Novorozeněti prozatím stačí maminka, ale právě ona zasluhuje mnohem širší podporu: od partnera, příbuzných, přátel, kolegů, sousedů, zkrátka všech lidí dobré vůle. Devět měsíců nosila ve svém těle plod, který mezitím vyrostl v plnohodnotného člověka. Jeho život však musela vykoupit svými mukami – a místo aby potom mohla odpočívat, podřizuje se nevyzpytatelnému kojeneckému rytmu, citlivě tiší dětský křik a krmí miminko svým mlékem. Poblahopřejme mamince osobně, anebo aspoň zprostředkovaně: Zatelefonujme, napišme vlastními slovy textovou zprávu (SMS), nebo pošleme následující přání k narození dítěte.

Přání k narození dítěte Přání k narození miminka Přání k narození - obrázky, texty

Víš, proč jsou oči tvého andílka tak nádherné?

Matkám i otcům říkáme souhrnně rodiče, ale pokud tohle české slovo bereme vážně, musíme uznat, že náleží pouze ženám, které úspěšně zakončily svoje těhotenství. Odpovědní muži sice láskyplně pečují o svoje partnerky a na porodní sále jsou psychickou podporou, ale nemusejí nikomu půjčovat svoje tělo a podávat nadlidské výkony, aby někoho přivedli na svět. Šťastného tatínka potom samozřejmě můžeme pozvat třeba na skleničku něčeho ostřejšího, ale mysleme především na vyčerpanou maminku. Přání k narození miminka mívá podobu například vtipného bonmotu.

  1. Oči tvého dítěte jsou nádherné, protože vidí tebe. Jsi jeho první láska, láska na první pohled.
  2. Gratuluji ti k doktorátu z medicíny! Nejlepšími léky jsou totiž: mateřské obětí a mateřské pohlazení. Obojího jsi teď už schopna! 🙂
  3. Vaše pupeční šňůra nebyla přestřižena, abyste byli odděleni, nýbrž abyste nezakopli, až spolu budete tančit!
  4. Tvůj muž evidentně praktikuje nejlepší výchovnou metodu: Našel svému dítěti nejlepší matku! 🙂
  5. Až ti chlap pomůže do kabátu nebo podrží dveře, ani nemusíš děkovat. Správně by tě měl do konce života nosit na rukách za to, cos právě dokázala!
  6. Milá maminko, milé miminko, přejeme Vám zdraví a štěstí! A abyste k sobě duševně měly tak blízko, jako jste v posledních měsících byly spojené tělesně.
  7. Víš, proč první porod bývá nejtěžší? Protože se nerodí jenom maličké dítě, ale taky matka. Z křehké slečny se přitom stává největší a nejobdivuhodnější bytost, kterou už nikdo nemůže nazývat „slabším pohlavím“! 🙂
  8. Tvůj syn bude hýčkat svoji ženu jako princeznu, protože bude vychovaný královnou.
  9. Když se žena stane matkou, její tělo vypadá jinak než dříve. Z kočky je totiž tygřice, která si zaslouží svoje pruhy.
  10. Blahopřeji, budeš dokonalou maminkou! Mateřství totiž není něco, co bychom mohly dělat dokonale. Mateřství je něco, co nás zdokonaluje :-).

Obrázkové přání k narození dítěte (miminka)

„Není nic půvabnějšího než maminka s dítětem v náručí – a nic ctihodnějšího než matka v kruhu dětí,“ napsal básník Johann Wolfgang von Goethe. Někdo preferuje patos a sentimentalitu, jiný spíše lidový humor. „Dobré matky střílejí své manžely lukem a šípy – aby nebudily děti,“ konstatoval humorista Peter Ustinov. „Díky svým dětem jsem začal milovat tchána a taky tchyni. Když rodiče mojí ženy přijdou pohlídat svoje vnoučata, můžu konečně na chvíli vypadnout,“ dodal cynický herec Matthew Broderick. Příliš drsný humor? Přání k narození dítěte (miminka) můžeme pojmout i citlivěji, a klidně přidejme vizuální motiv – vizte výše texty, SMS a obrázky zdarma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno