Jakmile sluneční paprsky definitivně porazí zimu, lidé svlékají dlouhé kalhoty a oblékají kraťasy, sukně nebo šaty. Nohy příjemně ovívá větřík a pokožka lépe dýchá. Bohužel hezký pocit umějí zastínit křečové žíly. Výrazné modravé propletence, obepínající nejčastěji ženská lýtka, vzbuzují stud. Dokáže rušivé linky vyhladit přípravek Vein Stopper, inzerovaný prostřednictvím Internetu, anebo existují účinnější a levnější postupy?

„Žíly dolních končetin, na rozdíl od tepen, obsahují ve svém průběhu chlopně, které zároveň s činností svalů umožňují návrat krve zpět směrem k srdci, proti působící gravitaci. Pokud dojde k oslabení žilní stěny a jejímu roztažení, žilní chlopně přestanou domykat a krev začíná v dolních končetinách stagnovat. Žíly se tak začínají ještě více roztahovat, stávají se vinutými a vznikají takzvané varixy,“ vysvětlují chirurgové. Důvodem bývají geny, hormonální změny, vysoký krevní tlak, obezita nebo dlouhodobé stání. Možná jste zaznamenali krém Vein Stopper, který údajně žíly vyléčí!

Je možná reklamace mastičky Vein Stopper?

„Existuje krém na bázi účinné kombinace aktivních bylinných složek, který zaručuje zmírnění křečových žil tak, že je vrací do původního stavu, napravuje poškozenou pokožku a navrací jí přírodní pružnost,“ slibuje prodejní internetová stránka. Vein Stopper stojí 899 Kč, ale obchodní podmínky nevypadají úplně důvěryhodně. Reklamace je prakticky nemožná, jakmile přípravek třeba jenom jedenkrát použijete: „Kupující může vyměnit koupené zboží jen pokud je zboží nepoškozené, v originálním obalu a nepoužité.“ Kdo vlastně krém prodává?

Pod obchodními podmínkami je podepsaná firma, nabízející také náplasti Turbo Max Blue, které mají zázračně zvětšit penis. „TV Prodaja d.o.o., Dunajska 113, 1000, Ljubljana, DŠ: SI49268341, MŠ: 2262380.“ Údajnou slovinskou společnost ale slovinský obchodní rejstřík nezná! Nenašel jsem asi vystudovaného doktora medicíny, který by doporučoval právě krém Vein Stopper, pominu-li stejně nazvané medicínské přístroje. Takže doporučuji opatrnost, vzhledem ke zvýšenému výskytu internetových podvodníků, kteří slibují například vyhlazení vrásek, zhubnutí nebo nárůst svalové hmoty.

Jak léčí křečové žíly seriózní lékaři?

Chirurgické kliniky nabízejí často léčbu laserem nebo vysokofrekvenčním signálem, přičemž operační zákrok nebývá hrazený zdravotní pojišťovnou celý a doplatek činí zhruba 10 000 až 20 000 Kč. V lehčích případech poskytují lékaři mírnější a podstatně levnější zákroky. Každopádně znáte jejich skutečná jména, jsou kontrolováni státními orgány a nesou odpovědnost. Každý spotřebitel musí sám zvážit, jestli jsou bezpečné produkty jako krém Vein Stopper, který zatím vzbuzuje jenom otázky internetových uživatelů – například ZDE a ZDE.

38 KOMENTÁŘE

 1. Objednáno, vyzkoušeno – jak píše většina lidí, krom příjemné emulze žádné výsledky. Recenze které byly pod nabídkou – podvod… co na to říci. Co jsem mohla čekat – zázraky se prostě nedějí.

 2. S údajnou „firmou“ z Lublaně mám také zkušenost – špatnou. Koupila jsem od ní přes internet Nil Smoke – magnety proti kouření. V popisu jejich reklamy byla 50% sleva asi ze 3000,- Kč. Pozlacené magnety. Zásilka došla, přibalena byla brožura v anglickém jazyce (mně tedy na nic, anglicky umím jen základy.) Pozor, cena brožury na faktuře: 1238,- Kč. Magnetky jsou potřené slabou vrstvou žlutého kovu, dle vyjádření odborníka hodnota asi 30,- Kč. Takže z celkové ceny zboží 1268,- Kč žádná sleva, naopak zaplatíte brožuru, kterou jste si neobjednali. PODVODNÍCI!!! Kontakt neexistuje. Rozhodně n i c neobjednávat.

 3. Na chvíli jsem podlehla naději, že „Vein Stopper“ může fungovat a rozhodovala se pro koupi. Vyplnila údaje a byly mi nabídnuty varianty počtu balení, prozatím jsem nevybrala žádnou. Přišlo mi divné, že se nejdřív vyplňují údaje a až poté jsou nabídnuty varianty produktu. Stále mi něco nesedělo a začala jsem hledat nějakou nezávislou recenzi, což se mi nakonec podařilo. Díky Vašim komentářům se potvrdily mé pochybnosti. Vrátila jsem se na stránky a zavřela je i s nedokončenou objednávkou.

  Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem otevřela e-mail. Potvrzení mé nedokončené objednávky s jedním balením a nevyčíslenou cenou za dopravu. Okamžitě jsem objednávku stornovala a požadovala odstoupení od smlouvy, z důvodů výše popsaných. Zároveň jsem připojila zákaz dalšího používání mých osobních údajů.

  Přišel další mail, žádná reakce na můj nesouhlas, naopak prý že se objednávka zpracovává. Znova jsem zopakovala svůj nesouhlas a zdůraznila, že zásilku v žádném případě nepřevezmu. A veškerou korespondenci přeposlala ještě p. Novákovi, na kterého se máte obrátit v případě, že objednávku chcete zrušit, či vrátit. Nevím, zda existuje a jestli si vše vůbec přečte. Je však uvedený v obchodních podmínkách, které jsou mimochodem dost pochybné, a spíš chrání protistranu. O reklamaci a vrácení peněz se může zákazníkům nejspíš jen zdát.

 4. Mám ten samý problém. Nikdy se mi nestalo, aby mě někdo podvedl. Koupila jsem si náplasti na hubnutí; místo 30 + 15 jich přišlo jenom 30 a jsou stejně k ničemu. Paní, která má prodej na starosti, neodpovídá. Kdy už konečně na ně někdo zavolá policii! Šmejdi.

 5. Dobrý den, objednala jsem si krém na žíly Vein Stopper a místo něj jsem dnes dostala poštou anglickou příručku, jak snadno snížit váhu. Je to PODVOD!

 6. Nepřebírejte a neplaťte zásilky od slovinské společnosti TV Prodaja d.o.o. s údajným distribučním sídlem v Horkách nad Moravou, Olomoucká 612/34 dříve, než si zkontrolujete obsah balíčku!!!

  Dne 3.1.2017 jsme si v souladu s akční reklamní nabídkou objednali přes internet 2 tuby hojivé masti na hemeroidy RectiStop (50 ml pro odzkoušení zdarma a 10 0ml za cenu 1080,- Kč + poštovné). Obratem jsme e-mailem obdrželi potvrzení objednávky od: marta.hurtova@prijemnenakupovani.info. Dne 6.1.2017 jsem od doručitele (kurýrní společnosti Depot 1382, adresa stejná, jako TV Prodaja v Horkách) převzal a zaplatil zásilku, obsahující jednu 100 ml tubu masti a namísto druhé tuby jednu brožurku o zdravé výživě v angličtině, která je v principu běžným propagačním materiálem, rozdávaným zdarma. Zásilka obsahovala zcela netransparentní fakturu, ze které nevyplývá, kolik a za co vlastně platím.

  Ještě 6.1.2017 jsem odeslal panu Jakubovi Novákovi (údajnému řediteli a garantu obchodu spol. TV Prodaja) zprávu popisující stav věci a návrh na řešení: „Pošlete mně na svoje náklady chybějící tubu masti a já budu celou záležitost pokládat za uzavřenou – v opačném případě počítejte s tím, že si váš postup nenechám líbit.“

  13.1.2017 jsem dostal nikým nepodepsanou odpověď (odesilatel Jakub.Novak@prijemnenakupovani.com), ve které pan Novák lituje, že nejsem spokojen s jejich výrobkem, ujišťuje mne, jakou pečlivost vynakládají na jeho výrobu a v principu vůbec neodpovídá na moji zprávu. Pouze navrhuje, abych zásilku poslal zpět (což jsem neměl v úmyslu) a že mně vrátí peníze. Jedná se o univerzální zprávu, začínající slovy: „Vážený/á …“.

  Protože pan Novák (?) mne vyzývá, abych balíček (s patřičným komplikovaným „ošetřením“) poslal na adresu DPD – TV Prodaja d.o.o., Olomoucká 612/34, 783 35 Horka nad Moravou, nelenil jsem a zavolal jsem pracovníky Obecního úřadu v Horkách nad Moravou, kde jsem se dozvěděl, že žádná společnost TV Prodaja d.o.o., ani společnost DPD Depot, ani společnost Příjemné nakupování v obci Horka nad Moravou neexistují. Vyžádal jsem si spojení na majitele předmětného objektu (Delta Army) a dozvěděl jsem se totéž – žádná z uvedených společností nemá na adrese Olomoucká 612/34 sídlo (pozn.: společnost Depot 1382 má pražské telefonní číslo, kde se jenom dozvíte, kdy byla patřičná dodávka doručena a žádný operátor se nepřihlásí).

  Obratem jsem odepsal panu Novákovi, že jsou pro mne nedůvěryhodná společnost, že jim balíček pošlu, až mně vrátí peníze a vzhledem k tomu, že na uvedené adrese nemá tato společnost sídlo, že nebudu riskovat, že zůstanu bez masti i bez peněz.

  Opět neosobní odpověď pana Nováka: „Postupujte dle již vám zaslaných instrukcí.“ To samozřejmě neudělám a o spolupráci požádám Českou obchodní inspekci a sdělovací prostředky. Samozřejmě mně nejde o tubu nějaké masti, ale o princip.

  Karel

 7. Dvakrát jsem Vein Stopper namazala a prodělala silnou reakci, kterou bylo nutné léčit asi dva měsíce! Čert vem peníze, ale jde o zdraví. Kde byl krém vyroben? Někde v chatrči na koleni?!

 8. Žádný zázrak se nekonal. Mažu, mažu a žádný výsledek. Ano, pěkně chladí, pěkně voní a to je vše. Zase jedna, co naletěla. Zbytečně vyhozené peníze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno