Bezmocný vztek pociťují ženy, které uvěřily podvodné internetové reklamě, že měkká umělohmotná dlaha spraví jejich vbočené palce. Falešný korektor se objevuje pravidelně, jenom mění jméno – aktuálně nese název Valgomed. Odpovědná firma stejně jako dříve tají svoji totožnost a obchodní podmínky prakticky vylučují možnost případné reklamace, nebo vrácení peněz v záruční lhůtě. Co když vám plastikový žlábek nevyrovná pokřivený prst, a naopak vyvolá alergickou reakci?

Utracenou tisícovku velmi pravděpodobně nikdy více neuvidíte a pokud půjdete nahlásit případ policii, možná uslyšíte otázku: „Jak máme najít pachatele, když nevíte, komu jste zaplatila svoje peníze?“ Citujme některé podvedené zákaznice, kterých najdeme v tuzemsku, ale také v dalších evropských státech stovky. Důvěřivé Češky, Slovenky, Francouzky, Španělky nebo Portugalky naletěly falešným recenzím a koupily neforemnou silikonovou dlahu.

Další podvodná dlaha nese jméno Valgomed

„Přes internet jsem objednala korektor jménem Hallu Forte, stál 630 – a nestačila jsem se divit. Za takové peníze takový šunt! Nicméně jsem výrobek zkusila použít. Po půl hodině se roztrhl. Mám poučnou zkušenost pro příště, raději budu hledat pravdivé uživatelské recenze předem,“ píše paní Helena. „Dopadla jsem stejně, a navíc marně žádám o reklamaci,“ připojuje další příspěvek Naďa.

„Taky jsem uvěřila reklamě, pomůcka se pro změnu jmenovala Hallu Motion. Bohužel přišla jenom čínská kopie – taková lepkavá guma – a palec mám vbočený dodnes. Korektor vůbec nedrží na chodidle, kroutí se, padá. Zboží jsem vrátila, stále ještě čekám na reakci,“ pokračuje Ilona. Prakticky totožný výrobek a smluvní podmínky najdeme pod jménem Valgus Pro, anebo Valgomed.

„Dne 12. 3. 2016 jsem napsala dobře míněný příspěvek na stránku, která nabízí motorický strojek na vbočené palce Valgomed. Zajímalo mě, jestli existuje někdo z Olomouce, kdo výrobek úspěšně vyzkoušel a popíše mně svoji zkušenost osobně. Během 10 minut byla moje žádost smazána, což potvrdilo moje pochybnosti,“ dodává Helena z Olomouce.

Doktoři medicíny léčí vbočený palec levněji

Valgomed stojí kolem tisícovky, bez důvěryhodné záruky. Přitom doktoři medicíny léčí vbočený palec levněji, tím spíše, že máme všeobecné zdravotní pojištění :-). Upřednostňujte „chůzi bosky nebo noste pohodlnou obuv,“ radí MUDr. Zbyněk Mlčoch. Ortoped může pacientovi vybrat ortopedické vložky či pěnové vycpávky. Někdy bývá nejlepší operace, například ortoped MUDr. Jan Vejrosta provádí zákroky od 400 Kč. Pokud vám (ne)pomohl Valgomed, napište svoji zkušenost do diskusního fóra níže!

16 KOMENTÁŘE

 1. Prodávající jsou podvodníci. Bratr koupil valgomed mamince, ale než ho mohla používat, náhle zemřela. Peníze mu nikdo nevrátil a nechtěl s ním komunikovat. Nenechte se napálit. Výrobek je silně předražený a stejně nepomůže. Jedině operace – doporučení lékaře.

  • Ano, Valgomed jsou vyhozené peníze. Vbočený palec „vzniká“ postupem let a nějaká internetová pomůcka nemůže problém vyřešit za 2 měsíce. Mluvím z vlastní zkušenosti. Snad jenom pomůže, aby tolik netlačila bota.

 2. Jak si vůbec někdo může dovolit takto podvádět! Kolik v tom jede lidí? Přesto, že jsem ještě nikdy nic přes internet nekoupila, naletěla jsem takovému šmejdu a podvodníkům, kteří dělají špatnou reklamu internetovému obchodu! A ještě to neskutečné předražení: 630 Kč za takový šunt! Zase si dlouho nic přes internet nekoupím, asi už nikdy nic!

  • Taky jsem si „Valgomed“ koupila, ale vůbec to nedrží na noze, škoda peněz (630 Kč). Nevěřte anonymním reklamám, vůbec nekupujte podobné „zázraky“, pokud neznáte prodejce. Chtěla bych „laciný lepkavý šunt“ vrátit, ale nevím, kam to poslat.

   • Taky jsem si koupila takzvaný „Valgomed“. Je k ničemu, souhlasím s paní Janou. Peníze jsem dala za šmejd.

 3. Také jsem naletěla na šmejd „Valgomed“. Slíbili, že mě do 10 dní odpovědí na reklamu – už je to 20 dní a nikdo se neozývá. Požaduji zpět peníze, ale dělají mrtvého brouka. K ničemu se nemají. Není to férová firma, ale šmejdi, kteří okrádají starší lidi a oni se obohacují.

 4. Zakoupila jsem Valgomed v říjnu 2015, po 14 dnech se roztrhl a dodnes naháním odpovědnou firmu kvůli vrácení peněz! Nejdříve napsali, že reklamace je vyřizována v USA, to bylo v prosinci 2015 – a od té doby se nikdo neozývá! Jsou to šmejdi, nekupujte od nich nic!

 5. Valgomed nestojí za útratu, vůbec nefunguje. Deformace palce je záležitost roků, a proto podobná plastiková dlaha nemůže napravit kost za 2 měsíce. Taky jsem naletěla. Lidičky, nevěřte těmto lákavým reklamám.

 6. Také jsem se nechala napálit! Reklamace, kterou jsem zaslala slovenskému obchodníkovi, prý byla „předána do Ameriky výrobci“ – houby! Už se nikdo neozval. Přidala bych foto, jak Valgomed „sedí“ a nijak vbočený palec neovlivňuje, ale tady taková možnost není. Ani pod reklamou firmy na facebooku.

 7. Zakoupila jsem Valgomed na oficiálních internetových stránkách – valgomed.com za 865 Kč. Ve svých obchodních podmínkách mají uvedeno, že zákazník může produkt vrátit do 10 dnů od data převzetí. Držela jsem se pokynů: Po 6 dnech jsem e-mailem na uvedenou adresu napsala žádost, že chci vrátit peníze kvůli alergické reakci; zároveň jsem se zeptala, na jakou adresu mám produkt odeslat. Nikdo mi neodpověděl na e-mail, nikdo nezvedá telefon. Zdá se, že taky patřím mezi podvedené. 🙁

  • Mám stejnou zkušenost. V reklamačním řádu uvádějí, že lze produkt vrátit do 10 dnů, ale během celých 10 dnů mi e-mailem nesdělili, KAM mohu produkt vrátit. Pouze smím do 30 dnů napsat reklamační dopis. Oni mají 90 dnů na odpověď. Na balíčku uvádějí adresu: Valgomed LLc, San Francisko, California. Přitom jsem výrobek objednávala přes internet od firmy: VALGOMED, doručila firma: Geis Parcel SK s.r.o., Trnanská 6, Zvolen. Takže Slováci. NEOBJEDNÁVAT!

 8. Neuvěřitelně bizarní: Prodejce, respektive „reklamační oddělení“ vypráví jakýsi „Lucčin příběh“, ve kterém zneužívá tvář Andrey Verešové!

 9. Já jsem rovněž objednal Valgomed, ten však vůbec nepomáhá. Když jsem chtěl zboží vrátit, zjistil jsem, že tak mohu učinit jenom do 10 dnů, navíc nesmí být rozbaleno a musí zůstat v původním stavu. Jak ale potom můžete výrobek vyzkoušet? Na e-maily vůbec nereagují. Poštovní adresa patří nějaké firmě v cizině. Ostatně GEIS mají přes SK (Slovensko), už proto mohou vyvolávat podezření. Valgomed zkrátka nekupujte, ať nejste podvedeni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno