Na přelomu kalendářního roku dostáváme ideální příležitost, abychom popřáli něco hezkého přátelům a příbuzným, na které během hektického všednodenního kolotoče nemáme dostatek času. Koukněte na několik tipů, jak může vypadat PF 2024.

Šikovný a pracovitý člověk obvykle bohatne, tělesně a duševně prospívá – tedy pokud nemá smůlu. Živelná pohroma, vážná nemoc nebo zrádný společník může všechno zhatit. Proto na přelomu kalendářního roku rozesíláme přáníčka pro štěstí, francouzsky pour féliciter, zkráceně PF („péefka“).

Vhodný obsah a přiměřená forma záleží na konkrétním adresátovi – na jeho povaze, ale také aktuální životní etapě. Někdy uspěje přemýšlivý, jindy spíše humorný nebo pohodový text a obrázek. Obojí doručíme elektronicky (online, například e-mailem), eventuálně tradiční poštou.

Tady soustřeďujeme návrhy pro PF 2024, zdarma ke stažení, rozeslání nebo sdílení.

Text na elektronické (online) novoroční přání

 • Talentu máš habaděj, píle jakbysmet. Přeju ještě trochu toho štěstíčka. PF 2024!
 • Připijme moudrým lidem, kteří věrně stojí při Tobě, ale taky hlupákům, kteří Tě bohudíky opustili – a v neposlední řadě šťastlivcům, kteří Tě ještě poznají! 🙂
 • Ať jsou všichni svatí, od Adama po Silvestra, v roce 2024 na Tvojí straně!
 • Posílám Ti sobecký novoroční pozdrav. Přeju Ti pevné zdraví a dlouhý život, protože s Tebou je můj svět hezčí a zábavnější.
 • Do nejbližší budoucnosti přeju minimálně 31 536 000 sekund duševní pohody, 525 600 minut výborné fyzické kondice, 8 760 hodin domácího štěstí, 365 dnů pracovních úspěchů, 12 měsíců národního obrození a rok celosvětového míru.
 • Nový rok za sebou nemá zatím ani jeden den. Ale právě proto, jestli není úplně pitomý, bude láskyplně pečovat o pamětníky jako jsme my dva :-).
 • Ať se Tvým životem prolínají krásné melodie v příjemném rytmu, zkrátka: úspěšný nový ROCK 2024!
 • Přeju Ti veselé bílé Vánoce! A jestli nemáš chuť na bílé, otevři si třeba láhev červeného.

Obrázky pro PF 2024, zdarma ke stažení

Stejně jako všichni pozemští tvorové, máme svůj přirozený životní rytmus. Večer býváme ospalí, ráno odpočatí, kolem zimního slunovratu postrádáme světlo a na jaře cítíme novou energii. Zároveň máme sofistikovaný kalendář, takže slavíme narozeniny, jmeniny a další svátky. Intenzivně prožíváme svatby, porody, případně odchody do starobního důchodu

Všechny uvedené události jsou potenciální příležitostí, abychom svým blízkým popřáli něco hezkého. Ale v hektickém všednodenním kolotoči můžeme také – paradoxně a logicky – na některé přátele a příbuzné zapomenout. Využijme tedy Silvestra, respektive Nový rok, abychom svým blízkým popřáli šťastnou budoucnost.

Níže najdete také obrázková PF 2024, zdarma ke stažení a libovolnému využití.

 • Životní radosti jsou jako silvestrovská půlnoc. Proto začínej slavit raději o den dříve, než o minutu později.
 • Rok 2024 je neprobádanou částí našeho časoprostoru, ve které zatím nikdo nežil. Proto Ti přeji hodně štěstí a odvahy na Tvojí objevitelské cestě a doufám, že se tam potkáme.
 • Vybrali jsme Ti novoroční předsevzetí: Zůstat perfektní.
 • Každým skutkem píšeš svůj příběh a máš před sebou 365 nových stránek. Ať jsou omyly jenom tréninkem na velké úspěchy!
 • Posílám Ti zářivý úsměv, vřelé objetí a hřejivá slova, ale zároveň Ti do nového roku přeju spolehlivého a levného dodavatele elektřiny a tepla.
 • Blahopřeji, na vysoké škole pozemského života úspěšně postupuješ do dalšího ročníku. Jen tak dál!
 • Do nového roku nám přeji veselé a chápavé kolegy, abychom si po vánočním večírku nemuseli hledat novou práci :-).
 • Chybami se člověk učí. Ale Ty už toho umíš dost. Takže přeju bezchybný rok 2024.
 • Obyčejným lidem stačí štěstí, zdraví, láska, bla, bla, bla… Ale Tobě, brácho, přeju totéž, co sobě: prachy, srandu a rozkoš.

Zdroje použitých obrázků: newforestobservatory.com, pexels.com, pixabay.com, weknowyourdreams.com, wondrlust.com

Rýmované básničky, použitelné pro e-mail a SMS

Elektronická komunikace bývá rychlá, ale strohá. Vzduchem létají kratičké zprávičky, které na sebe sice navazují, ale nemají promyšlenou strukturu. Jistě, málokdo dneska čte dlouhé romány, rozvláčné papírové dopisy a komplikované básnické sbírky. Ale klidně svým milovaným pošlete vtipné rýmované čtyřverší, aby nový rok začal stylově!

LÉČIVÁ

Stromům přičaruje Bůh
zase další letokruh.
Nesu přání, ťuki ťuk,
ať jsi zdravý jako buk!

PF 2024

Silvestr přišel k našim vratům,
zítra bude jiné datum.
S každým listem v kalendáři
přeju ti, ať se ti daří.

ZAMILOVANÁ

Splň mi jedno přání,
můj drahej cvoku,
zůstávej sám sebou
i v novým roku! 🙂

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno