Ze zimních bot míváte otlaky, v letních sandálech se stydíte. Vbočený palec umí člověka pořádně potrápit, přitom většinou je způsoben dědičně! Prostřednictvím internetových reklam občas vídáme výrobek Valgus Pro, který problematické místo údajně léčí. Věcička vypadá lákavě, protože slibuje viditelnou nápravu během pouhého měsíce, bez lékařského zákroku. Existuje aspoň malá pravděpodobnost, že Valgus Pro skutečně zabere?

 • POZOR! Novým marketingovým názvem pro starý známý šunt je Hallu Motion!

Vbočený palec na noze začíná pobolívat lehce, nejdříve jenom při obouvání. Jeho „kořenový“ kloub stále výrazněji vystupuje ven, proti botě a vypadá nehezky. Samotný palec uhýbá opačným směrem, jakoby křižoval vedlejší ukazováček. Deformaci zhoršujeme vysokými podpatky a úzkými špičkami, proto trápí častěji ženy. Vbočený palec nazývají latiníci a medici hallux valgus, odtud pochází marketingový název výrobku Valgus Pro. Reklama tvrdí, že „unikátní fixátor“ zlepší vzhled v otevřené obuvi, zmírní bolesti a přinese „viditelné výsledky již za měsíc“.

Než koupíte Valgus Pro, zkuste najít obchodní podmínky!

Stejný výrobek prodává celá síť internetových stránek, v různých jazykových mutacích: česky, slovensky, polsky, bosensky, maďarsky, rumunskybulharskyrusky, zase rusky a zřejmě opět rusky… Podivné je, že obrázky údajných zákaznic jsou někdy totožné, ovšem jiná jsou jména a uvedená bydliště. Produkt Valgus Pro vychvaluje například žena, jednou je označená „Hana, 45 let Praha“, jindy „Svetlana, 45 rokov Trnava“, potom „Grażyna, 45 lat, Toruń“. Možná, že sami najdete zase jiné jméno, protože prodejci očividně nakládají s informacemi poměrně benevolentně.

Kde jsou vlastně „klinické studie“, které prý dokazují účinek předmětu Valgus Pro? Vidíte někde obchodní podmínky? Jak probíhá reklamace, pokud se třeba vbočený palec nezlepší, a přiložený materiál naopak vzbudí alergickou reakci? ZDE najdeme jméno firmy „Stone Dream sro“, která podle obchodního rejstříku pronajímá nemovitosti… Valgus Pro trošku připomíná podvodné výrobky Lefery Cosmetics (na vyhlazení vrásek), CGA800 (na hubnutí), Turbo Max Blue (na potenci), Men Solution Plus (na svaly) – klikněte na odkazy a čtěte recenze!

Doktoři medicíny léčí vbočený palec levněji

Valgus Pro stojí 978 Kč („cena celkem s dopravou“). Přitom vystudovaná lékaři léčí vbočený palec levněji, tím spíše, že máme všeobecné zdravotní pojištění :-). Upřednostňujte „chůzi bosky nebo noste pohodlnou obuv,“ radí MUDr. Zbyněk Mlčoch. Ortoped může pacientovi vybrat ortopedické vložky nebo pěnové vycpávky. Někdy bývá nejlepší operace, například ortoped MUDr. Jan Vejrosta provádí zákroky již od 400 Kč. Pokud vám (ne)pomohl Valgus Pro, určitě napište svoji zkušenost do diskusního fóra níže!

29 KOMENTÁŘE

 1. Dala som sa nalákať reklamou… ja viem, mala som si najprv overiť.
  Namiesto korektora, ktorý je vyobrazený v reklame, som dostala úplne primitīvnu čínsku kópiu, čo nemá hodnotu ani 3.50 €. Tak mi treba!

 2. Věřila jsem tomu a těšila se, jak se mi palec vyrovná. Prý to je zázrak. Bohužel, jak píše paní Monika – přišla mi levná kopie Made in China, korektor vůbec na chodidle nedrží, kroutí se a tím pádem se nedá nosit. Nevím, jak bych materiál nazvala, snad lepkavá guma. Zboží jsem vrátila, čekám na vyrozumění dodavatele. Moje chyba – měla jsem si vše ověřit. Ale to by člověk musel ověřovat vše. 🙁

 3. Také mám vbočený palec, ale bojím se objednat si Valgus Pro, jelikož se to v této době hemží podvodníky, co chtějí jenom vydělat na důvěřivých lidech! Kde je nějaká záruka, že to opravdu pomůže??? Na vrácení peněz nevěřím. Denně televize informuje o podvodech.

  • Objednejte si tento výrobek. Je totiž totožný s tím, co dostanete za 630,- nebo i více korun!!!! Tzn. 10 X dražší! Dnes jsem se dostala mezi ty, kteří naletěli těmto podvodníkům. Finanční ztrátu přežiju, pocit studu z vlastní hlouposti bohužel přetrvává!

   • Za blbost se platí. Také jsem koupila „Valgus Pro“ za 600 Kč, pak jsem totéž viděla za 60 Kč. Ale hlavní je, že na obrázcích krásně obepíná kloub, věřím tomu, že by ho mohl i „táhnout“. Mně odstává, takže vyhozených 600 Kč.

    • Také jsem pěkně naletěla. Nejenže vůbec nedrží, snažila jsem se ho přidržet ponožkou, ale po dvojím použití se oba dva roztrhly. Varování pro ostatní NEKUPUJTE. Nelze vrátit , protože adresa je z Ameriky. Zdraví Alena

   • Paní Chadimová, taktéž jsem uvěřila vidině narovnání palce a bohužel si ten Valgomed objednala. Dnes mi přišel, je to skutečně podvrh. Též lituji, že jsem se více nepídila po recenzích. Ale co naplat, chybami se člověk učí.

 4. Dobrý den, nemám ve zvyku zúčastnit se diskusí, ale tentokrát musím varovat další důvěřivce. Paní Pavlíková i paní Božena mají naprostou pravdu. Také jsem si vše neověřila a zaplatila za korektor 1 000 Kč a pak jsem našla tytéž korektory za 100 až 250 Kč. Prostě za blbost se platí. Dejte si tedy prosím pozor.

 5. Ze zásady nic z reklamy nekupuji, ale tentokrát jsem neodolala. Objednala jsem si Valgomed „jen“ za 630 Kč a nestačila jsem se divit. Za ty peníze takový šunt. Nicméně jsem to zkusila použít a po půl hodině se jeden roztrhl.
  Zkušenost pro příště.

  • Jo, jo, také jsem koupila něco podobného za 630 Kč a za dva dny se roztrhly obě „dlahy“ – jsem naletěla.

 6. Musím, bohužel, konstatovat, že jsem rovněž naletěla. Koupila jsem podobný výrobek s názvem Valgomed za 630,- Kč a po měsíci poctivého nošení se mi jeden natrhl a zlepšení patrné rovněž není. Reklamovat výrobek se mi nepodařilo.

 7. Valgomed, stejně jako Hallu Motion jsou podvody a peníze Vám nikdo nevrátí. Jde o klamavou reklamu. Také jsem se napálila. Ve zdravotnických potřebách se tato pomůcka prodává za 120,- Kč za 1 kus. Je to naprosto stejné jako to, co nabízejí podvodníci a hlásí, že jde o výrobek z USA.

 8. Dne 12.3.2016 jsem napsala na stránku, kde je nabízen motorický strojek na haluxy Hallu Motion tuto svoji žádost – během 10-ti minut byla smazána. To mne utvrdilo v tom, že se jedná opravdu o podvod:

  „Dobrý den, prosím o telefonní kontakt na někoho z Olomouce, kdo si objednal tento motorický strojek Hallu Motion. Chci se ho zeptat osobně na jeho zkušenost a spokojenost. Zdůrazňuji, že nechci adresu, ale pouze telefonní číslo, to není osobní údaj, který podléhá zvláštnímu režimu, neboť telefon uvádíme do řady dotazníků, např. i při vyřizování zákaznických karet do různých prodejen. Předem děkuji za poskytnutí tohoto údaje. Pokud tomu tak nebude, nemohu věřit výše uvedenému textu o této pomůcce ani reakcím anonymních údajně spokojených zákazníků, a tuto svoji zkušenost jako výstrahu pro ostatní samozřejmě zveřejním.“

 9. Jsem jedna z těch, kteří naletěli. Nejdříve jsem si zakoupila fixátor za 299,-. , který se druhý den roztrhl Pak se objevil za 630,-řekla jsem si, že zcela určitě bude kvalitnější, ale vyšlo to nastejno, Až na to že se roztrhl AŽ 3,den.a vůbec neuvažuji o tom, že bych je reklamovala, Protože v Černých ovcích se pokoušeli vyreklamovat peníze zpět, a ani jim(za pomociprávníků) se to nepodařilo. Stálo by mě to další čas i peníze.

 10. Pozor!!! Varovanie pre všetkých!!!! Neobjednavajte si žiadne produkty od firmy Stone Dream sú to podvodnici. Stačí pozrieť do obchodného registra.

 11. Dobrý den. zakoupila jsem si VALGUS PRO za 980Kč a je to kšunt všech kšuntů. Nedá se to vůbec nosit, na noze to ani náhodou nedrží a o materiálu ani nemluvím
  Nekupovat!!!!! jsou to vyhozené peníze.

 12. objednal jsem 1 kus HALUS MOTION na dobirku . Cena byla kc 890- vcetne dopravy . Pak jsem si precetl tuto stranku . Vcera prislo baleni a dorucovatel chtel 1800- kc . Samozrejme jsem odmitl s tim ze cena se zdvojnasobila. Dorucovatel to okamzite vzal zpet s povsdechem ze to vozui zpet asi dost casto.
  Dekuji za tuto proverovaci stranku ktera rika pravdu, V podminkach asi by to bylo skoro nemozne tu vec po zaplaceni reklanovat.

 13. Na předražené „všeléky“ si setsakramentsky dávám pozor. Vbočený palec mi dělá velké problémy, ale předražený šunt bych si nekoupila. Pro zajímavost jsem si pořídila stejnou dlahu v normálním obchodě za 59 Kč. Opravdu nepomáhá a vůbec mě nemrzí, že letěla do popelnice. Píšu z toho důvodu, že na internetu seženete tyto „zázraky“ za zanedbatelnou cenu a pak vás aspoň neštve, že jste naletěli podvodníkům. Pěkný den, Hanka.

 14. Dobrý den, děkuji za vaše komentáře, chtěla jsem korektor objednat mamince, ale odradily mě prapodivné recenze údajných spokojených zákaznic. Zejména mě „dostalo“, že byly na operaci a vybočené palce mají opět.
  Já jsem byla s jednou nohou na operaci v 19 letech, s druhou o rok později, marodila jsem pokaždé 2 měsíce. Je mi 47 let a palce mám stále v optimálním postavení… 🙂

  • Dobrý den, paní Lydie, mám prosbičku – otázku: Po operaci se tedy nevrátily problémy s haluxy (vybočenými palci)? Prosím o odpověď na email (v.babikova@seznam.cz). Děkuji.

 15. Dobrý den, objednala jsem si Valgomed za 630 Kč a za pouhých 14 dní nošení se mi jeden utrhl. Na to, že to je dost drahá záležitost, tak to nic nevydrželo. Reklamovat to asi nemá cenu.

 16. Ľudia, majte rozum. Aj ja v dobrej viere som pre manželku objednal daný reklamovaný výrobok, ktorý mi bol doručený 26.7.2016. Manželka sa potešila z neho, ale daný výrobok nevydržal ani pár hodín na nohe a došlo k jeho pretrhnutiu. Jedná sa o podvod a prajem tomu, kto takto podvádza občanov, aby dostal od života presne to, čo si svojím konaním zaslúži. – Pochopiteľne odosielateľ na ním uvedenom emaile na reklamáciu nereaguje. Prajem mu eště raz všetko to, čo mu patrí v živote za jeho postoj k životu a jeho konaniu, pekný deň.

 17. Prosím, neobjednávajte si Valdomed. Ja som ho objednal manželke, je to brak za 23 , kde sú dva kusy a ani jeden z nich nevydržal ani pár hodín a pretrhol sa. Snažil som sa o reklamáciu, ale daná stránka sa nedá najsť. Skúšal som aj uvádzané valdomedinfo.com; odpoveď: server sa nenašiel. Podávam na danú stránku podnet na trestné stíhanie pre podvod, zatiaľ na neznámeho páchateľa.
  Overte si všetko k takýmto ponukám, lebo s podvodníkni sa pretrhlo vrece. Keby títo podvodníci clo len tušili, ako na to doplatia, určite by to neurobili, ale dobre ím tak!!!

  • Také jsem se nechala obalamutit! Celá rodina se na mně zlobí, že jsem je neposlechla a ten šmejd si objednala za 600,- Kč! Že jsem ty peníze vyhodila zbytečně je nasnadě! Na reklamaci se neozývají. LIDÉ, DOMLUVME SE A PODEJME SPOLEČNÉ TRESTNÍ OZNÁMENÍ! KDO SOUHLASÍ, DOMLUVÍME SE! MŮJ email: jirina39@seznam.cz

 18. Také jsem jedna z těch, co naletěli – dnes píšu reklamaci, ale po přečtení této diskuse moc nevěřím, že se něco vyřeší…. tento skvělý výrobek se přetrhl po 5 hodinách nošení. Jojo, za blbost se platí.

 19. Na moji reklamaci přišla obratem tato odpověď – evidentně připravená univerzální odpověď, neboť jsem po mém prvním mailu zaslala ještě jeden s doplněním údajů a na oba přišlo obratem totéž. Jméno pracovníka, který by se tím měl zabývat, samozřejmě chybí.

  „Dobrý den,
  tato situáce nás opravdu moc mrzí
  V tomto případě můžeme vám nabídnout zásílání náhradu. Můžeme vám poslát nové balení zdarma. A proto potřebujeme abyste nám poslali číslo objednávky, fotografie poškozeného produktu a dali nám potvrzení na tuto emailovou adresu, že souhlasíte se zásiláním kompenzace.
  Samozřejmě se dá váš dopis ještě ted do oddělení reklamací přeposlát.
  Je to na vás. Čekáme na další instrukce.
  Těšíme se na odpověd
  S pozdravem,
  Valgomed Support“

 20. Objednal jsem Hallu Motion ženě. Hned druhý den se plast rozlomil. Je to šunt s výrobní cenou cca desítek korun.
  Když jsem se snažil věc reklamovat, vůbec jsem neuspěl. Volal jsem na telefon uvedený na dodací krabičce (adresa v ČR), tam mi sdělili, že kontakt na distributora nemají. Po intervenci přes e-mail jsem dostal odpověď, abych poslal výrobek do Polska. Podmínky, které byly potřeba k reklamaci, v podstatě nelze splnit.
  Jsou to šmejdi – nic nekupujte!

  • Prodejce tipuji na špíny zřejmě z východu, žádná Amerika. Bohužel mám doma stejné blbosti a jsou úplně k ničemu. Mohl jsem koupit mnohem potřebnější věc. Lidi, nekupujte „Valgus Pro“!

 21. Také jsem před časem narazila na podobnou reklamu, cena byla cca 900 Kč. Připomínala mi inzeráty s mnoha děkovnými recenzemi, a proto jsem název produktu zadala do vyhledávače a uviděla stejný zázrak, ale za 60 Kč. Tak jsem levnější variantu koupila. Sice nebyla k ničemu, ale alespoň jsem vyhodila jen 60 Kč místo několika stovek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno