Pamatujete na zázračný krém Lefery ACR? Měl spolehlivě vyhlazovat vrásky každé slečně i dámě, byl podepsaný sympatickým profesorem Romainem Leferym. Uteklo několik měsíců, mastička úplně zmizela z trhu – a zbyly jenom zklamané zákaznice. Ale počkat! Internetové reklamy nyní lákají na „formuli“ Perle Bleue. Nabídka vypadá velmi povědomě, báječné účinky nyní garantuje nějaký profesor Mark Howard.

Kdo prodává a (ne)vrátí peníze za drahé Perle Bleue?

„Celá tahle reklamní kampaň byla jenom podvod – a já se nechala hloupě nachytat. Poslala jsem poloprázdné balení zpátky, podala reklamaci a žádala vrácení peněz. Balíček přišel zpátky, bez odpovědi. Takže peníze jsou fuč,“ píše Jaroslava. Podobně naříkají stovky dalších Evropanek, které zakoupily mastičku Lefery. Předpokládám, že pasta Perle Bleue zapůsobí stejně – a důvěřivé zákaznice budou opět marně přivolávat policii.

V obchodních podmínkách totiž chybí jméno, adresa a další identifikační údaje odpovědné firmy, což vypadá podezřele. Pokud prodejce inzeruje svoji pochybnou šlichtu v České republice, ačkoli nemá pobočku na území Evropské unie, jedná navíc protizákonně. Perle Bleue ostatně připomínají další podvodné produkty, které potvrdily moje pochybnosti: například dlahy na vbočený palec, mastičku na křečové žíly, krém na hemeroidy apod.

Prof. Mark Howard neexistuje. Co radí skuteční lékaři?

Jistě, slibnou formuli vymyslel absolvent renomované školy, člen dermatologického institutu a autor odborných publikací… Tedy, podobně jako Hloupý Honza přepral draka a dostal princeznu. Prof. Mark Howard je vymyšlená postava. Neprovozuje žádnou lékařskou ordinaci, nezveřejnil jedinou studii. Jednoduše řečeno, neexistuje. Naštěstí sérum a noční krém „Perle Bleue Active Retention Age“ nepotřebujete. 🙂

 • Svoje vrásky můžete jednak zjemňovat důvěryhodnou kosmetikou, nebo skrývat líčidlem.
 • Další možností je lékařský zákrok – aplikace správné kyseliny (například hyaluronové), laser, plazma apod.
 • A možná nejlepší bude, přijmout svoje stárnutí jako přijatelnou daň za životní moudrost. Vždyť, jak napsal Charles Baudelaire: „Hloupost vždycky uchovává krásu – oddaluje vrásky; je to božský kosmetický prostředek.“

10 KOMENTÁŘE

  • Johanak, nie, neexistuje. Pretože tento „pan Kovalovski“ sa na Slovensku volá „pán Juríček“, v Bulharsku „Dimitrov“ atd. Celé je to odporný podvod. Ani „doktor Howard“ neexistuje a nikdy neexistoval.

 1. Za nejdůležitější považuji informaci v nabídce, že k vyhlazení vrásek dojde 3 minuty po aplikaci.
  Kdyby byli napsali 3 měsíce, tak jsem možná začala uvažovat, zda „Perle Bleue“ nekoupit.

 2. Souhlasím: jeden velký podvod! Naletěl jsem dvojnásobně, když jsem místo dvou objednaných balení obdržel pouze jedno. Takže jsem byl oklamán i množstvím. Moje blbost.

 3. V reklamě na Perle Bleue jsem našel hned dvakrát stejnou fotku jedné ženy: Nejdřív byla představená jako Vlasta Dvorničáková, 58 let, která omládla o 10 let – a potom jako Mirka Jablonská, sice bez uvedení věku, ale omlazená rovnou o 20 let. 😀 Komedianti!

 4. Aniž bych v roce 2018 objednávala PERLE BLEUE Active Retention Age, dne 22.8. 2018 ve 20 h. mi bylo formou SMS sděleno, že během několika dnů mi produkt doručí firma SERVANT a že si mám připravit 3 680 Kč. Je pravda, že v roce 2016 jsem krém objednala, ale pro naprostou neúčinnost jsem tak učinila naposledy. Na internetu jsem hledala telefonní kontakt, nebo e-mail uvedené firmy. Nic takového ale neexistuje. Balíček samozřejmě nepřevezmu. Dejte si na ně pozor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno