Moderní společenské trendy podemílají starý svět, rychle strhávají povolné důvěřivce, ale pomalu působí taky na silnou osobnost. Dříve bylo normální, že přišel soused a přinesl ošatku, aby sdílel úrodu ze svojí zahrady. Posvátná slova „přítel“ a „sdílení“ však dnes dostala virtuální význam: „Kamarádi“ mezi sebou komunikují hlavně přes počítač. A „sdílejí“ spolu povětšinou srandičky a senzace, které slouží pouze k ukrácení času. Taky vás láká největší „sociální síť“, takzvaný Fejzbuk? Přihlášení zvládneme snadno, ale nejdříve zvažme, kam vlastně vstupujeme.

Internetová služba vypadá bezplatně, ale…

Revoluční doba otřásá královskými trůny a plodí mladé zbohatlíky. Na konci předešlého milénia vznikl internet, neboli celosvětová počítačová síť – a okamžitě radikálně změnil lidskou komunikaci. Proto dneska jenom těžko přežívají tradiční média, především tisk. Mezitím ovšem vznikly úplně nové společnosti, které plní funkci sdělovacích prostředků chytřeji: například americké koncerny Google LLC. a Facebook Inc. Druhý jmenovaný provozuje největší sociální síť, která v českém jazykovém prostředí dostala přezdívku Fejzbuk. Přihlášení sice nestojí žádné peníze, ale změnilo nejeden lidský život.

Kdo nemá dostatečně silnou vůli, tráví na Fejzbuku stovky a tisíce hodin, takže vlastně platí svým nejcennějším bohatstvím: časem. Když vezmeme pouhou minimální hodinovou mzdu, 100 hodin = 7 320 Kč! Uživatelé navíc prozrazují byznysmenům svoje osobní data (jméno, státní příslušnost, bydliště, názory, koníčky), která potom slouží k reklamní manipulaci (zobrazuje se cílená inzerce). Obvykle tam taky publikují vlastní práci (texty, obrázky, hudbu), která většinou vydělává peníze pouze americké korporaci Facebook Inc., nikoli samotnému autorovi!

Přejděme na Fejzbuk – přihlášení přes e-mail

Jistě, služba skýtá i úžasné výhody. Na Fejzbuku mají svoje osobní profily miliardy lidí, některé velmi pravděpodobně znáte osobně. Po přihlášení získáváte možnost, abyste požádali jiného uživatele o „virtuální přátelství“, načež vzájemně uvidíte svoje „sdílené“ příspěvky. Postupujme následovně:

  1. Přejděte na internetovou adresu www.facebook.com
  2. Tam pod nadpisem „Zaregistrovat se“ vyplňte registrační údaje (jméno, příjmení, datum narození, pohlaví a heslo může být smyšlené, avšak e-mail nebo telefonní číslo musíte uvést svoje, jinak potom nedokážete aktivovat vlastní uživatelský účet).
  3. Na uvedený e-mail vám přijde výzva k potvrzení registrace, aby pod vaší identitou nemohl vystupovat někdo cizí. Pozor! V některých schránkách najdete potvrzovací e-mail mezi hromadnou poštou! Stejnou cestou vám přijde nové heslo, pokud zapomenete staré.
  4. Jakmile svůj účet dokončíte, můžete se přihlásit přes jakýkoli počítač, připojený k internetu.
  5. Na stejné internetové adrese, na vrchu stránky vyplníte registrační e-mail nebo telefon a heslo, a kliknete na „Přihlásit se“. A jste tam!

Pro jistotu přidávám video, na kterém pomaličku otevírám Fejzbuk. Přihlášení následuje teprve po registraci, po nezbytném vytvoření vlastního uživatelského profilu. Na záznamu jsou občas prostoje, protože sám váhám, kam kliknout, ale nakonec dojdeme k cíli. Nejenom v návodech zřejmě platí heslo: Spěchej pomalu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno