V České republice žijí úžasní lidé, ale za státními hranicemi začíná dobrodružství. Cizokrajné národy, kultury, zvyky, chutě a tržiště nás inspirují, ať už během pracovní cesty, nebo dovolené. Abychom mohli vyrazit do světa, měli bychom znát aspoň nějaký světový jazyk. Studujme snadno a zadarmo! Například na portálu Youtube.com přibývají kurzy angličtiny pro začátečníky, ve kterých pochytíte základní slovní zásobu, gramatiku a výslovnost. Potom bývá nejlepší školou praktická komunikace, třeba přes internetovou aplikaci Skype. Určitě nekupujte podvodnou „platformu“ Fast Phrases!

„Cizím jazykem se plynule domluvíte po pouhých 14 dnech výuky. Stačí systém multimediálních frází Fast Phrases, umístěný v platformě,“ slibuje prodejní internetová stránka, která má také třeba polskou verzi. Jaké multimediální věty? Jaká platforma? Podezřelá reklama popisuje jakési „aktivizování mozkových polokoulí“ a „angažování různých smyslů“. Odkazuje na lingvisty a jazykové učitele, kteří nikde jinde nejsou dohledatelní. Reklama ve výsledku pouze nabízí produkt „Fast Phrases“ za cenu kolem 1 000 Kč. Kdyby „platforma“ skutečně fungovala, byla by hrozně levná, jenomže…

Uživatelské recenze na Fast Phrases a svobodná diskuse

Celá záležitost připomíná podvodné internetové reklamy na hubnutí, zvětšení svalů, léčbu mužských komplexů, křečových žil nebo vbočeného palce. Na prodejní stránce produktu Fast Phrases dokonce chybějí jakékoli obchodní podmínky! Kdo vlastně jazykový kurz nabízí? Kde byste případně uplatňovali reklamaci? Varovné jsou taky uživatelské recenze. „Tato zavádějící až podvodná reklama nijak nezrychluje studium cizích jazyků. Doporučuji ověřené metody, které předpokládají větší či menší práci,“ píše Petr Vladyka. „V reklamě  jsou použitá falešná jména a reference, ukradené fotografie,“ konstatuje Ivan Kupka.

Fast Phrases propagují podvodníci, ačkoli vycházejí ze skutečné metody. Někteří lektoři předkládají svým studentům seznamy frází, které obsahují často používaná slova. Pročítáním krátkých vět údajně lépe pochopíme významy a klíčové termíny uvíznou hlouběji v paměti. Věřit, nebo nevěřit? Každopádně ani Fast Phrases nezkrátí studium cizího jazyka na 14 dní! Svůj názor klidně přidejte pod článek, do svobodného diskusního fóra.

38 KOMENTÁŘE

 1. Všechny zdravím. S velkým zaujetím jsem si přečetla tu „bombastickou nabídku“ samostudia jazyků. Docela mě to dostalo, protože s angličtinou bojuji už nějaký ten rok. Vyplnila jsem formulář, ale pak jsem si to rozmyslela a chtěla jsem to zrušit. A ejhle! Žádný odkaz na zrušení objednávky! Chtěla jsem se vrátit na hlavní stránku a už jsem ji nenašla, prostě se ztratila. Ale našla jsem tuto diskusi a konečně otevřela oči! Opravdu to zavání stejně jak ty reklamy na zhubnutí, svaly, vlasy… Díky za ni.

 2. Pripájam sa k pozdraveniu všetkých a zároveň k povzneseniu nálady, pretože sme ušetrili za akciovú cenu výučby!
  Mám síce číslo, ale nemám ho kde použiť.
  Dúfam, že sa splní večná pravda „Kto s čím hreší, tým trestaný býva“.
  Ale myslím si, že je potrebné napriek uvedenej pravde podať aj trestné oznámenie, aby takýto ľudia neprofitovali z takých, ako sme my, čo v dobrej viere poslali peniaze a nemajú nič v rukách (pardon, mám Login).
  Pozdravujem. Katarína, večný študent

 3. Ahoj všichni, pokud se nechcete naučit jazyk ani za dlouhou dobu, mohu nabídnout podobné fráze za 500 CZK.
  Pokud netrváte na balíčku, je tam 50% sleva.
  Doufám, že se objednávky jen pohrnou. 🙂

 4. Zdravím, taky jsem chtěl „Fast Phrases“ koupit. Samozřejmě jsem nevěřil, že se člověk naučí cizí jazyky tak rychle, ale pořád jsem si říkal – kdo ví, jaké to bude. Ještě, že se člověk může informovat a pak až kupovat. Pracuji v zahraničí a potřeboval bych hodně dopilovat němčinu :-). Tak hledám, co bude nej, naštěstí jsem našel tuhle diskuzi a dík moc! Tušil jsem, že to bude nějaká hloupost, tak ještě jednou díky moc!!!

  • Zdravím, Honzo – a našel jste něco zajímavého? Taky jsem chtěla koupit „Fast Phrases“, ale díky této diskuzi nekoupím. Díky za tip. Radka

 5. Já jsem nenaletěl, protože přemýšlím. Obecně, vážení, při objednávání čehokoli přes Internet, neplatit dopředu, jen DOBÍRKA.

 6. Já jsem prokoukl podvod už při vstupu na prodejní stránku: spousta chyb v textu, žádné odkazy, nezabezpečený web, nefungující komentáře „z Facebook.com“, neexistující diskutéři, víceméně všechny recenze pozitivní a takhle bych mohl pokračovat do aleluja. Každopádně nekupovat! Ani přesměrování na platební stránku nebylo zabezpečené!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno