Lékaři doporučují, abychom křečové žíly léčili jízdou na kole nebo plaváním. Podvodníci mezitím prodávají gel Nanovein, který údajně pomůže vašemu oběhovému systému a zkrášlí vaše nohy. Děláte dobře a jste tady správně, pokud hledáte autentické nezávislé recenze.

Zatímco stojíte nebo sedíte a chodidla máte na zemi, vaše tělo musí překonávat gravitaci, aby vracelo krev z nohou do srdce. Jakmile oběhová soustava ochabne, nastává viditelný problém. Krev se hromadí v nohách, což vidíme jako takzvané křečové žíly (neboli varixy, alias žilní městky). Lékaři doporučují, abychom svoje spodní partie udržovali v kondici. Kontraproduktivní bývají silové sporty, například vzpírání, naopak pomáhá jízda na kole nebo plavání.

Pokud dlouho sedíme nebo stojíme, pomáhá příležitostné protahování. Nebo občas dejme nohy nahoru (například na židli). Někdy také zabírá, když problémová místa (typicky lýtka) sprchujeme střídavě studenou a teplou vodou, přičemž končit bychom měli chladnou teplotou. Samozřejmě jezme ovoce a zeleninu, eventuálně nosme stahovací punčochy a případně zvažme chirurgický zákrok. Osobně však určitě nebudu kupovat gel Nanovein.

Halucinogenní „lékaři“ Vratislav Kolinský a Lubomir Babik

„Všechny moje klientky mají křečové žíly a bolavé nohy. Každé doporučuji inovativní přípravek Nanovein, který jako jediný opravdu funguje. Křečové žíly vyléčí v kterémkoli stádiu. Navíc plně obnovuje oběhový systém a udržuje nohy krásné,“ říká podle internetové reklamy „český lékař a flebolog Vratislav Kolinský“, někdy pojmenovaný také „Dr. Lubomir Babik“. Česká lékařská komora však žádného takového člena nemá.

Česká reklama na Nanovein

V zahraničních verzích vidíme stejnou fotografii údajného dokotora, který je však jednou představen jako Polák Adam Kaponiewicz, podruhé jako Ital Valerio Spalletta, potřetí jako Španěl Jorge Villazgo, počtvrté jako Portugalec André Elias de Oliveira atd.

Polská reklama na Nanovein

Recenze na podvody, mezi které patří gel Nanovein

Internetoví šmejdi prodávají podobné masti opakovaně. Na křečové žíly měly dříve zabírat přípravky Vein Stopper, Solvenin, Variconis, Varican, Vary Forte, Varicobooster, Varikosette nebo Varicofix, a nyní přichází Nanovein. „Krém jsem koupila, ale nevyhovuje mi a uvedená kontaktní osoba neexistuje!,“ varuje Jana Švestková. „Nějaký šmejd vám pošle mast, která vám v lepším případě pomůže jenom od peněz, v horším případě vám nějaké zdravotní problémy způsobí,“ dodává paní Zemanová.

  • Falešné výrobky bývají zaštítěny vymyšlenými osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom neexistují.
  • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným statistům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o kampani nemá tušení.
  • Odpovědný podnikatel obvykle sídlí mimo Evropskou unii a nemá českou pobočku. Často bývá uvedena panamská firma BERNADATTE LTD.
  • Cena pofidérního gelu Nanovein byla „zlevněna“ na 890 Kč (nebo 39 eur) za 50 mililitrů.
  • Chybějí seriózní smluvní podmínky, od kurýra pravděpodobně neobdržíme fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
  • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pixabay.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno