Normální lidé chtějí napravit svoje charakterové, pracovní, ale také vzhledové chybičky. Například když na svých nohách objevíme plísňovou infekci, cítíme stud, takže nechodíme mezi lidi bosí a hledáme účinný lék. Zatímco šmejdi, kteří prodávají podvodný krém Keraderm+, jsou nestydatí. Otevřeně vám lžou, aby vás okradli a přitom se skrývají jenom proto, aby neskončili v kriminále.

Jestli jste na svých nohách našli plíseň, děláte dobře, když sháníte nějakou léčivou mastičku. V některých případech skutečně stačí speciální krém, pasta nebo šampón. Lékaři však jindy předepisují antibiotika, jód, síru a jiná antimykotika. Záleží na konkrétní infekci, na její přesné příčině, lokalizaci a také na rozsahu.

Proto navštivte seriózního dermatologa, aby vás prohlédl a určil, co vám pravděpodobně nejlépe pomůže. Pokud svépomocí vyzkoušíte nějaký amatérský dryák, jako třeba mastičku Keraderm +, infekci můžete naopak zhoršit!

Iluzorní MUDr. Václav Kopeček, respektive Dr. Boris Fisher

„Odborníci jsou přesvědčeni, že Keraderm změní celou dermatologii. Tímto přelomovým krémem zlikvidujete všechny agresivní bakterie na svých nohách, takže vyřešíte nejenom příznaky, ale také příčinu svého kožního problému,“ říká podle maďarskojazyčné internetové reklamy „Dr. Boris Fisher“. Na přiložené fotografii vidíme sympatického mladého muže, který zřejmě ztělesňuje citovaného doktora.

Maďarská recenze na Keraderm +, podvod, recenze, diskuse

Také v českojazyčné verzi vidíme stejný snímek a čteme podobný text. Údajný odborník se ale tentokrát jmenuje jinak: MUDr. Václav Kopeček. V databázi České lékařské komory však nikoho takového nenajdeme. A na prodejní internetové stránce bohužel chybějí jakékoli (jiné) relevantní kontakty, jména, adresy.

Česká recenze na Keraderm+

Záludné recenze na Keraderm+ a další podvodné výrobky

Obdobně byly propagovány dřívější falešné mastičky na plísně: Fungonis Gel, Foot Powder, Micinorm, Fresh Fingers, OnycoSolve, FungaFix, Nomidol nebo Skinetrin. A zaměnitelné jsou také reklamy na nové podvody: Artroser, Carattia Cream, Gelarex, Keto Eat&Fit, Menmax, Prostaline, Tarellan Pro nebo W-Loss.

Podvodné produkty mají někdy pomoci k rychlému zhubnutí, jindy k hladké pokožce, k většímu mužství apod. Ve skutečnosti však slouží pouze anonymním internetovým šmejdům, aby z důvěřivých spotřebitelů vylákali peníze. Jejich pasti obvykle poznáme podle několika charakteristických znaků.

 • Falešné výrobky bývají zaštítěny vymyšlenými osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom neexistují.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným statistům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o kampani nemá tušení.
 • Odpovědný podnikatel obvykle sídlí mimo Evropskou unii a nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
 • Cena podezřelého krému Keraderm+ byla „zlevněna“ na 890 Kč. Krabička má 30 ml.
 • Chybějí seriózní smluvní podmínky, od kurýra pravděpodobně neobdržíte fakturu a těžko uplatníte reklamaci.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pexels.com

10 KOMENTÁŘE

 1. Plíseň na nohách je velký problém a špatně léčitelný. Věřím, že ze zoufalství se na ten Keraderm nachytají další lidé… a ten šmejd, co za tím vším stojí, si jen mastí kapsu! To jsme skutečně proti těm šmejdům bezbranní?

  • Přesně tak, je to tak i psané. Stejně tak prodávají Keramin, ani se nenamáhali změnit jméno a fotku fiktivního odborníka. Jak říká staré české přísloví: „Tonoucí se stébla chytá.“ Kdo zoufale hledá, jak se zbavit plísně, tak se na to chytí. Nejsme bezbranní. Naší zbraní je mozek. Nenechme se ovládnout emocemi a přemýšlejme. Když například někde chybí adresa a další kontakt na společnost, tak by nás to mělo odradit od kliknutí na objednávku. Hledejme i další řešení než je ten „zázračný“ prostředek za více než 800,- Kč. Pokud nechceme jít k lékaři a hledáme způsob, jak se toho zbavit sami, existují babské rady, které pokud nám nepomohou, tak nám neuškodí. Neuškodí ani naší peněžence, nikdo po nás nechce, abychom si objednávali drahé prostředky. Co potřebujeme, najdeme v kuchyni. Plíseň na nahou není nové onemocnění, tento problém řešily už naše babičky. Není důvod, proč se jimi neinspirovat. Na stránkách ireceptar.cz jsem našla babské rady, jak se zbavit otravné plísně na nohou, více viz. https://www.ireceptar.cz/zdravi/jak-se-zbavit-plisne-na-nehtech-bez-chemie.html

 2. Keraderm je podvod, ale propagovaný na mnoha internetových stránkách. Ten, kdo umožňuje lživou inzerci, se stává spolupachatelem darebáckého jednání.

 3. Mozek mi ještě nezplesnivěl, takže na podobné reklamy nikdy nenaletím.

  Všem doporučuji, informovat se v těchto případech u svého lékaře. V 21. století není možné, aby lékař o nějakém skutečně existujícím účinném léku nevěděl. Necpěte své peníze podvodníkům!

  Pavel

 4. Existuje farmaceutický výrobek: JUBLIA od Valeant Pharmaceuticals, respektive Bausch Health Companies. Tekutina se natírá pomocí přiloženého filcového štětečku 2x denně. Jde o dvouměsíční, tříměsíční nebo delší proceduru, podle rozsahu nákazy. Po určité době houba vyhyne, protože se nemůže množit. Produkt jsem dostal od sestry v Kanadě. Jde o řádný farmaceutický výrobek, na lékařský předpis.

 5. Bohužel na blbost žádný lék neexistuje. Jinak by chudí, kterých je všude velká většina nevolili v tzv. demokracii bohaté, aby mohli být dál nestydatě okrádáni !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno