Základní dorozumívací prostředky sdílíme se všemi lidmi, a dokonce i s některými inteligentními zvířaty. Například když potkáme cizince, který se uctivě pokloní, mile se usměje, podá voňavou kytici a přitom zabrouká příjemnou melodii, hned pochopíme, že nechce vraždit. Naopak pokud nás někdo osloví hezky česky, ale potom lže a krade, zřejmě nejde o přítele, ale o darebáka. Příkladem jsou internetoví šmejdové, kteří prodávají takzvanou metodu Pingulingo. Slibují, že díky „automatickému samostudiu cizích jazyků“ bleskově ovládneme angličtinu, němčinu nebo třeba japonštinu, ale ve skutečnosti sami umějí jenom podvádět.

Mluvit japonsky za 2 týdny, aneb Samé lži

Reklamní kampaň na učebnici „Pingulingo“ vypadá dokonale: Lingvista jménem David Vranovský (jindy nazývaný David Větrovský) údajně ovládá 23 jazyků díky geniální metodě, kterou používá škola Štěpána Mlynáře (možná taky časem dostane jiné jméno). Sem chodilo už 5 000 Čechů a všichni „bez ohledu na věk, vzdělání a talent“ za pouhé 2 týdny ovládli základy angličtiny, němčiny, francouzštiny, švédštiny, japonštiny – podle libosti. Mnozí potom získali lepší, mnohem štědřeji placené zaměstnání. A totéž dokážeme i my, pokud objednáme knihu Pingulingo, za méně než tisícikorunu! Ale teď přestaňme snít a začněme uvažovat aspoň trochu kriticky.

Když použijeme internetový vyhledávač, zjistíme, že žádný slavný lingvista, ani ředitel nebo učitel jazykové školy, které cituje uvedená reklama, ve skutečnosti neexistují. Samotná učebnice Pingulingo chybí v seriózních českých knihkupectvích – z rozumného původu. Obchodní podmínky obsahují varování, že výrobek nemusí fungovat tak, jak předpovídá reklama a reklamace není možná, pokud knihu rozbalíme a použijeme! Prodejce tedy vlastně říká, že nám může prodat bezcennou cetku a nemáme ani základní spotřebitelská práva!

Co podniknout, pokud jste Pingulingo objednali

Doporučuji vám, abyste podezřelému prodejci neposílali žádné peníze. Pingulingo vykazuje stejné známky podvodu, jako „studijní formule“ jménem Ling Fluent, Fast Phrases a Easy Phrases, které byly rovněž propagovány fiktivními lingvisty a učiteli. Recenze zklamaných studentů čtěte ZDE, ZDE a ZDE. Například paní Ludmila píše:Zaplatila jsem 1 500 Kč, ale nedostala jsem žádné zboží! Styďte se!“ Jiná recenzentka píše: „Mně přišla obálka s nějakými kartičkami, které mi však nijak nepomohly.“

Pokud jste podezřelou „formuli“ Pingulingo objednali, ale nezjistíte identitu prodejce (jméno, identifikační číslo, sídlo) a nedostanete normální fakturu, nic neplaťte, ani nepřebírejte. Co když čtete moje varování příliš pozdě? Bohužel neznám způsob, jak byste mohli získat svoje ukradené peníze zpět. Šmejdi možná operují z jiného kontinentu, přes zprostředkovatele (distributory). Tam české, ani evropské orgány nedosáhnou. V takovém případě, prosím, berte tuhle sprosťárnu jako lekci, abyste prodavačům iluzorních zázraků příště nenaletěli – při nákupu spotřebního zboží, při brouzdání internetem, anebo třeba i v politice apod.

15 KOMENTÁŘE

 1. Jsou to podvodníci! Bylo by dobré, kdyby se podařilo shromáždit co nejvíce podvedených a hromadně je žalovat, podvodníky!

 2. Taky jsem dnes, bohužel, koupila a zjistila, oč jde. Kniha má cenu tak 200 Kč a obsahově pouhé základy, které se každý naučí při pravidelném studiu také. Distribuce ze Slovinska (Ljubljana), ale místně je uvedena adresa Horka nad Moravou. Pokusím se kontaktovat, ale moc nevěřím, že budu úspěšná. Přidám se k trestnímu oznámení, pokud by byl někdo schopný to zformulovat.

 3. Také jsem podlehla reklamě. Protože jsem si nepamatovala název firmy a nemohla tak dohledat další informace, balíček jsem převzala. Až po té jsem našla informace o tom, že je to nepřínosná učebnice za velké peníze. Vzala jsem nerozbalenou učebnici, napsala odstoupení od smlouvy a poštou odeslala do Slovinska. Asi po dvou měsících mám zpět peníze. Firma se mnou komunikovala emailem a vše bylo vyřízeno k mé spokojenosti. Měla jsem trochu obavy, ale vyzkoušet se to vyplatilo.

 4. Bohužel jsem knihu Pingulingo také objednala a zjistila, že je to podvod. Chtěla jsem knihu vrátit , není uvedeno tel číslo ani kontakt, pouze adresa z Ljubljany. Takže za hloupost se platí. Poučení pro příště nevěřit, že lze něco získat či se naučit snadno.

 5. Jsem to ale kráva, takhle naletět. Učebnice tak pro základní školy. Sice prezentují 100% garanci vrácení peněz. Ale jak? Telefon žádný, adresa Ljubljana. Potřebovali by pořádný trest!!! Karma je zdarma.

 6. Dobrý den, nevěřila jsem, že budu za 14 dní perfektně mluvit anglicky, ale předpokládala jsem, že se aspoň něco naučím. Pingulingo je však opravdu velký podvod, protože neobsahuje návod, jak se anglická slova vyslovují. Případ pro Černé ovce. Ani nedoufám, že mi vrátí peníze.

 7. Neskutečný PODVOD!
  Učebnice bez českého překladu, maximálně pro 4. ročník základní školy.
  Taky jsem naletěla a přišla o 1 146 Kč, přitom kniha má hodnotu cca 200 Kč.
  Nedoufala jsem v žádný zázrak, ale tohle mě dostalo do kolen. Si fakt dělají SRANDU!

 8. Bohužel, opravdu podvod, také jsem naletěla. Chtěla jsem to jako dárek pro vnouče. Kniha je k ničemu bez českého překladu CD.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno