Kompletní seznam živností najdete v hlavním tematickém článku. Tady popíšeme, jakou odbornou způsobilost musí splňovat podnikatel, kterého láká pohřební služba jako zdroj soukromého výdělku. Obor patří mezi živnosti koncesované, ke kterým potřebujete více, než pouze plnou svéprávnost, bezúhonnost a odbornou způsobilost. Jak už napovědělo noblesně znějící adjektivum, musíte dostat státní povolení: koncesi.

Pohřební služba musí být schválena hygienickou stanicí

Předmět podnikání: Provozování pohřební služby

Požadovaná odborná způsobilost: § 6 odst. 2 zákona č. 256/2001 Sb. *)

Orgán státní správy, který posuzuje žádost o koncesi: krajské hygienické stanice

Poznámka – související právní předpisy

  • *) § 6 odst. 2 zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví a o změně některých zákonů. (Tam stojí: „Žadatel o koncesi na provozování pohřební služby musí prokázat svoji odbornou způsobilost, kterou se rozumí úspěšné absolvování specializované odborné přípravy zaměřené na odbornou provozní, ekonomickou a právní problematiku související s provozováním pohřební služby a a) úplné střední, úplné střední odborné, vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání a minimálně tříletá praxe v oboru, nebo b) základní vzdělání a minimálně desetiletá praxe v oboru.“)
  • § 6 odst. 4 zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví a o změně některých zákonů, ve znění zákona č. 67/2006 Sb. (Tam se píše, že krajská hygienická stanice živnost povolí, pokud budou ve vyhovujícím stavu pohřební vozy a chladicí zařízení.)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno