Během letošního léta skočilo mnoho Evropanek a Evropanů na podvodnou internetovou reklamu, která slibovala rychlou a snadnou léčbu krevních sraženin. „Koupila jsem inzerovaný gel, ale vůbec nefunguje. Požaduji vrácení peněz, ale kontaktní osoba nereaguje! Bohužel jsem naletěla, jako mnoho dalších. Krém klidně zadarmo přenechám zájemci, jinak skončí v popelnici,“ zhodnotila paní Jana mastičku „Vein Stopper“. Nyní vídáme podobnou, zase krajně podezřelou reklamu, jenom název produktu zní jinak. Křečové žíly údajně léči a „zaručených výsledků“ dosahuje gel jménem Varicofix.

Tajemný prodejce inzeruje mastičku prostřednictvím českých, maďarských, italských nebo anglických stránek. Varicofix nese podtitul „komplexní léčba – klíč k úspěchu při léčbě křečových žil“ a stojí kolem 800 Kč, respektive 40 euro. Zklamaní uživatelé píšou v diskusních fórech, že „zbytečně vyhodili svoje peníze“, přípravek „nezpůsobil žádnou změnu“ a kontaktní osoby „neexistují“ (například ZDE, ZDE a ZDE). Prodejce nazývá svoji společnost různými názvy – Advanto LLC, VaricoFix Ltd. a VaricoFix Inc., podle svojí vlastní prezentace sídlí pouze v USA. České Ministerstvo zdravotnictví přitom varovalo, abychom kupovali jenom výrobky firem, které jsou registrované na území Evropské unie.

Varicofix má brutálně rizikové smluvní podmínky

Co když mastička selže, anebo vám způsobí ošklivou vyrážku? „Požadavky na vrácení peněz budou odeslány emailem na: support@varicofix.com. V požadavku zákazník uvede důvod požadavku. Vyhrazujeme si právo požadavek kupujícího nepřijmout, pokud důvod jeho/její stížnosti bude shledán neoprávněným,“ diktuje  prodejce ve smluvních podmínkách. „Vrácený produkt musí být ve stejném stavu, ve kterém jste jej obdrželi (jako nový), aniž by bylo otevřeno nebo poškozeno balení, těsně před prodejem, stejný jako původní balení.“ Smluvní podmínky vlastně říkají, že reklamace použitého Varicofixu není možná! Naštěstí existují bezpečnější způsoby, jak zmírnit nebo vyléčit svoje křečové žíly.

Chirurgické kliniky používají v komplikovanějších případech laser nebo takzvaný vysokofrekvenční signál. Operační zákroky nebývají kryté zdravotním pojištěním úplně – doplatky dosahují 10 000 až 20 000 Kč, takže převažují průměrný starobní důchod. Ovšem lehčí případy ošetřují lékaři mírnějšími a podstatně levnějšími zákroky. Každopádně znáte skutečné jméno svého doktora medicíny, který navíc podléhá státní kontrole a poctivě nese odpovědnost… No nic, každý spotřebitel musí sám zvážit, jestli jsou produkty typu „Varicofix“ bezpečné.

31 KOMENTÁŘE

  1. Díky za Vaše příspěvky, málem bych naletěla také! Stejně se neustále musíme učit, svět je plný podvodníků a člověk by se opět nechal ukolébat na takových blábolech.

  2. Objednala som a potom som neverila, že za tak krátku dobu pomôže krém a zmiznú kŕčové žily. Čítala som Vaše články, ktoré ma presvedčili, tiež som zrušila objednávku. Som pokojná, začnem znovu navštevovať cievneho lekára.

  3. I já jsem se nechal zlákat reklamou a objednal pro manželku. – Včera to přišlo a až dnes jsem si přečetl recenze, a tak přemýšlím, zda se dá neotevřený „Varicofix“ vrátit.

  4. Je mi to jasné, zase nějací dobráci, kteří se chtějí obohatit a skutek utek. – A kancelář v USA? To je snad průkopník TTIP? Ani bych se nedivila. Nebuďme hloupí. Už je toho dost!

    • Ani, vyzkoušela jsem a šíleně mne začaly bolet nohy, žádné zlepšení, naopak zhoršení. Už nikdy více, jsou to vyhozené peníze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno