Bradavice a papilomy jsou způsobeny virovou nákazou, která většinou přirozeně zmizí, ale někdy může vyvolat rakovinu. Proto naslouchejme seriózním lékařům, abychom neskončili špatně. Virtuální šmejdi tvrdí, že se pod bradavicemi skrývají masožraví červi. Parazity však hledejme spíše za podvodnými reklamami, kde jsou propagovány kapsle Purodone, Wortex nebo Germixil.

Zdraví lidé mají silnou imunitu, která dokáže porazit běžné infekce. Například lidský papilomavirus (anglicky Human Papilloma Virus, zkráceně HPV) vydrží průměrně 7 měsíců, většinou bezpříznakově. Někdy však spatříme nebo nahmatáme bradavice (na kůži) a papilomy (na sliznici). Také tyto příznaky mohou přirozeně zmizet, případně zůstat neškodné. Papilomavirus však někdy způsobuje rakovinu, zejména děložního čípku.

Podrobnosti popisují například MUDr. Iva Obstová a Prof. MUDr. Drahoslava Hrubá, CSc. První citovanou doktorku vyhledáme v databázi České lékařské komory, druhou na Masarykově univerzitě. V žádné seriózní instituci však nedohledáme „odborníky“, kteří prodávají podvodné tablety Wortex, respektive Germixil nebo Purodone.

Modelka Lydie Kovaříková z fotobanky

„Pokud máte papilomy, vaše tělo zevnitř rozežírají paraziti!,“ stojí na bizarní internetové stránce. Jako domnělá autorita tam vystupuje „Dr. Lydie Kovaříková“, která údajně působí na fiktivním „Vědeckém výzkumném institutu lékařské parazitologie a tropické medicíny“. Prý existuje jenom jeden způsob, jak se můžeme zbavit parazitů: „antiparazitický přípravek Purodone“, eventuálně Wortex anebo Germixil. Inzerované tablety jsou zaměnitelné, jejich prodejní stránky jsou vytvořeny podle stejné šablony.

Reklamy na Purodone, Germixil či Wortex, podvod, recenze, diskuse

V reklamách vidíme fotografii půvabné ženy, která má přes rameno přehozený fonendoskop. Pravděpodobně však nejde o lékařku, nýbrž o modelku, protože snímek lze stáhnout ve fotobance.

Recenze na Purodone, Germixil či Wortex

Podobně vypadaly reklamy na podvodné dryáky Wurm-ex, Parazitol, Anti-parasite Herbal Tea, Detoxic, Bioveliss Tabs, Bactefort nebo Germitox„Jednu dávku jsem vyzkoušela – a mám přiotrávená játra!,“ naříká Marcela. „Dodací firma okamžitě odepsala na e-mail, když jsem se ptal, proč zásilka tak dlouho nejde. Ale na reklamaci nereaguje,“ lituje Stanislav. „Tisícovka v čudu,“ shrnuje Irena. Pečlivě zvažte, jestli zariskujete a koupíte Purodone, Germilix nebo Wortex.

 • Falešné výrobky bývají zaštítěny vymyšlenými osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom neexistují.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným statistům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o kampani nemá tušení.
 • Odpovědný podnikatel sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji totožnost.
 • Cena byla „zlevněna“ na 1 220 Kč (Purodone, 60 kapslí), 990 Kč (Germitox, 15 kapslí) a 890 Kč (Wortex, nespecifikované množství).
 • Chybějí seriózní smluvní podmínky, od kurýra neobdržíme fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Autor úvodní ilustrační fotografie: Ryan McGuire

10 KOMENTÁŘE

  • Než napíšete takovou blbost, tak si to raději zkontrolujte. Purodone v lékárnách nekoupíte. Jen na podvodných e-shopech.

 1. Pavle, než tu začnete psát takový blábol, tak si Purodone na stránkách zmíněné lékárny (či jiných oficiálních lékáren) zkuste vyhledat a dejte sem odkaz, místo vámi použitého „prý“.

 2. Ihned po přečtení zmíněného článku o parazitech a Wortexu jsem nabyl dojmu, že se jedná o podvod. Zejména proto, že se v článku vyskytuje podbízivý nátlak typu: „nabídka je časově omezená“ a další podobné nesmysly. Divím se, že se podvodníci stále ještě uchylují k těmto laciným nátlakovým metodám. Bohužel to svědčí o tom, že my Češi jsme asi snadno napálitelný národ. Autorovi tohoto článku však chci poděkovat za energii, kterou věnuje varování spoluobčanů, přitom je jasné, že bez jakéhokoli vlastního prospěchu. Takových lidí je dnes už velmi málo.

 3. Zrovna jsem narazila na kampaň Wortex a doktorka stejného jména tam je úplně jiná. Paní důchodového věku, zkušenosti 30 let. Zajímavé. 🙂

 4. Snažím se hlístů zbavit u ryb, léčba je složitá a rozhodně ne kurkumou a listím z olivy. Ty vole, za ty prachy!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno