Zaměstnanci Českých aerolinek berou mzdy podle tabulky, kterou vyjednali prostřednictvím svých odborových organizací. Všechny kolektivní smlouvy najdete ve speciálním článku, včetně příplatků a benefitů. Ale vláda zároveň vydala takzvaný Katalog prací, který popisuje pracovní náplň a platové třídy ve veřejném sektoru. Pod číslem 2.01.14 tam najdeme také profesi Velitel letadla, pilot letadla, letecký navigátor, palubní inženýr, palubní operátor, palubní technik. Jakmile přidáme praxi a vzdělání, neboli platový stupeň, vyčteme základní hrubý plat.

2.01.14 – VELITEL LETADLA, PILOT LETADLA, LETECKÝ NAVIGÁTOR, PALUBNÍ INŽENÝR, PALUBNÍ  OPERÁTOR, PALUBNÍ TECHNIK

8. platová třída

1. Pilotování ultralehkého letadla nebo řízení bezpilotního prostředku při zajišťování například leteckého pozorování, monitorování terénu, plnění zvláštních úkolů.

9. platová třída

1. Obsluha technického systému letadla (palubní technik).

10. platová třída

1. Obsluha technických systémů letadel, zajišťování spojení se službami řízení letového provozu (palubní technik, palubní radiotelefonista).

11. platová třída

1. Navigační vedení, obsluhování technických systémů letadla, zajišťování spojení se službami řízení letového provozu na pravidelné trati za nestandardních podmínek (letecký navigátor, palubní inženýr, palubní radiotelefonista) nebo obsluha technických systémů letadel roje se zbraňovými systémy.

12. platová třída

1. Pilotování, navigační vedení a obsluhování technických a speciálních systémů letadel vybavených zbraňovými systémy (pilot letadla, letecký navigátor, palubní inženýr).

2. Pilotování, navigační vedení, obsluhování technických a speciálních systémů letadla na nepravidelné trati s přistáním na neznámém letišti nebo v neznámém terénu a s nepravidelnými přistáními na mezinárodních letištích (pilot letadla, letecký navigátor, palubní inženýr, palubní inženýr – operátor).

13. platová třída

1. Pilotování letadla na nepravidelné trati s přistáním na neznámém letišti nebo v neznámém terénu a s nepravidelnými přistáními na mezinárodních letištích při letech bezpečnostního charakteru a do krizových oblastí (pilot letadla, instruktor výcvikového střediska).

2. Vedení letadla na pravidelné trati a za standardních podmínek (velitel letadla).

14. platová třída

1. Vedení letadla na nepravidelné trati s přistáním na neznámém letišti nebo v neznámém terénu a s nepravidelnými přistáními na mezinárodních letištích při letech bezpečnostního charakteru a do krizových oblastí (velitel letadla, piloti opravárenských zařízení, zkušební piloti, letoví funkcionáři vyšších velitelství).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno