Strojník vodohospodářských zařízení dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.21.11. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Strojník vodohospodářských zařízení v platových třídách

3. platová třída

  1. Obsluha stanice diskontinuálního změkčování vody pro nízkotlaké kotelny a chladící okruhy vápnem a sodou.

4. platová třída

  1. Obsluha čerpacích a přečerpávacích stanic.
  2. Obsluha tlakových filtrů, soustavy čerpadel a členitého rozvodu surové i filtrované vody a stlačeného vzduchu, kontrola odporu filtrační vrstvy jednotlivých rychlofiltrů a jejich regenerace vypíráním.
  3. Obsluha stanic kontinuálního změkčování vody vápnem a sodou spojenou s automatickým dávkováním činidel, s regulací průběhu srážení a izolací kalu včetně kontroly jakosti surové i upravené vody.

5. platová třída

  1. Obsluha aktivačních nádrží, usazováků i dosazováků, čerpadel a členitého rozvodu při biologickém čištění odpadních vod aktivním kalem s průběžnými úpravami technologie čištění podle složení odpadních vod včetně provádění údržby a běžných oprav.
  2. Řízení vícestupňové demineralizační stanice mechanické a chemické předúpravy surové vody a její další úpravy pomocí reverzní osmózy, demineralizace na ionexech a sterilizace UV zářením včetně provádění kontrolních analýz.
  3. Obsluha složitějšího technologického zařízení úpravny vody včetně provádění údržby a běžných oprav.

6. platová třída

  1. Řízení provozu úpravny pitné vody o výkonu nad 100 l/s.
  2. Řízení provozu mechanickobiologické čistírny odpadních vod s využitím kalového plynu – plynové hospodářství o výkonu do 12 000 m3  za den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno