Už několik let recenzuji podvodné produkty, které jsou často inzerované na internetu. Hovadinu obvykle poznáme jednoduše, podle následujících projevů, anebo spíše nedostatků: Odpovědná firma skrývá svoji identitu, obchodní podmínky nevyhovují českému právnímu řádu, reklama cituje fiktivní odborníky a zákazníky. Takhle jsme prokoukli předražené a nefunkční „dietní přípravky“ CGA800, Kankusta Duo, Choco Lite, Chocolate SlimOneTwoSlim, Mangosteen, bobule goji, Catch Me, Patch Me, Forskolin Active a další. Ale šíbři, kteří nabízejí „tablety na hubnutí“ 3D Chilli, jsou chytřejší. Takže tentokrát nemáme 100%, nýbrž pouze 99% jistotu, že jde o podvod.

Podplacené recenze na tablety, které nejsou na hubnutí

O kapslích 3D Chilli píše nejenom samotný prodejce ve svém obskurním e-shopu, ale zmínky najdeme taky na seriózních webech a autentických blozích, které jsou jinak věnované kosmetice a patří mladým pohledným ženám. Jenomže když tyto články prozkoumáme blíže, zjistíme, že jsou buďto označeny jako komerční sdělení – anebo končí rozpačitým závěrem. „3D Chili jsem užívala dva měsíce a zhubla jsem maličko. Musíte jíst zdravě a cvičit. Moje zkušenost vám asi moc nepomůže. Opravdu hodně záleží na všem okolo, jestli chcete vážně zhubnout a zamakáte,“ píše například Radka Staňová. Dana Salášková, rovněž po dvou měsících, pocítila „maličké změny“.

Proč tedy blogerky o produktu píšou, když nezaznamenaly žádný úžasný efekt? „Nemohu vám sdělit, co přesně jsem za recenzi dostala. Nejčastější odměnou blogerů jsou však samotné hodnocené produkty, eventuálně finance,“ napsala mi Lucie Martináková. Co myslíte, zveřejnila svůj článek primárně proto, aby objektivně informovala čtenáře, nebo ze zištných důvodů? Recenzentky sice diplomaticky přiznávají, že tablety 3D Chilli neúčinkují. Ale přesto svoje čtenářky navádějí ke koupi, když opakují reklamní fráze, které vypadají odborně a mají zamaskovat pochybnou hodnotu produktu. Například: „Žlutá tableta se bere ráno, červená po obědě a zelená večer.“

Nemáme jediný důkaz, že 3D Chilli (Chili) někomu pomohlo

Blogerky svými tvářemi podporují prodej tabletek, díky kterým podle reklamního webu „zhubneš dokonce 17 kg za týden“. Dietologové údajně chtějí novinku „zakázat“, neboť „ve třífázovém rytmu spaluje přebytečnou tukovou hmotu tak rychle, že může vést k anorexii“. Tady už narážíme na klamavou propagaci, nebo spíše na sprostou lež, protože tělesnou váhu nelze skokově snížit žádným „potravinovým doplňkem“. Náš zdravotní stav, včetně tělesné kondice, záleží na celkovém životním stylu, jak ostatně napovídá původní význam slova DIETA.

Ani samotný prodejce – údajně polská firma nextPHARM sp. z o.o. – nebere svoji reklamu příliš vážně. V obchodních podmínkách píše, že nakonec záleží pouze na kupní smlouvě, která nemusí nijak souviset s inzerovaným zbožím. (Takže pozor, abyste nezaplatili a nepřevzali třeba jed na krysy.) A prodejce opět projevuje svérázný smysl pro humor, když odkazuje na vědeckou studii, která se zabývá právě obezitou – jenomže o tabletách 3D Chili tam není ani slovo. A tak docela trefně vyznívá postřeh blogerky Nikoly, které barevné kapsle připomínají film Rekviem za sen. Tam hlavní hrdinka zkouší bezpracně zhubnout, ale skončí jako předávkovaný feťák.

Cena v e-shopu: 999 Kč (3D Chili Starter), 1 499 Kč (Turbo), 1 999 Kč (Turbo+). Ale schválně zkuste, jestli tyhle tablety seženete v normální lékárně, která podléhá přísnému státnímu dozoru! 🙂

20 KOMENTÁŘE

 1. Děkuji za tento článek! Dneska mi tahle společnost psala a nabízela spolupráci. A já prostě nechápu, proč lidé nevidí, že prášky typu 3D Chilli pouze vyvolávají placebo efekt. Jediné, co zabere, je dobrá dieta a ne pilulky. A víš, co je smutný? Spousta těch bloggerek napsala „recenzi“ výměnou za produkt a ani nedostaly zaplaceno.

 2. Hezký den. Taky apeluji na lidi, kteří mají alespoň trochu vlastního rozumu, aby bezmyšlenkovitě neobjednávali všechny nabízené produkty; vždycky pečlivě vybírejte a ověřujte! K tomuto šmejdu byste museli dokoupit hromadu doplňků, a stejně byste kvůli tomu ještě nezhubli. Tady by nefungoval ani takzvaný placebo efekt, tedy auto-sugesce, protože tělesná váha je fyzikální fakt, a samotná víra člověka nezeštíhlí. Když tuhle kravinu odmítnete, ušetříte nemálo peněz, a přinejmenším proto se budete cítit lépe. Hlavně čtěte nezávislé recenze, na základě kterých si teprve udělejte názor!

 3. Také děkuji za článek. Občas na nějaké takové reklamy narazím a vždycky mají společné jmenovatele: 1/ Falešné recenze. (Stačí, když zkusíte na Facebook.com vyhledat nadšené „recenzenty“ a zjistíte, že neexistují.) 2/ Barevné stránky, které odkazují na zahraniční studie a uznávané lékaře. (Opět fikce.) 3/ Naprosto zázračné výsledky, při kterých by však zkolabovala játra i ledviny. A našli bychom další nápovědy.

  3D Chilli je navíc propagováno bloggerkami. A dokonce i placenou reklamou na Youtube.com, kde holčina odříkává naučené kecy a rádoby smutný vykonstruovaný příběh, který vede k závěru, že bychom měli začít brát pilulky, protože „ona už zkusila leccos, například chodila 12 kilometrů denně a zdravě jedla, a stejně nic nestačilo a nezhubla“.

 4. Zajímavý článek, ale chtěla jsem si přečíst recenze těch blogerek o kterých píšete a odkazujete na ně, ale u jedné z nich jsem žádnou takovou recenzi nenašla a ani oficiální stránky těch pilulek neuvádí, že by slečna pilulky zkoušela, tak nevím co si o vašem článku myslet. Hlavně neodkazujete u slečny přímo na ten článek, ale pouze na blog, což je mi jako čtenářce k ničemu, když musím konkrétní článek dlouze hledat a nakonec jej nenajdu. Uvítala bych přesné odkazy, takto mi to přijde jako jedna paní povídala. Bohužel tedy ne příliš důvěryhodné. Ze čtyř blogerek máte odkaz na článek jen u jedné. Stejně tak jsem zmatená z části, kde píšete, že produkt chtějí dietologové zakázat, protože spaluje tuky příliš rychle. Přitom od začátku tvrdíte, že jde o podvodný produkt, který nefunguje. Tak jak to tedy prosím je, vždyť si v článku protiřečíte. Díky za odpověď.

 5. Píšete tady o vágním popisu účinků, a přitom je zpochybňujete podobně vágními argumenty. Jak přesně třeba souvisí výpis tzv. šmejdských produktů s 3dchili (pakliže je nevyrábí/nedistribuuje stejná firma)? asi stejně, jako souvisí barva tabletky s účinkem….Je hlavním motorem téhle filipiky těch několik blogerek, které si měly nechat zaplatit za vychvalování tabletek? Doba internetu má tu paradoxní dualitu, že existuje víc možností, jak se může na člověka valit množství obsahu, co se mu pokouší něco nabídnout a prodat(Roman Šebrle nebo Pepa Vojtek určitě nejezdí v ojetině od Áček) , ale zároveň máme v ruce přístup k libovolným informacím (fóra, recenze,ale především) z různých zdrojů, abychom si na věc udělali co nejkvalifikovanjší názor . . . .Pokud si někdo koupil na základě jednoho doporučení, je to trochu risk, ale jestli mu fungovaly , okej….pokud ne, pravděpodobně si je znovu nekoupí ….a pokud si pročetl co nejvíc z různých zdrojů, a koupil si je po zralé úvaze, pak asi dostal nejvíc – naučil se ověřovat informace. Já si informace zjišťovala; pročetla jsem různé diskuze, hledala si informace a na základě toho, jsem si 3D chili zakoupila. Ano, opravdu zakoupila! Bez jakýchkoli výčitek a obav můžu říct, že tabletky fungují a pomohli mi a to nejen v hubnutí, ale také se lépe cítit. Mám dvouměsíční zkušenost s tím, že si vedu deník (kdy přesně jsem začala tablety užívat, kolik kg jsem v tu dobu měla a kde kolik cm…). Nerozumím pointě tohoto článku a obzvlášť když se nezakládá na osobní zkušenosti, nýbrž na spoustu odkazů na jiné stránky a citováním pár blogerek.

 6. Na tuto recenzi jsem narazil teď náhodně a zcela se s ní neztotožňuji. Jestli, někdo někomu zaplatil za reklamu, či nikoliv, to já netuším. Ale na druhou stranu, když v reklamě kapka jaru postačí na stovky talířů taky asi nebude založena na pravdě, nemyslíte? Neklamou tedy zákazníka? Nicméně já je vyzkoušel hlavně proto, že jsem velký fanoušek chilli – spíš tedy ze zvědavosti, protože nejsem jejich cílová skupina 🙂 Ale výše uvedené nulové účinky jsem tedy nepociťoval, spíš přesně naopak. Svěží pocit, energie, několik kilo dole. I kdyby, jak uvádíte, neměly žádné účinky a vše bylo pouze v mé hlavě (což si rozhodně nemyslím), tak i přesto důvodem změny, protože bez nich bych třeba vůbec neměl vůli něco měnit ve svém životě. A jen se zeptám – vyzkoušel jste je, že o nich i píšete?

  • Zdravím, mně funguje keto dieta, na váze ztrácím asi 2 kila týdně, 9 kil za měsíc. Jezdím kamionem, takže žádné cvičení, ale pouze jiný přísun živin. Nejde o preparát, ale o stravu v prášku. Ale potřebujete pevnou vůli. Sice jíte každé 3 hodiny, ovšem k dietnímu produktu jenom zeleninu a vodu. Na nastartování super. Po úbytku váhy navíc přemýšlíte jinak, takže o víkendu dáváte bazén nebo kolo. Prostě změna životního stylu. Krabičková dieta taky může fungovat, ale je časově náročná kvůli nakupování.

  • Ja zhubla 40 a jím porce jak po drevorubce.Krabickova dieta by mne opravdu nezasytila.Nasla jsem vlastni system jak účinně zhubnout a vahu si udržet bez jakehokoliv cvičení nebo hladovění.Dnes je pro mne mé stravování zabava a nej konicek.Vymýšlím a upravuji zabehle recepty,aby vyhovovaly pravidlům meho stravování a musim říct že skutečně jím víc nez když jsem mela přes metrák. H. ✌

 7. Jimejinak – kdo opravdu a vážně chce zhubnout, podpořit zdraví a jíst normálně, ať se podívá na webové stránky Jíme jinak. Normální ženy, normální rady, trochu více znalostí o chemických polotovarech a návrat ke kořenům – jezte co jedly vaše prababičky a co vám roste za humny. To obvykle stačí.

 8. Ahoj, také jsem silnější a ráda bych tak jednoduše zhubla. Ale můj rozum mi stále říká, že nejdůležitější pro jakékoliv hubnutí je POHYB.
  Takže děkuji za článek, jsem ráda, že mi rozum zůstal.
  Apeluji na ostatní, nevěřte na pilulky apod. Začněte SPORTOVAT !!!
  Snad jediná rozumná dietka je oddělená, mám z dřívějška vyzkoušeno. Jíte vše, ale odděleně.

 9. Nazdárek přátelé, docela mě to pobavilo. Víte v čem je umění hubnout, nakoupit nesmyslné, nikde necertifikované rádoby bobule a utratit za ně mnoho peněz. A v tom je fígl proč zhubnete. Nezbudou vám penízky na normální jídlo a pak zhubnete. Jen nakupujte. Znám osobně několik bloggerek a vím tom své. Recenzují věci o kterých zhola, ale skutečně zhola nic nevědí. Něčím se třeba na mateřské živit musí. Jedná se i o technické věci. Vězte, že každá věc má svého kupce.

 10. Díky za ten článek. Ono je podvodů na netu víc, netýká se to jen hubnutí. Já taky vyzkoušela všechno možné. I tohle jsem si chtěla objednat, no, tak jsem ušetřila peníze, což je super. Já byla ve Světě zdraví, takže jsem změnila jídelníček a začala hubnout pomalu asi 1 kg za měsíc, takže až dosáhnu své ideální váhy, mělo by to mít trvalejší výsledek. Samozřejmě to neznamená, že se pak budu cpát za dva. Ale tohle není dieta, ale změna jídelníčku. Objednala jsem si před časem Vega Slim, ten si beru před snídaní, ale jestli to tomu napomáhá, to fakt nevím. Kdysi byl v rozhlase nějaký pořad. Byla to taky doba, kdy na zadní straně snad skoro všech časopisů byla nabídka různých produktů na hubnutí. A on tam říkal, že z lidí tahají jen peníze. Že to chce změnit jídelníček a hýbat se. Já zatím můžu používat jen chůzi. No, tak se mi potvrdilo, že to jsou podvody, protože když tam byly „klientky“, které popisovaly jak zhubly, nebylo možno vstoupit do diskuze.

 11. Nikde se nedoctete slozeni predem…objednala jsem si pred vanoci 2019,postupne ve chvilich volna jsem resila slozeni a jednotlive slozky…povidani typu ze je to bez chemie pouze prirodni…kdyz jsem se pred koupi dotazovala,zda to tak je a bylo potvrzeno…zjistila jsem ze je to blbost,jsou tam barviva a jine nesmysly..jeste kojim a bylo mi receno ze neni doporuceno,protoze obsahuje „palive koreni“ asi mysleli capsaciin,ktery je v klasickych chilli paprickach,ze to je jediny duvod…ja i prcek uzivame chilli,jak behem tehotendtvi,tak i ted kazdy den…do kadeho jidla davame peperoncino,chalapenos,habanero…takze nesmyslny duvod..po blizsim zkoumani jsem zjistila,ze to neni ten duvod „ze je to prilis palive“ nenapadlo me to uzivat,jen jsem se potrebovala dostat ke slozeni a je to jak pisete.. podvod..bez upravy stravy a pravidelneho pohybu to nikdy nepujde a lakat mamy po porodu, ze timhle zhubnou je nesmysl…radsi si kupte super sportak kocarek a behejte s mimcem,jezdete na bruslich a lip se stravujte,kdyzbuz nekojite omezte sacharidy,nic jinyho nepomuze a tipy zazrak do „3dnu“ je nesmysl…ja tablety po blizsim prozkoumani hazim do biologickeho odpadu.

 12. Zajímalo by mne chemické složení těchto podvodných preparátů. Jednou jsem si objednal zelené prášky na hubnutí od firmy z Broumova a řeknu vám, thc je proti tomu hadr. Okamžitě jsem je vyhodil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno