Normální lidé chtějí napravit svoje charakterové, pracovní, ale také vzhledové chybičky. Například když na svých nohách objevíme plísňovou infekci, cítíme stud, takže nechodíme mezi lidi bosí a hledáme účinný lék. Zatímco šmejdi, kteří prodávají podvodný krém Keraderm+, jsou nestydatí. Otevřeně vám lžou, aby vás okradli a přitom se skrývají jenom proto, aby neskončili v kriminále.

Jestli jste na svých nohách našli plíseň, děláte dobře, když sháníte nějakou léčivou mastičku. V některých případech skutečně stačí speciální krém, pasta nebo šampón. Lékaři však jindy předepisují antibiotika, jód, síru a jiná antimykotika. Záleží na konkrétní infekci, na její přesné příčině, lokalizaci a také na rozsahu.

Proto navštivte seriózního dermatologa, aby vás prohlédl a určil, co vám pravděpodobně nejlépe pomůže. Pokud svépomocí vyzkoušíte nějaký amatérský dryák, jako třeba mastičku Keraderm +, infekci můžete naopak zhoršit!

Iluzorní MUDr. Václav Kopeček, respektive Dr. Boris Fisher

„Odborníci jsou přesvědčeni, že Keraderm změní celou dermatologii. Tímto přelomovým krémem zlikvidujete všechny agresivní bakterie na svých nohách, takže vyřešíte nejenom příznaky, ale také příčinu svého kožního problému,“ říká podle maďarskojazyčné internetové reklamy „Dr. Boris Fisher“. Na přiložené fotografii vidíme sympatického mladého muže, který zřejmě ztělesňuje citovaného doktora.

Maďarská recenze na Keraderm +, podvod, recenze, diskuse

Také v českojazyčné verzi vidíme stejný snímek a čteme podobný text. Údajný odborník se ale tentokrát jmenuje jinak: MUDr. Václav Kopeček. V databázi České lékařské komory však nikoho takového nenajdeme. A na prodejní internetové stránce bohužel chybějí jakékoli (jiné) relevantní kontakty, jména, adresy.

Česká recenze na Keraderm+

Záludné recenze na Keraderm+ a další podvodné výrobky

Obdobně byly propagovány dřívější falešné mastičky na plísně: Fungonis Gel, Foot Powder, Micinorm, Fresh Fingers, OnycoSolve, FungaFix, Nomidol nebo Skinetrin. A zaměnitelné jsou také reklamy na nové podvody: Artroser, Carattia Cream, Gelarex, Keto Eat&Fit, Menmax, Prostaline, Tarellan Pro nebo W-Loss.

Podvodné produkty mají někdy pomoci k rychlému zhubnutí, jindy k hladké pokožce, k většímu mužství apod. Ve skutečnosti však slouží pouze anonymním internetovým šmejdům, aby z důvěřivých spotřebitelů vylákali peníze. Jejich pasti obvykle poznáme podle několika charakteristických znaků.

  • Falešné výrobky bývají zaštítěny vymyšlenými osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom neexistují.
  • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným statistům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o kampani nemá tušení.
  • Odpovědný podnikatel obvykle sídlí mimo Evropskou unii a nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
  • Cena podezřelého krému Keraderm+ byla „zlevněna“ na 890 Kč. Krabička má 30 ml.
  • Chybějí seriózní smluvní podmínky, od kurýra pravděpodobně neobdržíte fakturu a těžko uplatníte reklamaci.
  • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pexels.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno