Lékaři doporučují, abychom křečové žíly léčili jízdou na kole nebo plaváním. Podvodníci mezitím prodávají gel Nanovein, který údajně pomůže vašemu oběhovému systému a zkrášlí vaše nohy. Děláte dobře a jste tady správně, pokud hledáte autentické nezávislé recenze.

Zatímco stojíte nebo sedíte a chodidla máte na zemi, vaše tělo musí překonávat gravitaci, aby vracelo krev z nohou do srdce. Jakmile oběhová soustava ochabne, nastává viditelný problém. Krev se hromadí v nohách, což vidíme jako takzvané křečové žíly (neboli varixy, alias žilní městky). Lékaři doporučují, abychom svoje spodní partie udržovali v kondici. Kontraproduktivní bývají silové sporty, například vzpírání, naopak pomáhá jízda na kole nebo plavání.

Pokud dlouho sedíme nebo stojíme, pomáhá příležitostné protahování. Nebo občas dejme nohy nahoru (například na židli). Někdy také zabírá, když problémová místa (typicky lýtka) sprchujeme střídavě studenou a teplou vodou, přičemž končit bychom měli chladnou teplotou. Samozřejmě jezme ovoce a zeleninu, eventuálně nosme stahovací punčochy a případně zvažme chirurgický zákrok. Osobně však určitě nebudu kupovat gel Nanovein.

Halucinogenní „lékaři“ Vratislav Kolinský a Lubomir Babik

„Všechny moje klientky mají křečové žíly a bolavé nohy. Každé doporučuji inovativní přípravek Nanovein, který jako jediný opravdu funguje. Křečové žíly vyléčí v kterémkoli stádiu. Navíc plně obnovuje oběhový systém a udržuje nohy krásné,“ říká podle internetové reklamy „český lékař a flebolog Vratislav Kolinský“, někdy pojmenovaný také „Dr. Lubomir Babik“. Česká lékařská komora však žádného takového člena nemá.

Česká reklama na Nanovein

V zahraničních verzích vidíme stejnou fotografii údajného dokotora, který je však jednou představen jako Polák Adam Kaponiewicz, podruhé jako Ital Valerio Spalletta, potřetí jako Španěl Jorge Villazgo, počtvrté jako Portugalec André Elias de Oliveira atd.

Polská reklama na Nanovein

Recenze na podvody, mezi které patří gel Nanovein

Internetoví šmejdi prodávají podobné masti opakovaně. Na křečové žíly měly dříve zabírat přípravky Vein Stopper, Solvenin, Variconis, Varican, Vary Forte, Varicobooster, Varikosette nebo Varicofix, a nyní přichází Nanovein. „Krém jsem koupila, ale nevyhovuje mi a uvedená kontaktní osoba neexistuje!,“ varuje Jana Švestková. „Nějaký šmejd vám pošle mast, která vám v lepším případě pomůže jenom od peněz, v horším případě vám nějaké zdravotní problémy způsobí,“ dodává paní Zemanová.

 • Falešné výrobky bývají zaštítěny vymyšlenými osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom neexistují.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným statistům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o kampani nemá tušení.
 • Odpovědný podnikatel obvykle sídlí mimo Evropskou unii a nemá českou pobočku. Často bývá uvedena panamská firma BERNADATTE LTD.
 • Cena pofidérního gelu Nanovein byla „zlevněna“ na 890 Kč (nebo 39 eur) za 50 mililitrů.
 • Chybějí seriózní smluvní podmínky, od kurýra pravděpodobně neobdržíme fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pixabay.com

5 KOMENTÁŘE

 1. Přesně, produkt Nanovein je podvod! Když jsem si jej objednala – respektive do objednávkového formuláře uvedla své jméno + příjmení a telefonní číslo, obratem (!) se mi ozvala žena, která se jménem nepředstavila, zeptala se mě, kolik je mi let (prý to potřebuje vykázat) a nakonec mi vnutila, že to není 890 Kč, ale plus balné a poštovné, a že vlastně nejlepší jsou 3 balení za 1 550 Kč. Sdělila jsem adresu, že budu platit při převzetí. Po 30 minutách jsem si to rozmyslela (četla jsem tento web a sedí vaše kritika) a volám zpět na stejné číslo 608 034 139, že objednávku ruším. Nejdřív mi to nikdo nechtěl zvednout, pak se ozvala paní s identickým hlasem (!) jako předtím, že prý „o ničem neví a že se mnou určitě nemluvila“. Takže kurýr přijde zbytečně.

 2. Dobrý den.

  Paní Lenko, chápu Vaše rozhořčení nad tím, že jste byla podvedena, stejně jako já.

  Trochu jsem se zajímal o tento způsob podvodu. Princip spočívá v tom, že Vám podvodníci volají pod jiným číslem. A Vy, když voláte zpět na číslo, pod kterým volá podvodník, voláte někomu, kdo s podvodem nemá vůbec nic společného. Totéž se stalo i mně. Volal jsem pánovi, který neměl ponětí, co se stalo. Nakonec jsem se dopátral více čísel, která podvodníci používají. Čísla zde ale uvádět nemohu, abych se nedostal do rozporu se zákonem (doporučuji vaši zprávu stáhnout, protože ta paní, jejíž číslo uvádíte, nemá s podvodem nic společného, ani ti na ostatních číslech, která jsem zjistil).

  Jistě se ptáte, jak je to možné? Možné to je. Bohužel. Má to i svůj odborný název: Spoofing, viz informace ZDE.

  Podle informací od techniků, kteří pracují s ústřednami, je volání pod jiným číslem možné. Dnešní komunikační systémy, ať už to jsou mobilní telefony, internet či cokoli co dokáže přenášet data, obraz, zvuk atd. je postaveno na tom, že jsou tato data digitalizována, to je převedena do nul a jedniček, do řeči procesorů. Ale procesor potřebuje nějaký program, který umí s daty pracovat. A jak je obecně známo, existuje spousta lidí, kteří nemají zrovna čisté úmysly. Tak existují počítačové viry, hackerské útoky a další – jsou toho plné noviny. A tak může nějaký takový člověk vytvořit program, který volanému podsouvá cizí telefonní číslo. Krom toho mají digitální ústředny podstatně více funkčností, než se běžnému uživateli telefonu zdá. Například si zkuste před volané číslo z mobilu zadat #31# nebo *31* a volanému se nezobrazí vaše číslo, ale něco jako skryté číslo, anonym nebo soukromé číslo. Podobným způsobem lze vyvolat jinou funkčnost digitální ústředny, klidně i tu, která podsune cizí číslo. Tato funkčnost by měla být u operátorů zablokována, ale asi vždy není.

  Na doporučení policie toto posílám operátorovi k prošetření. Ale moc iluzí si nedělám, viz odkazovaný článek výše. Bylo by dobré, kdybyste se Vy, i ostatní na svého operátora obrátila také.

  Jediná obrana je neuzavírat objednávky přes telefon, ověřit si prodejce – zřejmě jste tak učinila pozdě, stejně jako já.

  Josef

 3. Jsem ráda, že novinář tento článek napsal. A nechápu, jak je možné, že tito podvodníci se dostanou na web a nikdo je nekontroluje, nežaluje a neodsoudí. Jsou to velcí zloději. Chtěla bych vidět jejich účetnictví a daně. Když něco ukradnete, tak jste pohnán k zodpovědnosti. A tito nabízejí léky na všechno možné. A prochází jim to. Už aby někdo řekl „A dost!“

 4. Někdo se snaží oklamat zákazníka a to je přece trestné. Takových podvodníků je spousta, jak k tomu přijde nemocný člověk, když za neúčinné léky vydá mnoho peněz! Už by bylo načase, aby se tito gauneři nedostali na internet!

 5. Pozorm na stránke Expres.cz je teraz reklama na Varicobooster. Už keď sa komentáre nedajú komentovať, je podvod a to nehovorím o tom ako každý, kto komentoval, mal fotku… A pozor na najpresvedčivejší komentár o tom či to nie je „podvod“. Ozaj sú to rodení podvodníci!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno