Během letošního léta skočilo mnoho Evropanek a Evropanů na podvodnou internetovou reklamu, která slibovala rychlou a snadnou léčbu krevních sraženin. „Koupila jsem inzerovaný gel, ale vůbec nefunguje. Požaduji vrácení peněz, ale kontaktní osoba nereaguje! Bohužel jsem naletěla, jako mnoho dalších. Krém klidně zadarmo přenechám zájemci, jinak skončí v popelnici,“ zhodnotila paní Jana mastičku „Vein Stopper“. Nyní vídáme podobnou, zase krajně podezřelou reklamu, jenom název produktu zní jinak. Křečové žíly údajně léči a „zaručených výsledků“ dosahuje gel jménem Varicofix.

Tajemný prodejce inzeruje mastičku prostřednictvím českých, maďarských, italských nebo anglických stránek. Varicofix nese podtitul „komplexní léčba – klíč k úspěchu při léčbě křečových žil“ a stojí kolem 800 Kč, respektive 40 euro. Zklamaní uživatelé píšou v diskusních fórech, že „zbytečně vyhodili svoje peníze“, přípravek „nezpůsobil žádnou změnu“ a kontaktní osoby „neexistují“ (například ZDE, ZDE a ZDE). Prodejce nazývá svoji společnost různými názvy – Advanto LLC, VaricoFix Ltd. a VaricoFix Inc., podle svojí vlastní prezentace sídlí pouze v USA. České Ministerstvo zdravotnictví přitom varovalo, abychom kupovali jenom výrobky firem, které jsou registrované na území Evropské unie.

Varicofix má brutálně rizikové smluvní podmínky

Co když mastička selže, anebo vám způsobí ošklivou vyrážku? „Požadavky na vrácení peněz budou odeslány emailem na: support@varicofix.com. V požadavku zákazník uvede důvod požadavku. Vyhrazujeme si právo požadavek kupujícího nepřijmout, pokud důvod jeho/její stížnosti bude shledán neoprávněným,“ diktuje  prodejce ve smluvních podmínkách. „Vrácený produkt musí být ve stejném stavu, ve kterém jste jej obdrželi (jako nový), aniž by bylo otevřeno nebo poškozeno balení, těsně před prodejem, stejný jako původní balení.“ Smluvní podmínky vlastně říkají, že reklamace použitého Varicofixu není možná! Naštěstí existují bezpečnější způsoby, jak zmírnit nebo vyléčit svoje křečové žíly.

Chirurgické kliniky používají v komplikovanějších případech laser nebo takzvaný vysokofrekvenční signál. Operační zákroky nebývají kryté zdravotním pojištěním úplně – doplatky dosahují 10 000 až 20 000 Kč, takže převažují průměrný starobní důchod. Ovšem lehčí případy ošetřují lékaři mírnějšími a podstatně levnějšími zákroky. Každopádně znáte skutečné jméno svého doktora medicíny, který navíc podléhá státní kontrole a poctivě nese odpovědnost… No nic, každý spotřebitel musí sám zvážit, jestli jsou produkty typu „Varicofix“ bezpečné.

31 KOMENTÁŘE

 1. Děkuji za Váš článek. Také jsem naletěla. Ale jak se říká, kdo jak je chytrý, tak je živý. A kde není žalobce, není soudce.

 2. Taky potvrzuji neúčinnost přípravku Varicofix. Bohužel alternativu podstupuje člověk teprve poté, co nepomůže lékařská péče. Některé doktory zlomila tržní ekonomika, takže chtějí hlavně provětrat pacientovu peněženku, aby získali podíl na tržbách farmaceutických firem… Zaráží mne nečinnost kontrolních orgánů, např. NKÚ, dTest. Občan nemá možnost zkoumat v laboratoři, zda jde o čestné informace, nebo vysloveně o podvodné jednání.

  • Pokud kupujete na internetu, tak si buďte vědoma, že se nejedná o lék!!!
   Ten pouze a jen v lékárně s odbornou radou…

 3. Opravdu nekupovat – účinky žádné; obrázky, co uvádějí, jsou absolutní hloupost – na takové žíly nemůže účinkovat žádný Varicofix.

 4. Ano, máte pravdu – krém Varicofix nekupujte. Lepí, účinky nemá žádné, klidně pošlu i fotky. Ale vyzkoušet údajně musíme všechno, takže jsem lehčí o několik stovek. Hlavně, že mám nohy celé, mohlo to dopadnou hůř. NEKUPOVAT!!!

 5. Zakoupila jsem VaricoFix, potvrzuji, že účinky nejsou. Obrázky jenom manipulují s myšlením lidí. Člověk doufá, že to třeba funguje a má nutkání vyzkoušet to. Ale logicky, jak mohou žíly zmizet po namazání gelu? Naprostý nesmysl! Tak jsem se alespoň utvrdila v přesvědčení, že na internetu za takové peníze UŽ NIKDY nekupovat.

 6. Také jsem se nechala zlákat. Jsou to vyhozené peníze, žádný účinek. Kupte si raději za ty peníze zdravotní pantofle a potom znatelně pocítíte úlevu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno