Oblíbený slovinský trenér prodává další potravinový doplněk, který údajně detoxikuje vaše játra, pomůže vaší figuře a zlepší vám náladu. Mezi inzerovanými ingrediencemi najdeme ostropestřec mariánský, pampelišku nebo artyčok. Produkt se jmenuje Golden Tree Liver Complex, recenze jsou však vzácné. Není divu, jedno balení váží pouhých 36 gramů a stojí kolem tisícovky.

Slovinský podnikatel Miha Geršič vypadá atraktivně a na svojí fyzičce dále pracuje. Přitom natáčí videa, aby nás inspiroval. Například ukazuje, jak spaluje „400 kalorií za 25 minut“. Zároveň buduje značku Fantastická postava a nabízí svoje služby, jakožto „osobní trenér“. Zájemcům doporučuje cviky, potraviny, píše o zdravém životním stylu… a nabízí vlastní proteinové nápoje, bylinkové směsi a podobné produkty.

Ostropestřec mariánský, pampeliška či artyčok

„Golden Tree Liver Complex podpoří vaše játra. Stimuluje spalování přebytečného tuku kolem pasu. Pomáhá organismu, aby přeměňoval stravu na energii. Zlepší vaši náladu a paměť,“ píše slovinský kouč o svojí nové nabídce. Jedno balení obsahuje 60 tablet, které dohromady váží 36 gramů a stojí 1 299 Kč. Díky případné množstevní slevě klesáme na 1 019 Kč nebo 789 Kč. Porovnejme hmotnost inzerovaných ingrediencí.

 • ostropestřec mariánský: 7,2 gramu
 • L-Arginin: 7,2 gramu
 • cholin bitartrát: 7,2 gramu
 • pampeliška: 3,6 gramu
 • artyčok: 3,6 gramu
 • kurkuma: 3,6 gramu
 • Acetyl-L: 2,16 gramu
 • kyselina lipoová: 0,36 gramu
 • BioPerine (pepř): 0,36 gramu
 • vitamíny B6, B12 a D3: méně než 0,36 gramu

Golden Tree Liver Complex? Recenze jsou vítané

„Ostropestřec mariánský chrání játra před kontracepční (antikoncepční) zátěží,“ uvádí gynekolog doc. MUDr. Peter Koliba, CSc. „Existují však vážné obavy, jaké mají složení komerční přípravky a jestli jsou bezpečné,“ poznamenávají vědci z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Proto prostudovali 26 potravinových doplňků, které jsou volně prodejné a podle výrobců obsahují ostropestřec mariánský. Svoje závěry zveřejnili v časopise Nature: Některé extrakty jsou pro játra rizikové, a proto potřebujeme jejich „přísnou kontrolu“.

Přitom ingredience, které obsahuje Golden Tree Liver Complex, seženete v běžných českých obchodech levněji. Samotný ostropestřec vyjde zhruba 4x laciněji.

„Jaterní komplex zlatého stromu“ oficiálně prodává slovinská společnost: Popolna Postava d.o.o., Alpska cesta 43, 4248 Lesce, Slovenia. Stejnou „přírodní směs“ doporučuje také slovinský lékař Tomislav Majić, na reklamu odkazuje výživová poradkyně Blanka Vykydalová a tentýž produkt nabízela Jana Husová na internetovém tržišti Aukro.cz. Všech těchto osob jsem se písemně zeptal, zda Golden Tree Liver Complex užívají a jaké sledují výsledky. Zatím odpověděla pouze paní Husová: „Bohužel nevím, jestli přípravek funguje.“ Pokud máte vlastní zkušenosti, svoje recenze připojujte níže.

Autor úvodní fotografie (ostropestřce mariánského): Thanasis Papazacharias

14 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, objednala jsem si produkt Golden Tree, u kterého garantujete vrácení peněz při nesplnění mého očekávání. Sice produkt užívám jen pár dní, ale přemýšlím dopředu, kdyby opravdu nesplnil to, co čekám, kam prázdné obaly vrátit. Děkuji za informaci. Kreclova Jana

  • Dobrý den, paní Kreclova, tady se Golden Tree Liver Complex neprodává, napsala jste komentář pod nezávislou recenzi. Produkt Vám přišel bez faktury, bez obchodních podmínek a kontaktních údajů odpovědné firmy?

 2. Jsou správně udávané jednotky hmotnosti? Např. 7,2 g u ostropestřce je 5-ti násobná dávka než je obvyklé – bývá cca 1400 mg (1,4 g).

  • Jiří, hmotnostní jednotky jsou správné, jde o váhu jednotlivých složek v CELÉM balení (= ve všech 60 tabletách, které mají dohromady vážit 36 g).

 3. Pane Woffe, sice máte v obrázku nahoře uvedeno, že je to recenze, ale některým lidem to nestačí, proto si dejte nadpis článku i mimo obrázek. Ostatním doporučuji číst nezávislé recenze před tím, než si něco objednají. To je i můj případ, proto jsem zabrousil sem. Zatím tady komentáře nejsou, ale za takové články děkuji.

 4. Vážení, objednal a dostal jsem 4 ks balení GOLDEN TREE. Není doložen žádný popis, faktura, nic. Užívám 2 měsíce – slibované účinky nikde. Naopak klouby bolí a natekly, nárty oteklé a bolestivé. Přestal jsem užívat a negativní následky pomalu mizí. Lze říci, že jsem se nechal napálit, lahvičky chci vrátit i za cenu dlouhého vyjednávání.
  Již nikdy více!

 5. Díky za radu. Používám domácí extrakt z ostropestřce a játra mám bez problému. Jen břicho samo nemizí.

 6. Po zakoupení Active Move jsem začal mít pochybnosti když dodavatel začal nutit další balení protože za tuto cenu už nebude atd. A tak jsem využíval podle návodu tento předražený produkt a výsledek je stejný jak u pana Tomana. Otoky a větší bolesti. Asi je to určené jako prevence pro zdravé lidi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno