v České Kanadě a vyrazte za poznáním.

Pokud hledáte klidnou lokalitu, kde si můžete užít zasloužený relax, pak jsou jižní Čechy perfektní volbou. Záleží jen na vás, jak se rozhodnete strávit svou dovolenou. Je zde spousta možností pro aktivní odpočinek, ale klidně můžete jen odpočívat v lázních.

Zdroj obrázku: Radko / stock.adobe.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno