Ketogenní dieta pomáhá malým epileptikům, ale kvůli svým negativním účinkům není doporučována jako lék na obezitu. Tablety Keto Guru proto těžko najdete v legální české lékárně, internetová reklama vás pravděpodobně zavede do e-shopu nechvalně známé asijské firmy.

Lidské štěstí závisí na zdánlivých detailech, které musejí být vhodě zkombinovány, podle konkrétní životní situace. Například šikovnému dělníkovi, který celý den běhal po továrně, večer prospěje pohodlné křeslo a dobrý film nebo knížka. Zatímco tloustnoucí kancelářský pracovník potřebuje pohyb, třeba na kole či na zahrádce. Na zdánlivých detailech, respektive na správných ingrediencích, ostatně stojí také kvalitní jídelníček.

Někteří lékaři doporučují takzvanou ketogenní dietu, pokud dítě trpí epilepsií, a nepomáhají farmaka. Jídelníčku potom dominují tuky (přes 70 %), méně jsou zastoupeny bílkoviny a sacharidy představují jenom okrajovou složku. Lidský organismus následně zareaguje podobně, jako kdyby hladověl, a začne spalovat svoje zásoby. Tento stav pomáhá malým epileptikům, ale bohužel není bezpečným a dlouhodobým lékem na obezitu.

Ketogenní dieta totiž kvůli svým vedlejším efektům představuje zdravotní riziko. Někdy způsobuje zácpu, jindy močové kameny, nevolnost, nebo dokonce vede až ke kómatu. Přesto na černém trhu narazíme na pochybné „hubnoucí produkty“, jako „Keto Guru“.

Výživová odbornice Irena Podzámecká alias Paola Verdi

„S bio-doplňkem KETO GURU rychle zhubnete, aniž byste ohrozili svoje zdraví,“ slibuje podle internetové prodejní stránky „odbornice na výživu“ Irena Podzámecká. Stejná žena však dostala v cizojazyčných mutacích jiná jména: v Itálii Paola Verdi, ve Španělsku Laura Maldonado, v Polsku Irena Petrycka

Česká verze:

Reklama na Keto Guru v češtině

Italská verze:

Reklama na Keto Guru v italštině

Recenze na tablety Keto Guru, aneb cena za podvod

Podobně jako fiktivní „výživová poradkyně“, nedůvěryhodné jsou také nadšené „diskusní příspěvky“, které na prodejní stránce najdeme. Kupříkladu jedna „spokojená zákaznice“, která údajně zhubla 25 kilogramů, je jednou představena jako Olga, podruhé Laura a potřetí Katarzyna – ačkoli zobrazená žena se ve skutečnosti jmenuje Kayla Itsines. A pravděpodobně nemá ani tušení, že její fotografie byla v této reklamě použita.

Mimochodem, prakticky stejně vypadala prezentace podvodných tablet Keto Diet.

Tentokrát za „produktem“ stojí asijská firma Genius Rainbow Limited (Hong Kong), spojená také s falešnými výrobky Electricity Saving Box a Denta Seal. „Zlevněná“ cena přitom činí 1 300 Kč za 10 tablet. Pokud jste Keto Guru poptali v legální české lékárně, nebo objednali přes asijský e-shop a osobně vyzkoušeli, popište svoje zkušenosti v diskusním fóru níže.

Autor úvodní ilustrační fotografie: Thgusstavo Santana

2 KOMENTÁŘE

  1. Keto dieta, jako všechny diety, je na prd. Přiměřená strava a pohyb. Každá dieta je založena na tom, že vynecháte část výživy – sacharidy nebo tuky. Jíst hodně zeleniny, tuku pomálu, nejíst jednoduché sacharidy (tedy cukr). A hýbat se, nesedět u televize s brambůrkami. Keto dieta muže ohrozit ledviny a játra.

  2. Snad těch příspěvků nebude mnoho, neboť by to značilo, že se hodně lidí nechalo napálit a hloupě zakoupili. PODVOD.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno