Brzy uplyne 8 měsíců od posledních voleb do Poslanecké sněmovny, a Česká republika stále nemá vládu, která by získala důvěru dolní komory Parlamentu. Na sklonku jara roku 2018 sociální demokraté (ČSSD) ve svém interním referendu rozhodují, zda utvoří menšinovou koalici s trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem (hnutí ANO), za tiché podpory komunistů (KSČM). Mezi těmito potenciálními partnery však panuje nedůvěra a v Poslanecké sněmovně funguje spojenectví mezi ANO, KSČM a fašistickou SPD, jištěná spřízněným prezidentem Milošem Zemanem. Pozor, aby další politický vývoj nebyl následující:

  1. Sociální demokrati ve svém stranickém referendu těsně odhlasují, že chtějí do koalice s Andrejem Babišem, přičemž rozhodne názorový vůdce pražské ČSSD Miroslav Poche, který  chce být ministrem zahraničí.
  2. Jenomže potom už pana Pocheho nikdo nebude potřebovat, takže předseda socialistů Jan Hamáček vyhoví Miloši Zemanovi, a nominuje na ministra zahraničí nějakého prezidentova oblíbence.
  3. Jenomže jakmile vláda získá důvěru, premiér Andrej Babiš už žádné socialisty ani prezidenta nebude potřebovat, a dosadí na ministerstvo zahraničí, koho bude chtít.
  4. Jenomže potom už Pán Bůh nebude Andreje Babiše potřeboval, protože mezitím občany České republiky potrestá dost…

Ne že bych komukoli přáli cokoli zlého – dokonce ani estébákům, lhářům, zlodějům, podvodníkům, sprosťákům nebo zbabělým rasistům, natož našemu bezúhonnému premiérovi, noblesnímu prezidentovi, nebo odvážné a milosrdné většině českých občanů. Já jenom, že nikdy nikdo nemůže jistě vědět, k jakému účelu která účelovka doopravdy nakonec povede…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno