Bolavým kloubům ulevme bylinkovou koupelí, eventuálně vyhledejme lékaře. Krém Hondrostrong Forte stojí 849 Kč, ale pravděpodobně vám nepomůže.

V přírodě pravidelně vyrůstá medicína, kterou užíváme, když bojujeme s nějakým bacilem. Pijeme šípkový nebo zázvorový čaj, ideálně obohacený citronem a medem. Léčivé rostliny však pomáhají nejen dýchacím cestám a celkové imunitě, ale také opěrné soustavě. Pokud vás bolí klouby, vyzkoušejte konopnou mast, heřmánkovou koupel, nebo se ponořte do odvaru z borovicového jehličí. Přinejmenším ušetříte oproti tomu, kdybyste koupili pofidérní krém Hondrostrong Forte.

Český chirurg Jan Bílý alias Maďar Nagy István

„Tento krém proniká přímo do kloubního pouzdra a regeneruje poškozenou chrupavku. Skvěle léčí osteochondrózu, artritidu, artrózu a celý pohybový aparát. Proto pacientům doporučuji právě Hondrostrong,“ říká podle internetové reklamy „chirurg vyšší kategorie Jan Bílý“. V maďarské jazykové verzi se ovšem stejný figurant jmenuje Nagy István, v italské mutaci dostal přezdívku Valentino Serafico a mohli bychom pokračovat. Liší se také cena – pro tuzemsko 849 Kč, pro eurozónu 39 eur (asi 988 Kč).

Česká jazyková verze:

Hondrostrong Forte v češtině

Maďarská jazyková verze:

Hondrostrong v maďarštině

Autentická recenze na krém Hondrostrong Forte

Pod reklamou je podepsaná firma: BERNADATTE LTD, Av Ricardo J. Alfaro, Panama International. Stejná středoamerická stopa přitom vede k podvodným produktům Tinedol, ProstEro, ReCardio, Detonic Powder, Bactefort a Germitox nebo Varicobooster. „Koupil jsem takzvaný Artrovex, který měl obnovovat klouby. Spotřeboval jsem tři tuby, a nic… Teď vidím reklamu na nějaký krém Hondrostrong: zázračný objev, konec problémů… To samé jako Artrovex! Ha, ha ha,“ připojil autentickou recenzi pan Milda.

Raději tedy požádejme o pomoc skutečného lékaře, než abychom uvěřili virtuálnímu „chirurgovi vyšší kategorie Nagy Istvánovi“.

Jak poznáme zavádějící internetovou reklamu

  • Podvodné výrobky jsou propagovány fiktivními odborníky, které bychom marně hledali v knihovnách, na vysokoškolských fakultách a v dalších renomovaných institucích.
  • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
  • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, přičemž fotografie „nadšených uživatelů“ bývají stejné, ale jejich jména nikoli.
  • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
  • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
  • Panamské krémy, jako třeba Hondrostrong Forte, obvykle nefungují. Inzerované zázraky se jednoduše nekonají.
  • Podvedení spotřebitelé často trpí zdravotními potížemi, například vyrážkami, které dříve neměli. Ale nedostanou zpátky svoje zaplacené peníze, ani nezískají žádné odškodnění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno