V České republice žijí úžasní lidé, ale za státními hranicemi začíná dobrodružství. Cizokrajné národy, kultury, zvyky, chutě a tržiště nás inspirují, ať už během pracovní cesty, nebo dovolené. Abychom mohli vyrazit do světa, měli bychom znát aspoň nějaký světový jazyk. Studujme snadno a zadarmo! Například na portálu Youtube.com přibývají kurzy angličtiny pro začátečníky, ve kterých pochytíte základní slovní zásobu, gramatiku a výslovnost. Potom bývá nejlepší školou praktická komunikace, třeba přes internetovou aplikaci Skype. Určitě nekupujte podvodnou „platformu“ Fast Phrases!

„Cizím jazykem se plynule domluvíte po pouhých 14 dnech výuky. Stačí systém multimediálních frází Fast Phrases, umístěný v platformě,“ slibuje prodejní internetová stránka, která má také třeba polskou verzi. Jaké multimediální věty? Jaká platforma? Podezřelá reklama popisuje jakési „aktivizování mozkových polokoulí“ a „angažování různých smyslů“. Odkazuje na lingvisty a jazykové učitele, kteří nikde jinde nejsou dohledatelní. Reklama ve výsledku pouze nabízí produkt „Fast Phrases“ za cenu kolem 1 000 Kč. Kdyby „platforma“ skutečně fungovala, byla by hrozně levná, jenomže…

Uživatelské recenze na Fast Phrases a svobodná diskuse

Celá záležitost připomíná podvodné internetové reklamy na hubnutí, zvětšení svalů, léčbu mužských komplexů, křečových žil nebo vbočeného palce. Na prodejní stránce produktu Fast Phrases dokonce chybějí jakékoli obchodní podmínky! Kdo vlastně jazykový kurz nabízí? Kde byste případně uplatňovali reklamaci? Varovné jsou taky uživatelské recenze. „Tato zavádějící až podvodná reklama nijak nezrychluje studium cizích jazyků. Doporučuji ověřené metody, které předpokládají větší či menší práci,“ píše Petr Vladyka. „V reklamě  jsou použitá falešná jména a reference, ukradené fotografie,“ konstatuje Ivan Kupka.

Fast Phrases propagují podvodníci, ačkoli vycházejí ze skutečné metody. Někteří lektoři předkládají svým studentům seznamy frází, které obsahují často používaná slova. Pročítáním krátkých vět údajně lépe pochopíme významy a klíčové termíny uvíznou hlouběji v paměti. Věřit, nebo nevěřit? Každopádně ani Fast Phrases nezkrátí studium cizího jazyka na 14 dní! Svůj názor klidně přidejte pod článek, do svobodného diskusního fóra.

66 KOMENTÁŘE

 1. Máte pravdu, je to ojeb! Odfotené osoby s menami neexistujú. Ako potom veriť tomu celému! Verte mi, bolo to preverené! Už sa tým zaoberá aj SOI a polícia. Je to PODVOD!!!

 2. Všichni, co tady přemýšlíte o tom, zda je Fast Phrases podvod nebo ne – já nepochybuji o tom, že ano. Vždyť není možné, aby někdo nabízel výuku cizího jazyka a nezvládl přitom vlastní – všimli jste si té spousty chyb v jejich textech? !!

 3. Přidávám se – je to podvod..! Nechala jsem se zlákat, protože před léty, když jsem se učila angličtinu, mi můj pan učitel také dával kartičky. Metoda je to celkem účinná – takže nic nového pod sluncem, ale nenaučila jsem se za 14 dní anglicky, to tedy ne… Tak jsem byla potěšená, když jsem tu nabídku viděla na internetu, zaplatila jsem si hned nějaký balíček a čekala, že mi na e-mail přijde nějaký odkaz – jak je to obvyklé, když si něco solidního člověk na internetu najde a zaplatí – a nic! Po měsíci žádný odkaz a nic podobného. Když jsem si projela ještě jednou a pozorněji jejich stránky a odkazy, tak jediné místo, kam se dostanete, je objednávkový formulář. Žádná péče o zákazníka není k rozkliknutí a žádný kontakt nebo email také neexistuje!!!!! I když zvládám 3 jazyky, ani jeden jsem se za 14 dní nenaučila, i když jsem v dané cizí zemi pobývala. Ruce pryč od toho!!!!!

 4. Já jsem zkusila verzi angličtiny – úroveň 1 – základní znalosti. Musím říct, že kdybych neuměla ani trochu anglicky a byla bych opravdu začátečníkem, nedokázala bych přeložit vůbec nic. Tak těžké a náročné fráze hned v základní úrovni? A i mé nedokonalé znalosti postačily k tomu, abych objevila velké množství chyb, které mohou naučit nesmyslné fráze, dokonce opačného významu.

 5. A jejich stránky jsou pěkně „vykutálené“. Když kliknete na slibovanou nabídku „když objednáte ještě dnes, máte vše za 990,- Kč“, tak jste přesměrovaní na stránku, kde vyplníte své adresní údaje a pokud kliknete na pokračovat, tak jste na stránce, kde se dovíte, že za 999,- je jen základ, ale že další Fast Phrases pro mírně pokročilé stojí kolem 2000,- (už si přesně nepamatuji) a celek asi 5000,-… ale to už máte v e-mailu kopii objednávky. Koho by ani toto nevarovalo, tak je naivka.

  • Honzo, mně naopak částka klesla z původních 990 Kč – na „zlevněných“ 790 Kč, když jsem z jejich stránek odcházela. O lístečkové – kartičkové metodě jsem slyšela, ale jak koukám podle komentářů, nechala jsem se nachytat (taky nepřišla žádná odezva). A to jim může podvod projít, nebo sepíšeme hromadnou žalobu? Jednou úhradou se naše policie zabývat nebude. 🙁

   • Dobry večer mam opravdu zájem aby podvodníci byli vypátrání a potrestani,Podejme trestní oznamení u policie na neznameho pachatele,podle mne jediný způsob jak je vypatrat.

    Milan Kaderabek

 6. Vážení,
  to co prodává Fast Phrases je veliký podvod. Jak uvádějí, že vám vrátí peníze, nikoli, o peníze přijdete. Je to smyšlená společnost na polské adrese, zřejmě podvodníci. Kurzy si nekupujte, jsou beze smyslu. POZOR NA NĚ.

 7. Bohužel i já jsem se stala obětí podvodu. Peníze nikdy nevrátili, jejich kurzy jsou snůškou frází, které nikdy nepoužijete. Již po první lekci zjistíte, že jste naletěli. Kdo jim pošle peníze, nikdy je nedostane zpět. Údajně tihle podvodnice z FAST PHRASES sedí v Karibiku a baví se naší hloupostí. S jejich kurzy byste se nedomluvili nikde. Navíc dělají hrubé chyby, jsou to hloupí, ale vyčůraní lidé.

 8. Asi jsem taky naletěl, když jsem zaplatil před 3 týdny 990,-Kč a k dnešnímu dni jsem nic neobdržel ani po dvou e-mailových urgencích :-(.

  • :o) – Se snažím používat mozek – ale to oni taky vlastně tvrdí. 😀
   A protože snad mi mozek funguje, tak jsem začal hledáním (googlením a ve Wiki) prof. Jána Krukovského – marně. Ale kde tedy nafotili tu knižní stránku s jeho obrázkem a daty narození a úmrtí??? Text je tam nečitelný.

 9. Nyní po přečtení komentářů koukám, že jsem také naletěla. V pondělí jsem jim převedla z účtu požadovaných 790 Kč a když (jak i nahoře někdo píše) jsem se nedočkala do dnešního dne žádné odezvy, tak hledám něco o firmě Fast Phrases – a nic jsem nenašla, pouze tyto stížnosti. Tak mám jít taky na policajty? Ti se nějakým necelým osmi stovkám vysmějí. Nebo je někde nějaká hromadná žaloba na ně? Přeci to takto nenechám, já jsem ty prachy neukradla, jenom jsem myslela, že dostanu nějaký materiál (taky jsem totiž slyšela o kartičkové metodě ); že se do doby, než pojedeme do Španělska, naučím pár slibovaných základních pojmů.

 10. Už podle toho článku bylo naprosto jasné, že to nemůže fungovat. Ještě jsem si ani nestihl vygooglit ty osobnosti a už tady píšete, že neexistují a nemám důvod Vám to vyvracet.

  Podle tohoto článku byste měli dostat nějakou „platformu“ (pravděpodobně kartičky), na které se podíváte, přečtete větu a najednou se aktivují obě mozkové hemisféry a budete se učit 5x rychleji. Pěkná volovina :-).

  Takže Vy, co jste si to koupili nevím, jestli se to nějak vyřeší vrácením peněz nebo ne (podle mého názoru spíše bohužel ne), ale ponaučení do příště z toho plyne. „Nejdřív googli (hledej na internetu recenze, přečti nějaké diskuze) a pak kupuj. Nikdy ne naopak!“

  • Moc děkuji za zveřejněné komentáře, zrovna jsem chtěla objednávat lekci angličtiny za „akční“ cenu 790,- Kč. Ještě, že jsem si Vás našla. Za ušetřené peníze koupím raději tlustý slovník :)).

 11. Můžu říct, že jsem vyhodil 990.-kč, po 14 dnech dopisování program nejde spustit. Zkoušela to i má vnučka , která do počítačů ,,vidí,, nesmyslnou chybu i po jakoby natažení programu vyhazuje pořád.Je to podvodná reklama a lumpárna na kterou jsem se já ,, opatrný,, chytil. Pozor všem na FAST PHRASES !!!!!!!!

 12. TAKY JSEM SE PŘIHLÁSIL, OBJEDNÁVKU SI JEŠTĚ OVĚŘOVALY TELEFONICKY /POZOR NEODPOVÍDAT / DOŠEL NA DOBÍRKU POUHÝ LIST S NEFUNKČNÍMY EMAILY. JSOU TO ZLODĚJI, TYTO EMAILY NEJSOU K NIČEMU.

 13. Moje maminka bohužel taky naletěla, i když ji materiály dorazily tak musím jako mnoholetý lektor AJ konstatovat, že jsou úplně k ničemu. Jak může začátečník překládat a skládat věty, když vůbec nic neumí (a to se jedná o základní úroveň). Pod touto firmou se skrývají obyčejní šmejdi, kteří lákají z důvěřivých lidí těžce vydělané peníze.

 14. Všem vám děkuji. Zrovna jsem si chtěla objednat španěltinu. \je to možné,že jsou pořád lidi,kteří chtějí druhé okrást.? Je mi smutno.Díky z recenze Donna

 15. Tak to se taky hlásím. Ach jo.
  Já jsem zaplatila 1880,- kč – a mně poslali link na stažení programu a heslo pro vstup.
  Program opravdu stáhnout šel – jenže nevím, zda funguje. Je to setup.exe – tedy pro Windows. Já mám Apple.
  V objednávce samozřejmě psali, že je to pro všechny operační systémy.

  Napsala jsem jim, jestli mi pošlou apku pro Mac – ještě nemám odpověď. Ale psala jsem jim včera. Tak uvidím, časem.
  Docela mne to dostalo, ta stránka tady.

  • Zdravím všechny . Včera jsem zaplatila 1880,- Kč, mám stejný problém jako paní Hanka. Pokud najdete řešení, prosím sdělte ho.

 16. NIC není tam žádná adresa kontaktu. Není tam žádná smlouva k prostudování. Hledala jsem ta jména a osoby se „zkušeností“ a nenašla. Je to podle fotek zacílená reklama na střední a vyšší věk, tedy věčné začátečníky, nebo začátečníky. Hned chtějí číslo katry. Tak to ani amylem . BACHA JE TO ZŘEJMĚ PODVOD.

 17. Děkuji za upozornění. Objednal jsem si 3 stupeň pro pokročilé. Ještě nic nepřišlo. Alespoň jsem ušetřil.

 18. Na Youtube je vyborne video na tema Jak se ucit efektivne jazyky od mladeho ucitele anglictiny z Brna, pana Broni. Stoji za videni. Pan Brona ve videu doporucuje techniky, ktere Vam pomuzou ucit se opravdu efektivne. Excelentni pro vyuku je napr. jim doporucovana aplikace Duolingo. Ta je navic zdarma. Dostanete od nej ale dalsi odkazy, ktere vam pomohou zdarma. Navic je pan Brona take vtipny a prednasku stoji za to videt i pro jeho inteligentni humor. Dohledatelne je na Youtube take video od pani ucitelky nemciny z Plzne, ktera ukazuje, jak pouzivat pametove hacky. Take vyborna pomoc pro uceni se ciziho jazyka.

 19. Dorozumiem sa anglicky. Zo skusensti viem ze je vela metod, ktore pomozu pri vyucbe, Su to aj obrazky okrem ineho. Ale ludia neblaznite. za 30EUR a za 30 dni vas nikto nenauci angicky. Sa divim ze tieto smejdacke kurvy beztrestne funguju a nase pravne isnstitucie sa pozeraju ako nam seru do ruk a okradaju nas. V dobe, kedy obycajny clovek je vzdy vystopovatelny, ale na tieto svine neni moc. Otazkou zostava preco? Ktovie kto vsetko v tomto businesse taha za spagatiky….

 20. Tak jsem rád že jsem zagooglil než se unáhlil…. díky za tyhle diskuze stačí nebejt línej si to prověřit,ale je jasný že se musí X lidí spálit jinak by diskuze nebyla 🙁

 21. Srdečně vás zdravím, lidičky, také jsem bohužel naletěla a také samozřejmě nereagují na emaily, takže penízky jsou fuč, jen mě utěšuje skutečnost, že boží mlejny melou!

  • Ahoj Martine.

   Já jsem naletěla stejně jako spousta lidí(:- Dost mě překvapuje,že v tom stále pokračují.Já si tu blbost koupila v dubnu 2017. Máš nějakou informaci,zda tento podvod někdo řeší? Zaplatila jsem 1390,- a NIC. Je to na trestní oznámení a ráda bych se připojila.Prosím písni.Děkuji Majka

 22. Všechny zdravím. S velkým zaujetím jsem si přečetla tu „bombastickou nabídku“ samostudia jazyků. Docela mě to dostalo, protože s angličtinou bojuji už nějaký ten rok. Vyplnila jsem formulář, ale pak jsem si to rozmyslela a chtěla jsem to zrušit. A ejhle! Žádný odkaz na zrušení objednávky! Chtěla jsem se vrátit na hlavní stránku a už jsem ji nenašla, prostě se ztratila. Ale našla jsem tuto diskusi a konečně otevřela oči! Opravdu to zavání stejně jak ty reklamy na zhubnutí, svaly, vlasy… Díky za ni.

 23. Pripájam sa k pozdraveniu všetkých a zároveň k povzneseniu nálady, pretože sme ušetrili za akciovú cenu výučby!
  Mám síce číslo, ale nemám ho kde použiť.
  Dúfam, že sa splní večná pravda „Kto s čím hreší, tým trestaný býva“.
  Ale myslím si, že je potrebné napriek uvedenej pravde podať aj trestné oznámenie, aby takýto ľudia neprofitovali z takých, ako sme my, čo v dobrej viere poslali peniaze a nemajú nič v rukách (pardon, mám Login).
  Pozdravujem. Katarína, večný študent

 24. Ahoj všichni, pokud se nechcete naučit jazyk ani za dlouhou dobu, mohu nabídnout podobné fráze za 500 CZK.
  Pokud netrváte na balíčku, je tam 50% sleva.
  Doufám, že se objednávky jen pohrnou. 🙂

 25. Zdravím, taky jsem chtěl „Fast Phrases“ koupit. Samozřejmě jsem nevěřil, že se člověk naučí cizí jazyky tak rychle, ale pořád jsem si říkal – kdo ví, jaké to bude. Ještě, že se člověk může informovat a pak až kupovat. Pracuji v zahraničí a potřeboval bych hodně dopilovat němčinu :-). Tak hledám, co bude nej, naštěstí jsem našel tuhle diskuzi a dík moc! Tušil jsem, že to bude nějaká hloupost, tak ještě jednou díky moc!!!

  • Zdravím, Honzo – a našel jste něco zajímavého? Taky jsem chtěla koupit „Fast Phrases“, ale díky této diskuzi nekoupím. Díky za tip. Radka

 26. Myslím, že jsem se poučila na hodně dlouho. Takové věci prostě nekupovat. Peníze jsem poslala a nic jsem od nich nedostala. Na mail neodpovídají, na telefonu je záznamník. Prostě jak jsem stará, tak jsem blbá.

 27. Já jsem nenaletěl, protože přemýšlím. Obecně, vážení, při objednávání čehokoli přes Internet, neplatit dopředu, jen DOBÍRKA.

 28. Kdo jim to zaplatil si to zaslouží. Nejlacinější trik, který se používá běžně ve společnosti a v politice a to se jěště divím, že tam není feetbacková část (např. politici Vás oškubou a Vy je zvolíte zase) něco jako pošlete mi peníze na účet a já těch 999kč z nich dostanu.

  • Dobrý den,
   také bych se ráda přidala k žalobě. Už ji máte podanou nebo na ní někdo pracuje? Díky za info….

  • Také bych se ráda přidala k žalobě, případně zajistila její sepsání. Bohužel jsem na tuto diskuzi narazila pozdě a docela mě dost mrzí, že toto někomu prochází a to v době, kdy je v ČR zavedeno EET, KH a řada jiných „represí“…Volala jsem na ČOI…prý jsem si to měla vygooglovat dříve, že nemám doklad u dobírky – má chyba, měla jsem si o něj říct… 🙁 Bylo dobré, aby se tomuto alespoň zamezilo a nenachytali se jiní…

 29. Také v tom vidím podvod,před několika lety jsem si u jiné firmy taky zakoupil kartičky s němčinou se slibem snadného naučení němčiny.Když jsem si kartičky prohlížel zjistil jsem,že mne to nic v krátké době nenaučí !!! Stejný efekt bych dosáhl,kdybych si otevřel slovník a pročítal bych si slovíčka v něm ! Tak nebuďte hloupí a neutrácejte 1000,-Kč za něco co vás nic nenaučí !!!!!!!

 30. Je to vomrd jak prase. Ohraný trik podvodníků je sleva, která je jen dnes, ale je tam každý den. Recenze zákazníků si píšou samy nebo je kopírují od věštkyň z tištěné inzerce. je to na jedno kopyto. Jsou to zloději, zmrdi a šmejdi. 3 v 1

 31. Já jsem prokoukl podvod už při vstupu na prodejní stránku: spousta chyb v textu, žádné odkazy, nezabezpečený web, nefungující komentáře „z Facebook.com“, neexistující diskutéři, víceméně všechny recenze pozitivní a takhle bych mohl pokračovat do aleluja. Každopádně nekupovat! Ani přesměrování na platební stránku nebylo zabezpečené!

 32. Ja som mal taktiež najprv VEĽKÉ OČI a bol som PLNÝ OČAKÁVANIA,
  ale ,keď som si všimol ,že sa nedá zaplatiť dobierkou alebo priamo KUKRIEROVY,keď to doručí -Hneď mi to dšlo ,že jeto OJEB!

 33. Není nic lepšího, než používat svůj vlastní mozek a selksý rozum. Tento podvod, který nabízí neuvěřitelnou kravinu, kdy se naučíte cizí jazyk za 14 dnů je na vlas podobný různým zázračným metodám na to či ono, na zbavení se plísní, na zázračný nárůst svalů a světe div se bez cvičení a námahy a zázračné zhubnutí a zase světe div, zase bez omezování špatných náviků při stravování a podobné hovadiny. Všechny tyto zaručená lákadla jsou podobná a jakoby psaná ze stejné dílny.
  Stačí si ale pozorně přečíst o co v reklamě jde, stačí zadat na internetu jméno nabízeného produktu a hned máte jasno a pro ty, co mají hodně tupý mozek se mu možná i v něm rosvítí. Potom podle legislativy, musí být uvedeny obchodní podmínky, kdo je provozuje a podobně. Všechny tyto podobné žvásty z falešné a podvodné reklamy jsou na vlas stejné. Nakonci každé je diskuze, kde jejich údajní pisatelé snad šťastně vychodili ve třetí třídě základní školu. Co je důležité, do diskuse nemůžete zasáhnout. Já jsem pro zajímavost kliknul na objednávku, která tuto „fantastickou“ pitomost nabízeli s 50% slevou za 999 Kč. Neviplnil jsem to a když jsem chtěl odejít, tak nová nabídka byla ještě od dvě stovky levnější, no nekup to.

 34. Ty bláho, ještě že mě napadlo si o tom nejprve něco přečíst tady, málem jsem zaplatil 1950 kč (61%ní sleva z 5080,- píšou ti šmejdi), bylo mi totiž divné, že tam není žádný kontakt a že musím zaplatit během několika minut, jinak sleva pomine. Takovéhle podmínky asi bude těžko nabízet někdo solidní. Holt budeme muset sednout na zadek a učit se:). Zkrátka ti zas..ní šmejdi nedají pokoj..Než něco koupíte, prověřujte. Jinak ale jsem byl už taky napálen, i proto varuji před unáhlenými nákupy těchto „zaručených“ metod..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno