Bolavým kloubům ulevme bylinkovou koupelí, eventuálně vyhledejme lékaře. Krém Hondrostrong Forte stojí 849 Kč, ale pravděpodobně vám nepomůže.

V přírodě pravidelně vyrůstá medicína, kterou užíváme, když bojujeme s nějakým bacilem. Pijeme šípkový nebo zázvorový čaj, ideálně obohacený citronem a medem. Léčivé rostliny však pomáhají nejen dýchacím cestám a celkové imunitě, ale také opěrné soustavě. Pokud vás bolí klouby, vyzkoušejte konopnou mast, heřmánkovou koupel, nebo se ponořte do odvaru z borovicového jehličí. Přinejmenším ušetříte oproti tomu, kdybyste koupili pofidérní krém Hondrostrong Forte.

Český chirurg Jan Bílý alias Maďar Nagy István

„Tento krém proniká přímo do kloubního pouzdra a regeneruje poškozenou chrupavku. Skvěle léčí osteochondrózu, artritidu, artrózu a celý pohybový aparát. Proto pacientům doporučuji právě Hondrostrong,“ říká podle internetové reklamy „chirurg vyšší kategorie Jan Bílý“. V maďarské jazykové verzi se ovšem stejný figurant jmenuje Nagy István, v italské mutaci dostal přezdívku Valentino Serafico a mohli bychom pokračovat. Liší se také cena – pro tuzemsko 849 Kč, pro eurozónu 39 eur (asi 988 Kč).

Česká jazyková verze:

Hondrostrong Forte v češtině

Maďarská jazyková verze:

Hondrostrong v maďarštině

Autentická recenze na krém Hondrostrong Forte

Pod reklamou je podepsaná firma: BERNADATTE LTD, Av Ricardo J. Alfaro, Panama International. Stejná středoamerická stopa přitom vede k podvodným produktům Tinedol, ProstEro, ReCardio, Detonic Powder, Bactefort a Germitox nebo Varicobooster. „Koupil jsem takzvaný Artrovex, který měl obnovovat klouby. Spotřeboval jsem tři tuby, a nic… Teď vidím reklamu na nějaký krém Hondrostrong: zázračný objev, konec problémů… To samé jako Artrovex! Ha, ha ha,“ připojil autentickou recenzi pan Milda.

Raději tedy požádejme o pomoc skutečného lékaře, než abychom uvěřili virtuálnímu „chirurgovi vyšší kategorie Nagy Istvánovi“.

Jak poznáme zavádějící internetovou reklamu

 • Podvodné výrobky jsou propagovány fiktivními odborníky, které bychom marně hledali v knihovnách, na vysokoškolských fakultách a v dalších renomovaných institucích.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, přičemž fotografie „nadšených uživatelů“ bývají stejné, ale jejich jména nikoli.
 • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
 • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
 • Panamské krémy, jako třeba Hondrostrong Forte, obvykle nefungují. Inzerované zázraky se jednoduše nekonají.
 • Podvedení spotřebitelé často trpí zdravotními potížemi, například vyrážkami, které dříve neměli. Ale nedostanou zpátky svoje zaplacené peníze, ani nezískají žádné odškodnění.

6 KOMENTÁŘE

 1. Kdybych už nevěděl, že mám hledat použité fotky jinde na webu, abych si ověřil zda nejsou z jiných zdrojů, a použitá jména, abych si ověřil, že naopak jsou skutečných lékařů, mohl bych to i zbaštit.
  Děkuju, že si někdo dává tu práci, že to rozklíčuje ještě hlouběji.

 2. Je ale zajímavé, že těmto falešným nabídkám „zázračných mastí a léků“ nikdo z kompetentních lidí neudělá přítrž a jsou v reklamních kampaních stále!

 3. Jsem rád, že tato hodnocení existují,jinak jsem podlehl a doufal,že mi ten zázrak pomůže,i když doktor je jiného názoru a bolest v kolenou také.Zase bych přišel o část důchodu,který mohu investovat do jiných ingrediencí a léků, které nevyléčí,ale pomohou od bolesti alespoň na chvíli.Proc tyto články nejsou cenzurovány a blokovány jako různá sdělení jednotlivců, která desinformují např o Ukrajině či podpoře Rusku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno