Ze zimních bot míváte otlaky, v letních sandálech se stydíte. Vbočený palec umí člověka pořádně potrápit, přitom většinou je způsoben dědičně! Prostřednictvím internetových reklam občas vídáme výrobek Valgus Pro, který problematické místo údajně léčí. Věcička vypadá lákavě, protože slibuje viditelnou nápravu během pouhého měsíce, bez lékařského zákroku. Existuje aspoň malá pravděpodobnost, že Valgus Pro skutečně zabere?

 • POZOR! Novým marketingovým názvem pro starý známý šunt je Hallu Motion!

Vbočený palec na noze začíná pobolívat lehce, nejdříve jenom při obouvání. Jeho „kořenový“ kloub stále výrazněji vystupuje ven, proti botě a vypadá nehezky. Samotný palec uhýbá opačným směrem, jakoby křižoval vedlejší ukazováček. Deformaci zhoršujeme vysokými podpatky a úzkými špičkami, proto trápí častěji ženy. Vbočený palec nazývají latiníci a medici hallux valgus, odtud pochází marketingový název výrobku Valgus Pro. Reklama tvrdí, že „unikátní fixátor“ zlepší vzhled v otevřené obuvi, zmírní bolesti a přinese „viditelné výsledky již za měsíc“.

Než koupíte Valgus Pro, zkuste najít obchodní podmínky!

Stejný výrobek prodává celá síť internetových stránek, v různých jazykových mutacích: česky, slovensky, polsky, bosensky, maďarsky, rumunskybulharskyrusky, zase rusky a zřejmě opět rusky… Podivné je, že obrázky údajných zákaznic jsou někdy totožné, ovšem jiná jsou jména a uvedená bydliště. Produkt Valgus Pro vychvaluje například žena, jednou je označená „Hana, 45 let Praha“, jindy „Svetlana, 45 rokov Trnava“, potom „Grażyna, 45 lat, Toruń“. Možná, že sami najdete zase jiné jméno, protože prodejci očividně nakládají s informacemi poměrně benevolentně.

Kde jsou vlastně „klinické studie“, které prý dokazují účinek předmětu Valgus Pro? Vidíte někde obchodní podmínky? Jak probíhá reklamace, pokud se třeba vbočený palec nezlepší, a přiložený materiál naopak vzbudí alergickou reakci? ZDE najdeme jméno firmy „Stone Dream sro“, která podle obchodního rejstříku pronajímá nemovitosti… Valgus Pro trošku připomíná podvodné výrobky Lefery Cosmetics (na vyhlazení vrásek), CGA800 (na hubnutí), Turbo Max Blue (na potenci), Men Solution Plus (na svaly) – klikněte na odkazy a čtěte recenze!

Doktoři medicíny léčí vbočený palec levněji

Valgus Pro stojí 978 Kč („cena celkem s dopravou“). Přitom vystudovaná lékaři léčí vbočený palec levněji, tím spíše, že máme všeobecné zdravotní pojištění :-). Upřednostňujte „chůzi bosky nebo noste pohodlnou obuv,“ radí MUDr. Zbyněk Mlčoch. Ortoped může pacientovi vybrat ortopedické vložky nebo pěnové vycpávky. Někdy bývá nejlepší operace, například ortoped MUDr. Jan Vejrosta provádí zákroky již od 400 Kč. Pokud vám (ne)pomohl Valgus Pro, určitě napište svoji zkušenost do diskusního fóra níže!

23 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, objednala jsem si Valgomed za 630 Kč a za pouhých 14 dní nošení se mi jeden utrhl. Na to, že to je dost drahá záležitost, tak to nic nevydrželo. Reklamovat to asi nemá cenu.

 2. Ľudia, majte rozum. Aj ja v dobrej viere som pre manželku objednal daný reklamovaný výrobok, ktorý mi bol doručený 26.7.2016. Manželka sa potešila z neho, ale daný výrobok nevydržal ani pár hodín na nohe a došlo k jeho pretrhnutiu. Jedná sa o podvod a prajem tomu, kto takto podvádza občanov, aby dostal od života presne to, čo si svojím konaním zaslúži. – Pochopiteľne odosielateľ na ním uvedenom emaile na reklamáciu nereaguje. Prajem mu eště raz všetko to, čo mu patrí v živote za jeho postoj k životu a jeho konaniu, pekný deň.

 3. Prosím, neobjednávajte si Valdomed. Ja som ho objednal manželke, je to brak za 23 , kde sú dva kusy a ani jeden z nich nevydržal ani pár hodín a pretrhol sa. Snažil som sa o reklamáciu, ale daná stránka sa nedá najsť. Skúšal som aj uvádzané valdomedinfo.com; odpoveď: server sa nenašiel. Podávam na danú stránku podnet na trestné stíhanie pre podvod, zatiaľ na neznámeho páchateľa.
  Overte si všetko k takýmto ponukám, lebo s podvodníkni sa pretrhlo vrece. Keby títo podvodníci clo len tušili, ako na to doplatia, určite by to neurobili, ale dobre ím tak!!!

  • Také jsem se nechala obalamutit! Celá rodina se na mně zlobí, že jsem je neposlechla a ten šmejd si objednala za 600,- Kč! Že jsem ty peníze vyhodila zbytečně je nasnadě! Na reklamaci se neozývají. LIDÉ, DOMLUVME SE A PODEJME SPOLEČNÉ TRESTNÍ OZNÁMENÍ! KDO SOUHLASÍ, DOMLUVÍME SE! MŮJ email: jirina39@seznam.cz

 4. Na moji reklamaci přišla obratem tato odpověď – evidentně připravená univerzální odpověď, neboť jsem po mém prvním mailu zaslala ještě jeden s doplněním údajů a na oba přišlo obratem totéž. Jméno pracovníka, který by se tím měl zabývat, samozřejmě chybí.

  „Dobrý den,
  tato situáce nás opravdu moc mrzí
  V tomto případě můžeme vám nabídnout zásílání náhradu. Můžeme vám poslát nové balení zdarma. A proto potřebujeme abyste nám poslali číslo objednávky, fotografie poškozeného produktu a dali nám potvrzení na tuto emailovou adresu, že souhlasíte se zásiláním kompenzace.
  Samozřejmě se dá váš dopis ještě ted do oddělení reklamací přeposlát.
  Je to na vás. Čekáme na další instrukce.
  Těšíme se na odpověd
  S pozdravem,
  Valgomed Support“

 5. Objednal jsem Hallu Motion ženě. Hned druhý den se plast rozlomil. Je to šunt s výrobní cenou cca desítek korun.
  Když jsem se snažil věc reklamovat, vůbec jsem neuspěl. Volal jsem na telefon uvedený na dodací krabičce (adresa v ČR), tam mi sdělili, že kontakt na distributora nemají. Po intervenci přes e-mail jsem dostal odpověď, abych poslal výrobek do Polska. Podmínky, které byly potřeba k reklamaci, v podstatě nelze splnit.
  Jsou to šmejdi – nic nekupujte!

  • Prodejce tipuji na špíny zřejmě z východu, žádná Amerika. Bohužel mám doma stejné blbosti a jsou úplně k ničemu. Mohl jsem koupit mnohem potřebnější věc. Lidi, nekupujte „Valgus Pro“!

 6. Také jsem před časem narazila na podobnou reklamu, cena byla cca 900 Kč. Připomínala mi inzeráty s mnoha děkovnými recenzemi, a proto jsem název produktu zadala do vyhledávače a uviděla stejný zázrak, ale za 60 Kč. Tak jsem levnější variantu koupila. Sice nebyla k ničemu, ale alespoň jsem vyhodila jen 60 Kč místo několika stovek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno