Bydlení

Českému a moravskému národu reálně hrozí, že bude vymírat, což by mimo jiného znamenalo kolaps veřejného zdravotnictví i důchodového systému. Ale ne kvůli pohodlnosti mladé generace, ani kvůli muslimským imigrantům, nýbrž kvůli šíleným cenám bytů a domů, které za posledních několik málo let pekelně vylétly: řádově o desítky až stovky (!!!) procent, nesrovnatelně víc než mzdy a platy.

Leckterý mladý pár, přestože poctivě a pilně pracuje, nemá dost peněz ani na pronájem městské garsonky, natož prostor pro založení rodiny – takže zůstává bezdětný, případně se rozděluje a vrací k rodičům, nebo kupuje starý domeček na vesnici, kde ovšem nejsou pracovní příležitosti a odkud musí denně dlouho dojíždět do zaměstnání, přičemž průběžně trčí v dopravních zácpách…

Tohle by mělo řešit Ministerstvo pro místní rozvoj, které je už 5 let ovládáno hnutím ANO. Tento rezort ale bohužel podporuje novou výstavbu dostupných bytů jenom žalostně málo, a ani zákon o dostupném bydlení v dohledné době nebude. Nyní ovšem předseda tohoto hnutí a premiér, pan Andrej Babiš, přišel se zajímavým nápadem: Šéfovi americké společnosti Apple nabídl, aby v dosavadním sídle Ministerstva pro místní rozvoj (na pražském Staroměstském náměstí) byla zbudována prodejna iPhonů. A díky tomuto nápadu může být český i moravský národ teoreticky zachráněn:

V předraženém bytě 1+1 sice není místo pro normální rodinný život (hry se stavebnicemi, vláčky a panenkami), ale když tam budou rodiče se třemi dětmi pouze sedět na židličkách a koukat do iPhonů, vejdou se.