Už několik let recenzuji podvodné produkty, které jsou často inzerované na internetu. Hovadinu obvykle poznáme jednoduše, podle následujících projevů, anebo spíše nedostatků: Odpovědná firma skrývá svoji identitu, obchodní podmínky nevyhovují českému právnímu řádu, reklama cituje fiktivní odborníky a zákazníky. Takhle jsme prokoukli předražené a nefunkční „dietní přípravky“ CGA800, Kankusta Duo, Choco Lite, Chocolate SlimOneTwoSlim, Mangosteen, bobule goji, Catch Me, Patch Me, Forskolin Active a další. Ale šíbři, kteří nabízejí „tablety na hubnutí“ 3D Chilli, jsou chytřejší. Takže tentokrát nemáme 100%, nýbrž pouze 99% jistotu, že jde o podvod.

Podplacené recenze na tablety, které nejsou na hubnutí

O kapslích 3D Chilli píše nejenom samotný prodejce ve svém obskurním e-shopu, ale zmínky najdeme taky na seriózních webech a autentických blozích, které jsou jinak věnované kosmetice a patří mladým pohledným ženám. Jenomže když tyto články prozkoumáme blíže, zjistíme, že jsou buďto označeny jako komerční sdělení – anebo končí rozpačitým závěrem. „3D Chili jsem užívala dva měsíce a zhubla jsem maličko. Musíte jíst zdravě a cvičit. Moje zkušenost vám asi moc nepomůže. Opravdu hodně záleží na všem okolo, jestli chcete vážně zhubnout a zamakáte,“ píše například Radka Staňová. Dana Salášková, rovněž po dvou měsících, pocítila „maličké změny“.

Proč tedy blogerky o produktu píšou, když nezaznamenaly žádný úžasný efekt? „Nemohu vám sdělit, co přesně jsem za recenzi dostala. Nejčastější odměnou blogerů jsou však samotné hodnocené produkty, eventuálně finance,“ napsala mi Lucie Martináková. Co myslíte, zveřejnila svůj článek primárně proto, aby objektivně informovala čtenáře, nebo ze zištných důvodů? Recenzentky sice diplomaticky přiznávají, že tablety 3D Chilli neúčinkují. Ale přesto svoje čtenářky navádějí ke koupi, když opakují reklamní fráze, které vypadají odborně a mají zamaskovat pochybnou hodnotu produktu. Například: „Žlutá tableta se bere ráno, červená po obědě a zelená večer.“

Nemáme jediný důkaz, že 3D Chilli (Chili) někomu pomohlo

Blogerky svými tvářemi podporují prodej tabletek, díky kterým podle reklamního webu „zhubneš dokonce 17 kg za týden“. Dietologové údajně chtějí novinku „zakázat“, neboť „ve třífázovém rytmu spaluje přebytečnou tukovou hmotu tak rychle, že může vést k anorexii“. Tady už narážíme na klamavou propagaci, nebo spíše na sprostou lež, protože tělesnou váhu nelze skokově snížit žádným „potravinovým doplňkem“. Náš zdravotní stav, včetně tělesné kondice, záleží na celkovém životním stylu, jak ostatně napovídá původní význam slova DIETA.

Ani samotný prodejce – údajně polská firma nextPHARM sp. z o.o. – nebere svoji reklamu příliš vážně. V obchodních podmínkách píše, že nakonec záleží pouze na kupní smlouvě, která nemusí nijak souviset s inzerovaným zbožím. (Takže pozor, abyste nezaplatili a nepřevzali třeba jed na krysy.) A prodejce opět projevuje svérázný smysl pro humor, když odkazuje na vědeckou studii, která se zabývá právě obezitou – jenomže o tabletách 3D Chili tam není ani slovo. A tak docela trefně vyznívá postřeh blogerky Nikoly, které barevné kapsle připomínají film Rekviem za sen. Tam hlavní hrdinka zkouší bezpracně zhubnout, ale skončí jako předávkovaný feťák.

Cena v e-shopu: 999 Kč (3D Chili Starter), 1 499 Kč (Turbo), 1 999 Kč (Turbo+). Ale schválně zkuste, jestli tyhle tablety seženete v normální lékárně, která podléhá přísnému státnímu dozoru! 🙂

10 KOMENTÁŘE

  1. Děkuji za tento článek! Dneska mi tahle společnost psala a nabízela spolupráci. A já prostě nechápu, proč lidé nevidí, že prášky typu 3D Chilli pouze vyvolávají placebo efekt. Jediné, co zabere, je dobrá dieta a ne pilulky. A víš, co je smutný? Spousta těch bloggerek napsala „recenzi“ výměnou za produkt a ani nedostaly zaplaceno.

  2. Hezký den. Taky apeluji na lidi, kteří mají alespoň trochu vlastního rozumu, aby bezmyšlenkovitě neobjednávali všechny nabízené produkty; vždycky pečlivě vybírejte a ověřujte! K tomuto šmejdu byste museli dokoupit hromadu doplňků, a stejně byste kvůli tomu ještě nezhubli. Tady by nefungoval ani takzvaný placebo efekt, tedy auto-sugesce, protože tělesná váha je fyzikální fakt, a samotná víra člověka nezeštíhlí. Když tuhle kravinu odmítnete, ušetříte nemálo peněz, a přinejmenším proto se budete cítit lépe. Hlavně čtěte nezávislé recenze, na základě kterých si teprve udělejte názor!

  3. Také děkuji za článek. Občas na nějaké takové reklamy narazím a vždycky mají společné jmenovatele: 1/ Falešné recenze. (Stačí, když zkusíte na Facebook.com vyhledat nadšené „recenzenty“ a zjistíte, že neexistují.) 2/ Barevné stránky, které odkazují na zahraniční studie a uznávané lékaře. (Opět fikce.) 3/ Naprosto zázračné výsledky, při kterých by však zkolabovala játra i ledviny. A našli bychom další nápovědy.

    3D Chilli je navíc propagováno bloggerkami. A dokonce i placenou reklamou na Youtube.com, kde holčina odříkává naučené kecy a rádoby smutný vykonstruovaný příběh, který vede k závěru, že bychom měli začít brát pilulky, protože „ona už zkusila leccos, například chodila 12 kilometrů denně a zdravě jedla, a stejně nic nestačilo a nezhubla“.

    • Zdravím, mně funguje keto dieta, na váze ztrácím asi 2 kila týdně, 9 kil za měsíc. Jezdím kamionem, takže žádné cvičení, ale pouze jiný přísun živin. Nejde o preparát, ale o stravu v prášku. Ale potřebujete pevnou vůli. Sice jíte každé 3 hodiny, ovšem k dietnímu produktu jenom zeleninu a vodu. Na nastartování super. Po úbytku váhy navíc přemýšlíte jinak, takže o víkendu dáváte bazén nebo kolo. Prostě změna životního stylu. Krabičková dieta taky může fungovat, ale je časově náročná kvůli nakupování.

  4. Zajímalo by mne chemické složení těchto podvodných preparátů. Jednou jsem si objednal zelené prášky na hubnutí od firmy z Broumova a řeknu vám, thc je proti tomu hadr. Okamžitě jsem je vyhodil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno