Mechanik elektronických zařízení dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.12.11. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Mechanik elektronických zařízení v platových třídách

4. platová třída

 1. Demontáž a montáž skupin a podskupin elektronických zařízení speciální vojenské techniky, například protitankových raketových kompletů, protiletadlových, raketových kompletů a systémů řízení palby.
 2. Osazování desek plošných spojů nad cca 100 součástí.
 3. Zapojování elektrotechnických zařízení nebo jejich částí pájením, ovíjením, šroubováním apod., v počtu cca od 800 do 3000 vývodů kabelových forem.
 4. Měření elektrických hodnot včetně nastavení výstupního napětí stejnosměrného zdroje.

5. platová třída

 1. Opravy funkčních částí a oživování složitých desek plošných spojů elektronických zařízení speciální vojenské techniky.
 2. Osazování velmi složitých desek plošných spojů podle výkresu.
 3. Oživování modulů televizních zařízení.
 4. Měření elektrických parametrů a spolupráce při oživování zařízení.

6. platová třída

 1. Seřizování a opravy celků elektronických systémů speciální vojenské techniky, například protitankových, protiletadlových, raketových kompletů a systémů řízení palby v rozsahu středních oprav.
 2. Kontrola a nastavování parametrů magnetické hlavy flexibilní diskové paměti.
 3. Měření a nastavování parametrů rozhraní počítače.
 4. Zjišťování a opravy závad televizních přijímačů pro černobílý signál.
 5. Prověřování a technická kontrola elektronických obvodů optických a laserových přístrojů, odstraňování zjištěných závad, nastavování provozních hodnot.
 6. Zjišťování a opravy závad zkoušeče pro měření a vyhodnocování integrovaných obvodů.
 7. Zjišťování a opravy závad účtovacích a fakturovacích strojů, programovatelných kalkulačních strojů, automatických psacích strojů a automatické reprografické techniky.

7. platová třída

 1. Opravy číslicových řídících systémů speciální vojenské techniky, například protitankových, protiletadlových, raketových kompletů a systémů řízení palby včetně diagnostiky a seřizování.
 2. Opravy závad, nastavování hodnot a oživování číslicového registru telefonní ústředny.
 3. Opravy závad, nastavování hodnot a oživování televizního přijímače pro příjem barevného signálu.

8. platová třída

 1. Seřizování a nastavování laserových naváděcích systémů a laserových dálkoměrů zabudovaných ve speciální vojenské technice.
 2. Zajišťování a provádění generálních oprav včetně nastavení provozních hodnot řídících elektronických systémů speciální vojenské techniky, například protitankových, protiletadlových a raketových kompletů a systémů řízení palby.
 3. Řízení prací při opravách číslicových řídících systémů.
 4. Řízení a organizace práce při provádění středních a generálních oprav řídících počítačových systémů včetně nastavení jejich provozních hodnot.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno