Evropským spotřebitelům stačí zdravý rozum, aby rozeznali kvalitu od šmejdu. Máme přece zákony, obchodní inspekce, příbalové letáky, svobodný internet, recenze a diskusní fóra. Ovšem zároveň žijeme v přelomové době, která má taky svoji temnou stranu. Moderní technika zlehčuje lidský život, ale přitom plete člověku hlavu: Roboti berou práci zaměstnancům, média vyrábějí senzace, nadnárodní korporace útočí na naše podvědomí… Není divu, že zdravý rozum občas přestane fungovat! Unavený motorista potom může koupit pitomost jménem Fuelfree.

Než nakoupíme, zpomalme a chvíli přemýšlejme

Možná taky vídáte reklamu na senzační „spořič/šetřič paliva“. Údajně stačí připevnit „jasně žlutý prvek na palivovou hadici“, čímž vytvoříte „magnetické pole“, které „rovnoměrně rozdělí molekuly benzínu nebo nafty“, takže „spotřeba klesá na 30 až 40 %“ při stejném výkonu. Mašinku „Fuelfree“ doporučuje „český automechanik Petr Drive, 26 let“. Popravdě, fyzice ani automobilům vůbec nerozumím, ale přesto veřejně varuji: Žádný Fuelfree nekupujte, líbivé reklamě nevěřte, chtějí vás okrást zákeřní parchanti! A samozřejmě přidám argumenty:

 • Prodejce předraženého šuntu skrývá svoji identitu, což je podle evropského práva nezákonné
 • Inzerovanou věcičku neprodává žádný legální obchod, protože by svým zákazníkům nijak nepomohl.
 • Neuvěřitelná reklama nápadně připomíná dřívější podvody, které zklamaly řadu českých motoristů

Fuelfree tady už několikrát byl, a selhal

Podvodníci dříve nabízeli vynálezy MagnuFuelProEngine Ultra, které měly rovněž zvýšit výkon motoru a snížit spotřebu paliva. Recenze českých motoristů najdete pod TÍMTO odkazem. „Určitě neinvestuji tisícovku, pokud nemám jistotu, že platím konkrétní a transparentní české – nebo aspoň evropské firmě. Ať už se olej jmenuje ProEngine Ultra, Fuelfree anebo třeba Slzy Svaté Magdaleny,“ glosuje například Milan.

„Logicky nelze snížit spotřebu paliva, a nepřímo úměrně zvýšit účinnost motoru, o 60 % až 70 %. Tohle váš stroj prostě nezvládne kvůli svým mechanickým vlastnostem. Za tisícovku leda zničíte motor, který má hodnotu 50 tisíc korun,“ upozorňuje Robert. „Sliby, sliby, sliby, ale v balíčku doručeném kurýrem nebyl ani daňový doklad pro případnou reklamaci. Po žádosti o vrácení peněz mně poslali jakousi adresu do Polska. Je to podvod,“ uzavírá pan Řehák.

18 KOMENTÁŘE

 1. Na německém webu najdete stejné stránky, pouze se šťastní majitelé zázračného přístroje „Fuelfree“ na totožných fotkách jmenují jinak.

 2. Zdravím. Máte nějaké hmatatelné důkazy, že Fuelfree nefunguje? Nebo jenom vyvozujete, že každá netransparentní firma vždycky prodává pouze krámy?

  • To je velice zajímavá připomínka, pane Vinohradský. Máte vy nějaké hmatatelné důkazy, že FuelFree FUNGUJE? Tím samozřejmě nemyslím různá tvrzení a falešná svědectví pracovníků a zákazníků prodávající firmy.

   • Ještě před rokem 1989 se v Tuzexu prodával výrobek ke zlepšení jiskry na svíčkách, a tím k úspoře paliva až o 5 % (za 5 bonů – asi 30 Kčs). Byl to vlastně mezikus na vysokonapěťovém kabelu mezi zapalovací cívkou a rozdělovačem. Jeden se mi dostal do rukou a po rozebrání jsem našel doutnavku, která se snad dodnes používá do elektrikářské zkoušečky. Byl to tehdy dobrý marketingový tah, ale skutek utek. A dnes tohle šméčko v podobě magnetů stojí daleko více peněz.

    Ještě bych měl k tématu takovou úvahu. Nikdo z kupujících nepřizná, že se nechal napálit, a proto třeba i přidá pochvalnou recenzi. No a jak tady napsal pan Kulhánek, kdyby „FuelFree“ fungoval, už dávno by něco podobného zavedli výrobci aut.

  • Kdyby Fuelfree fungoval, proč by ho nepoužívali sami výrobci automobilů? Vždyť honba za nižší spotřebou a vyšším výkonem je „svatým grálem“ všech konstruktérů!

 3. Obdobný výrobek jsem kdysi pořídil a použil ve Škodě 120. Jediné, co jsem pozoroval, bylo možná lepší startování a skutečně nižší spotřeba – asi o 1 decilitr na 100 kilometrů. Ale proč bych měl dávat za kus magnetu (ačkoli pěkně upravený) 2 000 Kč? Jako adekvátní by mně přišla cena kolem 50 Kč. Motoristický fanda

  • Mal som aj ja podobný predmet, bol to obyčajný magnet, ktorý sa dal okolo prívodnej benzínovej hadičky do karburátora. Stálo to vtedy cca 15,00 československých korún. Ani po prejdení cca 50 000 km som nemal nižšiu spotrebu, bolo to len na okrasu.

 4. Úplný nesmysl, oblbování nadmíru důvěřivých a naivních lidí. Na první pohled bezcenný šunt, v hodnotě méně než půl dolaru za deset kusů. Jako kdybyste chtěli z vody vyrobit benzín, nebo zlato z papíru. Všechny osoby, které „Fuelfree“ prodávají, bych nechal okamžitě a bez milosti přemístit do detenčního pracovního tábora, pro zahřátí na pět let, tam by přišly na užitečnější myšlenky.

  • Škoda, že blbci a šmejdi nemůžou mít vlastní, izolovaný stát, potom by tady vznikl ráj.

  • Taky jsem podlehl reklamě. Šetřič jsem objednal, ale nepřevezmu. Uvidím, co se bude dít potom. Na stránkách firmy není e-mail, telefon a reklamační řád. Prostě zase podvod.

 5. Co čekat od frajerů, kteří cizojazyčný text přeloží internetovým překladačem, takže nemá hlavu ani patu. Koupit může jen totální blbec.

 6. Taky mi vyskočila reklama na revoluční zázrak „Fuelfree“, který prý ničí konkurenci. Ale když zapnu mozek, jasně vidím podvod – internetovou odnož „šmejdů“!

 7. Podobný výrobek, jenomže za bolševika, kdysi prodávala i Mototechna: magnety v modrém plastovém pouzdře s klipem, na palivovou hadici. Asi za 45 Kčs. A šetřily palivo/peníze? Nešetřily! Tyhle kecy o magnetickém poli, které ovlivňuje nemagnetické palivo, tam byly také! Takže od dob bolševiků se mnoho nezměnilo. Lidi jsou akorát blbější a zapomínají na historii.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno