Na internetovém tržišti Webtrh.cz se objevil pozoruhodný inzerát. Anonym tam nabízel 8 000 až 24 000 Kč měsíčně za politické názorové glosy. Na inzerát jsem ze zvědavosti odepsal, načež jsem dostal několik dlouhých zpráv a nakonec byl vyzvaný, abych do zamýšleného internetového projektu vložil 20 000 Kč. Kdosi pod jménem Ivan Lemberk slibuje, že tak získám „akcii sociální sítě ČeskáPolitika.Online, roční dividendu 24 000 Kč a minimální měsíční honorář 48 000 Kč. 🙂 Přeskočím většinu komunikace a zkopíruji sem poslední obdrženou zprávu, kterou označím kurzívou.

Ivan Lemberk a ČeskáPolitika.Online

Poslední e-mailová zpráva, včetně bankovního účtu

„Dobrý den,

projekt sociální sítě ČeskáPolitika.Online provozuje akciová společnost se základním kapitálem ve výši 20 miliónů korun. Konkrétní identita této společnosti bude nejen pro veřejnost, ale i pro nové partnery, vlastníky podílu/ů na projektu a z toho plynoucího stejného počtu akcií společnosti, odtajněna v den oficiálního uvedení projektu do provozu, kdy zároveň noví partneři obdrží v písemné formě doklad o vlastnictví podílu/ů = akcie/í a základní dokumenty společnosti.

Tento postup jsme zvolili jako bezpečnostní opatření poté, co jsme z několika stran zaznamenali pokusy o zastavení činnosti na projektu i o jeho nepřátelské převzetí nebo koupi. Ne každému je vhod, že se na českém internetu objeví projekt, který se stane skutečným „politickým barometrem“ a bude dokumentovat skutečný stav popularity jednotlivých parlamentních i komunálních politiků, a který dává prostor pro adresnou komunikaci s politiky. Za projektem jsou tisíce hodin práce a nemáme zájem nechat ho pohřbít.

Společnost má pro finanční pokrytí nákladů na provoz rozsáhlého projektu a tvorbu podnikatelského výnosu na tři roky zajištěné finanční prostředky plynoucí z realizace programu Videokronik obcí na YouTube kanálech ČeskéPolitiky.Online. Objem těchto finančních prostředků pro jeden rok dosahuje téměř 900 miliónů korun.

Proto jsme si mohli dovolit stanovit vyplácenou roční dividendu plynoucí z jednoho podílu / akcie na 120% její nominální hodnoty, tj. na 24 tisíc korun.

Proto jsme se v rámci snahy o vytvoření co nejlepších podmínek garantujících vytvoření a zachování loajality rozhodli, že minimální měsíční honorář tzv. aktivních partnerů / společníků / vlastníků podílů / akcií (glosátor ad. pozice) bude ve výši dvojnásobku této částky, tedy 48 tisíc korun.

Proto jsme se rozhodli i pro to, že v rámci pozice glosátora to bude právě aktivní společník, glosátor, který sám bude po dobu prvního roku určovat jaký objem práce jako protihodnotu za uvedený honorář odvede a sám bude na základě toho při vyšším odvedeném objemu práce argumentovat navýšení. Je to o vzájemné odpovědnosti a důvěře.

Glosátor píše podle vlastních názorů v rámci podmínek serveru (nic proti zákonu, bez pomluv, vulgarit, atd.) , nikdo mu nediktuje jaký má mít názor a nebo jaké zaujímat postoje.

Jedná se o práci tzv. správy vzdáleného obsahu, „home office“, s tím, že začátkem roku stanovíme pravidelná měsíční setkání a místo, odkud bude opticky projekt řízený a prezentovaný. Jinak denní komunikace bude probíhat elektronickou formou vlastního chatu.

Pokud jde o pozici Vašeho zájmu, tak glosátor si bude do konce roku práci jen „oťukávat“ v rámci testovacího provozu a bude záležet jen na něm v jakém rozsahu. K dispozici bude mít chatovou podporu. Vlastní práci zahájí 7. ledna 2019, první měsíční honorář obdrží k 10.2.2019 převodem na bankovní účet. Honoráře mohou být po domluvě už zdaněné nebo si je může danit sám.

Pokud jde o další organizační záležitosti, budeme je s novými partnery , glosátory, řešit během následujících sedmi dnů formou elektronické komunikace.

Přijetí nových partnerů, glosátorů, řešíme dnes, 12. prosince 2018, s tím, že se snažíme udržet to na dopoledním rámci tak, že každý z nových partnerů elektronickým převodem na náš bankovní účet uhradí jeden podíl, akcii a my poté během 24 hodin partnera zaregistrujeme na příslušné pozici, zařadíme ho do příslušného neveřejného panelu / adresáře, který je dostupný pouze společníkům. Zařazení do tohoto adresáře garantuje aktivnímu společníkovi práci a honorář ve výše uvedeném rozsahu.

Pokud byste měl o tuto spolupráci zájem, je třeba dopoledne nebo nejdéle do 13:30 provést úhradu podílu na projektu / akcie. Pokud nemáte účet vedený u ČSAS, tak expresní platbou. Číslo účtu je: 3054077103/0800. Do zprávy pro příjemce je potřeba uvést PART/GL/Jméno, příjmení, email. Potvrzení realizace platby na tento email. Bezprostředně po přípisu potvrdíme provedení koupě podílu na projektu / akcie a budeme postupovat jak bylo výše uvedeno.

Na případné otázky mohu reagovat kolem 11:00. Poté už budu mít jednání společníků.

Ozval jsem se jak jsem slíbil, ale vzhledem k tomu, že si myslím, že pro Vás výše uvedené skutečnosti a postup nebudou vyhovující, myslím si, že o to zájem mít nebudete vůbec.

Každopádně přeji hezký den.
Ivan Lemberk
737 023 240 (sms brána)“

Ivan Lemberk (ČeskáPolitika.Online) moje peníze nedostane

Přiznávám – pokud jde o finance, jsem velmi opatrný člověk. Přesto, anebo právě proto průběžně přemýšlím, zda a kam svoje našetřené peníze investovat. Údajná sociální síť ČeskáPolitika.Online ovšem podle mě postrádá potenciál – občané už diskutují na Facebook.com a čeští politici mají svoje profily na Parlamentních listech. A navíc, desetitisíce korun nepošlu subjektu, jehož identitu neznám :-). Ale třeba údajný pan Ivan Lemberk (píšící z e-mailové adresy ivanlemberk@yahoo.com) najde jiné partnery, například nějaké šikovné policisty.

1 komentář

  1. Dobrý den, pane Woffe,

    faktem je, že pokusů o likvidaci projektu jsem z různých stran, různými formami zažil několik. Nechybělo ani zastrašování a vyhrožování. Vy jste ovšem mezi všemi originál. Podařilo se vám dosáhnout toho, o co neúspěšně usilovali ti před vámi. Společnost, ochotná server provozovat, raději couvla. Protože jsem po dohodě s nimi veškerou organizační činnost před 7. lednem 2019 musel vzít na sebe, nebylo nic jednoduššího. než se vyřádit na mně. Gratuluju. Zbyl mi projekt a vaše „investigace“. Mohl bych to zkusit nabídnou nějakému think-tanku nebo neziskovce. Alespoň by se ukázalo, do jaké míry stojí o názory obyčejných občanů, kteří jsou pro většinu politiků užiteční jen před volbami a do jaké míry mají či nemají pravdu tzv. dezinformační weby píšící o jejich činnosti a provázanosti s Bruselem a tzv. evropskou politikou. Ale k tomu už opravdu nemám chuť. Nabít si hubu znovu nemusím. Takže zdar vaší další činnosti, investigativče…

    Ivan Lemberk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno