Česká obchodní inspekce varuje před kapkami, které podle internetové reklamy pročišťují cévní soustavu. Detonic Powder navíc není povolený Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Lidé žijí stále pohodlněji, zdravěji a déle. Přesto, nebo možná právě proto (povzbuzeni dosavadními civilizačními úspěchy) zkoušíme svoji pozemskou pouť ještě prodloužit. Chodíme na preventivní lékařské prohlídky, sportujeme, jíme čerstvou zeleninu a ovoce. Výborně! Spojujme ověřené tradice s vědeckém pokrokem, abychom se měli ještě lépe. Ale nevěřme podvodníkům, kteří prodávají pouhé iluze! Mezi typické příklady takových zlodějin patří přípravek Detonic Powder.

Dostanete 50% slevu, a cena „klesne“ na 849 Kč

Podle internetové reklamy konečně vznikl medikament, který efektivně pročišťuje cévy: Detonic Powder. Jeho propagátory jsou údajně bylinkář Jan Drahokoupil a lékař Ondřej Pumpr. Pokud koupíme kapky Detonic (nazývané rovněž „Heart Tonic“), prý můžeme žít 120 let a přitom se stále cítit „úplně zdraví“. Cena činí 1 698 Kč, po slevě 849 Kč. Jenomže pokud zapátráme, zjistíme, že jde o sprosté lži.

Detonic v češtině

Česká obchodní inspekce (ČOI) označuje reklamu za smyšlenou. „Výrobek není schválen Ústavem pro kontrolu léčiv, prodejce je anonymní. Nákup zde za rizikový považuje také Česká obchodní inspekce,“ dodává ČOI. Lékař, označený coby Ondřej Pumpr, v německé jazykové verzi dostal přezdívku Patrick Zwanzger. A reklama je podepsaná jménem panamské společnosti BERNADATTE LTD, podobně jako některé starší podvody: Bioretin, ProstEro, SugaNorm, Bactefort nebo Varicobooster.

Detonic v němčině

Na Detonic Powder vycházejí negativní recenze

Na reklamních stránkách najdeme také „uživatelské příspěvky“ a „diskuze“, které hýří optimismem, protože jsou napsané samotnými prodejci. Jinak jsou však kapky Detonic kritizované nezávislými internetovými magazíny, ale i televizními reportéry. Pokud máte nějaké autentické zkušenosti, přidejte svoji recenzi do našeho diskusního fóra, níže. A ještě shrňme, jak poznáme lživé reklamy:

 • Podvodné výrobky jsou propagovány fiktivními odborníky, které bychom marně hledali v knihovnách, na vysokoškolských fakultách a v dalších renomovaných institucích.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
 • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
 • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

33 KOMENTÁŘE

 1. Už jsme naletěli a rozmýšlím se, jestli to zkusit vrátit. Detonic Powder nejsou kapky, ale prášek, bez návodu jak užívat. Asi rovnou do koše. Už nikdy více.

  • Dnes mi přišel mnou objednaný Detonic Powder. Zřejmě jsem asi naletěla podvodníkům. Když jsem otevřela balíček, nebyl tam u toho žádný český návod, jak se to má užívat a je pravda, že je to nějaký prášek. Přemýšlím, že bych to taky vrátila, ale pochybuji, že bych dostala peníze zpět.

 2. Prozkoumala jsem celý web, kde se nabízí Detonic. Žádná z osob, které tam jsou uvedeny, není dohledatelná. Web nemá žádnou adresu ani jméno, v textu jsou chyby, což znamená, že jde o špatný překlad z cizího jazyka.

  Pokud by to byl tak zázračný přípravek, tak by zcela jistě byl distribuován legální cestou. Navíc se v textu píše, že se jedná o doplněk stravy a hned v další větě je napsáno, že se jedná o lék (ten by musel být schválený státním ústavem pro kontrolu léčiv).

  No podle mě je to podvod jako hrom. Lidi, než naletíte podvodníkům, ověřte si, co kupujete a od koho.

  • Samozřejmě takových stránek s nabídkami zázračných pilulek a všeho možného je spousta. Mě by jen zajímalo, jestli s tím ČOI může něco dělat. Případně předat na PČR na kyberkriminalitu. Vždyť je to podvod jako hrom. Celá stránka je založena na lži a na ničem jiném, a všem to bez problémů prochází. Minimálně zablokovat domény a zakázat prodeje. Takových pofidérních stránek je spousta a pořád jim to prochází. Vydělávají na lidské hlouposti. Když se v dnešní době lidé snaží vydělat na prodeji respirátorů za přehnané ceny, tak to se řeší. Ale tady tahle zlodějina zůstává dlouhé roky absolutně bez povšimnutí.

 3. Neprozřetelně jsme naletěli a stydíme se za to. Hned po objednání Detonicu jsme zjistili, bohužel pozdě, že jde pravděpodobně o podvod. 3 hodiny po objednání jsme na prodejcem uvedeném čísle pomocí SMS objednávku zrušili.
  Pak přišla jen zpráva od kurýra, že nám do 5 pracovních dní dodají balík. Na telefonním čísle kurýra 420 225 373 373 jsme chtěli zásilku odvolat, ale ozvalo se jen, že volané číslo neexistuje. Tak uvidíme. Pokud někdo s balíkem přijede, zásilku nepřevezmeme. Snad takto půjde se nevítaného balíku zbavit.

  • Ahoj všichni, co naletěli na Detonic. Ještě ho nemám doma, ale prý mi ho dovezou kurýrem. Jak jsem zjistil, že je to podvod, tak jsem napsal kurýrovi, že to nemá vozit: 225 373 373 – a že odstupuji od smlouvy a stejné jsem napsal na číslo paní, která mi to nabízela: 910 902 527.

   Nevím co se stane, kdyby zásilka došla a já ji nepřevzal. Do 14 dnů mám prý právo zrušit smlouvu. Byla to telefonická domluva a bylo by špatné, kdyby ten, co nabízí špatné zboží, byl na tom lépe, kdyby mě za to potrestali a oni mohli klidně pokračovat ve svých podvodných obchodech a klamání lidí.

   Je toho hodně a v těch právních zákonech je tolik místa (děr) k podvodům, že si začínám myslet, že je to schválně. Za důvěřivost se platí!

   Děkuji za přečtení.

   Miro

 4. Tonoucí se i stébla chytá. Ač je to podezřelé, že před 3 dny jsem vyplnila své jméno a telefon, vzápětí z českého čísla volala nějaká Ruska a chtěla, abych mluvila rusky a pak zavěsila. Tehdy to bylo za 890 Kč. Hned mi to však bylo podezřelé, že honem a dnes končí sleva. Nečetla jsem to moc důkladně.
  Dnes jsem to pročetla celé a hle, dnes zase končí sleva a je to za 849 Kč… Snad všechny příznaky mám, a to některé již od mládí, kdy jsem pracovala. Vysoký cholesterol máme v rodině, i další choroby, steatózu jater mám už prokázanou, také plát na aortě při předoperačním vyšetření…

 5. Našla jsem spoustu nabídek na různé „elixíry“, tedy zázračné prostředky. Styl všech nabídek je stejný. Smyšlený odborník, rozbor zdravotních potíží (bývá pravdivý) a poté nastupuje rychlé řešení v podobě „zázračného“ přípravku. Většinou nechybí ani sleva. Rychlé řešení opravdu neexistuje. Kdo si takový „elixír“ koupí, tak zaplatí za iluze a v lepším případě to odnese jen peněženka, v tom horším i zdraví. Cesta od zdravotních potíží, včetně únavy existuje, není však rychlá ani pohodlná, za to je účinná a nestojí moc peněz.

 6. Dnes mně Detonic Powder přivezl Kurýr, po rozbalení: tři krabičky Detonic v prášku za 2 088 Kč, výrobce Manufacturers IN RUSSIA, Distributor LITADA LATVIA, vše napsané na krabičce, faktura, český návod není, ani dávkování, český návod jsem vyhledal na GOOGLE, složení bylinných směsí v prášku.

 7. CITUJI: Pan profesor Koláček provedl více než 100 tisíc operací mozku. Foto soudruha PROFESORA se mění každý den. 100 000 operací znamená při 2/den 50 000 dní, tj. 140 roků. JSOU TO VYPATLANÍ IDIOTI.

 8. Objednala jsem, zaplatila skoro 2 000 Kč, protože kapky je zapotřebí užívat nejméně 1 měsíc, aby se dostavil účinek. Teď tady sedím, mám je před sebou na stole (tedy ten prášek) a přečetla jsem si váš článek. No a co teď, peníze už mi nikdo nevrátí a jsem totálně naštvaná, ale hlavně na sebe, že se nechám takhle napálit a jsem tak důvěřivá nána. Ach jo.

 9. Máte, prosím, odkaz na zmínku ČOI o tom, co píšete? Případně nemáte, prosím, informaci o tom, jak postupovat, když jsme naletěli reklamě na Seznamu a produkt zakoupili? Děkuji. Pro informaci, jdu kontaktovat Seznam.cz s odkazem na Váš článek, jestli reklamu nemohou stáhnout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno