Mladá lidská pokožka vypadá zdravě, protože obsahuje kolagen. Potřebná bílkovina vzniká přirozeně v dívčím nebo chlapeckém těle, zatímco starším dámám a pánům chybí. Kolagen seženeme v různých mastech a tabletách, které se liší svojí formou, složením i cenou. Možná znáte slibnou reklamu na „Golden Tree Premium Collagen Complex“, recenze však vybízejí k opatrnosti.

Bílkoviny (proteiny) jsou rozmanité podobně jako tkáně, které tvoří. Rozlišujeme aktin a myozin (svaly), elastin (vazivo), keratin (vlasy, chlupy, nehty) a mohli bychom pokračovat. Mladému zdravému organismu stačí normální výživná strava, aby měl dostatek bílkovin. Ale stárnoucí tělo chřadne. Postrádá například kolagen, bez kterého vysychá pokožka. Kosmetické a potravinářské společnosti proto nedostatkovou bílkovinu získávají z krav, ryb anebo vajíček. Koncentrát potom prodávají v mastičkách, tabletách a dalších doplňcích.

Čistý kolagen běžně stojí 2 Kč/gram

Golden Tree Premium Collagen Complex můžeme koupit na německém Amazonu (za 49,90 eura, podle současného kurzu 1 262 Kč), ve slovinském eshopu (za 39,90 eura, respektive 1 010 Kč), nebo v jeho české verzi (za 1 299 Kč). Přestože se ceny liší, pokaždé jde o stejné zboží. Dostanete prášek, který rozpustíte v jakékoli tekutině, a údajně získáte kolagenový nápoj. Pokud nebudete spokojeni, podle reklamy smíte do 60 dní požádat slovinského prodejce (Popolna Postava d.o.o.), aby vám vrátil peníze.

Golden Tree Premium Collagen Complex - slib

Obchodní podmínky jsou ovšem tvrdší. Pokud chcete odstoupit od kupní smlouvy, musíte vrátit zboží a zaplatit přepravní náklady. Takže jakmile Premium Collagen Complex spotřebujete, utracené peníze pravděpodobně zpátky nezískáte. Jedno balení přitom váží 330 gramů, ale samotný kolagen představuje menšinu: 126 gramů. Tudíž klíčová bílkovina stojí kolem 8 Kč/g. V České republice seženete „čistý kolagen“, který stojí kolem 2 Kč/g – například na Pilulce nebo jinde. Mimochodem, přírodní kolagen není rozpustný ve vodě.

Golden Tree Premium Collagen Complex - obchodní podmínky

Premium Collagen Complex – recenze

„Tento kolagenový komplex jsme vyvinuli, protože jsem na trhu marně sháněl kvalitní potravinový doplněk pro pokožku a klouby,“ píše trenér Michael Geršič. Na Amazonu přibývají pozitivní, i negativní recenze. „Premium Collagen Complex funguje podle plánu – omlazuje mi pokožku, jak bylo slíbeno,“ tvrdí Christiane. „Prášek se nerozpouští úplně dokonale, ve vodě zůstávají hrudky, ale chutná mi. Nicméně po dvouměsíčním testu mohu říct, že nepomáhá mojí kůži, vlasům, ani bolestivým kloubům,“ kontruje Kirsten.

Češi jsou (zatím) spíše skeptičtí. „Jde o klamavou reklamu, možná o podvod,“ píše Karel na Facebooku. „Je to podvod. Nic jiného,“ přizvukuje tamtéž Pavel.

Autorka úvodní ilustrační fotografie: Moe Magners

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno