V tuzemsku žijí úžasní lidé, ale za důvěrně známým horizontem začíná dobrodružství. Cizí krajiny, obyčeje, pokrmy a životní styly nás inspirují, ať už během služební cesty, nebo prázdnin. Abychom mohli vyrazit do zahraničí, měli bychom znát nějaký světový jazyk. Studujte lehce a bezplatně! Například na portálu Youtube.com přibývají kurzy angličtiny, ve kterých pochytíte základní slovíčka, gramatiku a fonetiku. Potom bývá nejlepší školou všednodenní konverzace, třeba přes elektronickou aplikaci Skype. Určitě neobjednávejte zmatenou „platformu“ Ling Fluent!

„Naučte se nový jazyk během 4 týdnů! Ling Fluent je multimediální online platforma, kterou můžete používat v libovolném místě a čase. Potřebujete pouze počítač, tablet nebo chytrý telefon a internetové připojení. Všechny jazykové kurzy jsou založené na impulzní metodě, takže vyhovují Vašim znalostem a časovým možnostem,“ slibuje prodejní internetová stránka, která má také řadu polských verzí (například ZDE, ZDE, ZDE). Jaká multimediální platforma? Co proboha znamená impulzní metoda? Copak člověk, který bude věnovat studijnímu programu Ling Fluent jenom páteční večery, zvládne cizí jazyk během pouhých 4 týdnů!? Blbost.

Metoda Ling Fluent – reference, diskuse, zkušenosti, recenze

Celá záležitost připomíná podvodný studijní program Fast Phrases, anebo taky sprosté internetové reklamy, klamající tisíce dobrých lidí. Na prodejní stránce produktu Ling Fluent dokonce chybějí obchodní podmínky! Kdo vlastně podezřelý studijní program nabízí? Kde byste případně reklamovali vadnou službu? „Ze své vlastní zkušenosti vám doporučuji, abyste takzvanou multimediální impulzní platformu nekupovali! Stačí, že jsem naletěl sám,“ přibývají na podvodný Ling Fluent zklamané recenze a negativní reference. Diskuse může pokračovat níže, ve fóru pod článkem.

Bezplatné lekce cizích jazyků najdete na Internetu

„Zaplatil jsem 870 Kč a dostal jenom soubor zmatených kartiček. Anglicky samozřejmě stále ještě neumím, ale reklamaci zkouším marně,“ pokračuje další recenzent. Ling Fluent je pouhý reklamní trik ubohých podvodníčků, kteří nemají dostatečnou mentální kapacitu k užitečné práci. Naštěstí na internetové síti, například na portále YouTube.com přibývají seriózní jazykové kurzy. Pro ukázku zveřejníme úvodní lekce angličtiny, němčiny a španělštiny, které samozřejmě můžete průběžně zastavovat, vracet a opětovně pouštět podle vlastní libosti.

ANGLIČTINA:

NĚMČINA:

ŠPANĚLŠTINA:

28 KOMENTÁŘE

 1. Když je někdo takhle hloupý a věří, že zvládne cizí jazyk bez dřiny, dobře mu tak. Stejný případ jako hubnutí bez námahy, pamatujete?

 2. Zdravím všechny, pominu naše zákony a policii, která na podobné podvody nestačí. Především mě však zaráží, že klamavé reklamy (na hubnutí, mužskou potenci, rychlo-studium cizích jazyků apod.) zobrazuje spousta „seriózních“ internetových serverů.

  Jistě, provozovatelé webů chtějí vydělávat, takže raději ani nezkoumají, zda propagují poctivé služby a zboží. Ale podvodné reklamy vypadají stále víceméně stejně – vzhledem, fiktivními referencemi neexistujících lidí atd. Takže provozovatel stránek přece může odhalit a zatrhnout zlodějinu okamžitě, aby nepoškozoval obyčejné lidi – svoje čtenáře!

 3. Bez slovní zásoby nelze úspěšně studovat cizí jazyk, jenom osel uvěří, že třeba i zhubne bez pohybu.

 4. Souhlasím. Podvod. Stejně se musíte nabiflovat základy. A za 5 hodin mluvit? Tomu snad uvěří jenom malé dítě anebo líný zoufalec, jako jsem Já.

 5. Studijní program jsem koupil a dostal, ale nebyl vůbec pro mě. Tak jsem poslal reklamační žádost na uvedenou e-mailovou adresu. Nějaká paní Bezručová po mně chtěla mnoho informací – dokonce taky IBAN a SWIFT, který nepoužívám. Prostě mají divné reklamační podmínky, ale musím říct, že peníze jsem dostal zpátky.
  Honza

 6. Teď vidím, jak jsem naletěla! Samozřejmě jsem zaplatila, raději ani nenapíšu kolik. Pracuji v zahraniční firmě a chtěla jsem se zdokonalit. 🙁 Až mi bude někdo zase něco nabízet, odmítnu všechny, i poctivce!

 7. Asi jsem se také nechal napálit. Již měsíc s nimi písemně komunikuji kvůli chybně zaslané zásilce, jde o 1 664 Kč.

 8. Ling Fluent nefunguje a ani fungovat nemůže – žádné zázračné metody neexistují ani na hubnutí, ani na výuku jazyků. Pokud použijete jenom nějaké kartičky, postupujete stejně, jako byste si chtěli zapamatovat jména cizích měst tak, že byste koukali na hromadu pohlednic. Takhle byste neuspěli, protože byste vnímali pouze izolované fotografie, bez kontextu, asociací, souvislostí.

  Jedna technika však fungovat může: Přehrajte si správnou vyslovenost nějakého slovíčka. Zavřete oči, přiřaďte ke zvukovému vjemu libovolný obraz (například něco ze svojí domácnosti, nebo objekt, vyjadřovaný daným termínem – cokoli). Otevřete oči a slovo vyslovte. Zavřete oči a znovu vyvolejte asociační představu. Otevřete oči a slovo opět vyslovte. Tímto postupem zapojíte obě mozkové hemisféry a slovíčka vám začnou „naskakovat“ automaticky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno