Knihař dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.06.02. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Knihař řeže výtisky, zdobí desky a usměrňuje stroje

5. platová třída

  1. Vykonávání složitějších knihařských prací, například obsluha automatických níťovek, řezání potištěného papíru, zdobení desek dvěma i více barvami či razicími foliemi.

6. platová třída

  1. Vykonávání odborných knihařských prací na knižních vazbách a převazbách, zpracovávání neprůmyslové vazby včetně zdobení desek ručně, kartonážní a řezačské práce.

7. platová třída

  1. Vykonávání speciálních knihařských prací, organizace práce v knihařské dílně.

8. platová třída

  1. Vypracovávání návrhů a samostatné zhotovování vzorů umělecky vysoce náročných knihařských výrobků.
  2. Seřizování výrobních linek na zhotovení tuhých vazeb při využití 11 a více základních operací s programovatelnými částmi linky.
  3. Vykonávání odborných knihařských prací na počítačem řízených zařízeních, například unášecí linka s 24 stanicemi včetně čelního ořezu.

2 KOMENTÁŘE

  1. Pracuji jako knihařka a nevím, do jaké platové třídy spadám. Odebírám a kontroluji kvalitu výrobků, nakládám do stroje. Seřizuji falcovací (skládací) stroje a kontroluji výsledný produkt. Také dělám ruční práce. Jak je zrovna potřeba. Prosím, poraďte. Ve smlouvě mám knihařka. Děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno