Naše e-mailové schránky bombardují zprávami všemožní prodejci. Takzvané spamování, neboli zahlcování nevyžádanými nabídkami, je zpravidla špatným znamením. Schválně prověřme přípravek NEVER GREY, který má podle hromadných e-mailů ošetřit šedivějící vlasy, a navrátit jim původní barvu. Zprávy odkazují na propagační web, kde doslova stojí: „Tento revoluční přípravek, na rozdíl od barev na vlasy, dodá vlasům přirozený odstín“, a to „za 2 – 3 týdny“.

Šediny mohou být poměrně atraktivní. Never Grey, ani žádnou podobnou mastičku jistě nepoužívá americký herec Richard Gere (ztělesnil milionáře ve filmu Pretty Woman) nebo jeho český kolega Tomáš Hanák, kteří jsou obecně považováni za velmi atraktivní stárnoucí muže. Ovšem co sluší jednomu člověku, může kazit vzhled jiným lidem. Preparát Never Grey Hair, což anglicky znamená „nikdy šedé vlasy“, má údajně šediny omladit bez klasického – tedy poškozujícího barvení. Je to vůbec možné?

Tajemstvím přípravku Never Grey je keratin

Prodejce otevřeně píše, jakou látkou chce efektu docílit: „Díky vysokému obsahu keratinu v toniku Never Grey mohou být Vaše vlasy opět plné života.“ To nezní hloupě, ale bohužel ani nijak revolučně. Keratin je v kosmetice používán už dlouho, a je dostupný mnohem levněji. Jedno balení přípravku Never Grey stojí řádově tisícikoruny, ačkoli keratin lze v normálních obchodech a kadeřnictvích sehnat za pouhé stokoruny: nejenom ZDE, ZDE nebo ZDE. Například kadeřnice Nela Pospíšilová z Dolní Smržovky sice neslibuje pohádkový návrat původní barvy, ale potvrzuje viditelné regenerační účinky.

Nevíme, kdo předražený Never Grey prodává

Kdo vlastně rozesílá mraky nevyžádaných e-mailů a propaguje „zázračný“ omlazovač vlasů? Nevíme. Kontaktní údaje, a už vůbec oficiální název firmy není dohledatelný. Známé nejsou dokonce ani obchodní podmínky. Co když po aplikaci zakoupeného produktu nastanou potíže? Co když Never Grey Hair způsobuje kožní vyrážky, viditelně poškodí vlasy, anebo obsahuje karcinogenní formaldehyd? Nehody se bohužel stávají, když člověk unáhleně koupí produkt anonymního „podnikatele“.

Přečtěte si nepříjemné zážitky lidí, kteří příliš zbrkle objednali přes podobné internetové stránky kosmetiku, prášky údajně na hubnutí a prášky podle reklamy zlepšující sexuální život. Nakupujme raději od lidí a firem, které se neskrývají a jasně formulují podmínky případné reklamace nebo vrácení zboží :-).

(Pozn.: Never Grey je také název španělského seriálu a italského obchodu s módou.)

9 KOMENTÁŘE

 1. Grey Active, stejně jako Grey Blocher, jsou hrozné bezcharakterní kapitalistické podvody. Bral jsem oba 2 roky a výsledek? Bez komentáře. Záporné recenze na svých webech nezveřejňují, takže leda hromadná žaloba, nic víc.

 2. Tak do třetice. Dal jsem si tu práci a dohledal více. Originální výrobek se jmenuje No Gray NK, vyrábí ho holičství Nicky Chini S.r.l. v Miláně a mají na to dokonce registrovanou obchodní značku. To je výrobek, který u nás prodává Drogerka. To, o čem se tu píše, má úplně stejnou krabičku, jmenuje se to ale Never Gray, žádná registrace této značky neexistuje, pravděpodobně jde o předražený padělek s nejistým složením. O účincích pochybuji, ale pokud to chcete zkusit, určitě si kupte spíše originál za 375 Kč než padělek za trojnásobnou cenu, bez možnosti reklamace a s nejistým složením.

  • DX2 v POLSKU krém za 25Zl -sai 150.-Kč trochu zmenšuje lesk vlasů,ale ČERNÝ HÁRO nikdy nebude. Vyzkoušeno -trochu to sníží šedý lesk vlasů.Tak to je !!!

 3. Do třetice a na závěr ze stránek „prodejce“.
  Souhlasím s tím, aby byla o nákupu vystavena e-faktura, která bude po převzetí zásilky na poště odeslána na mou e-mailovou adresu.
  Jak úžasné. Tímto souhlasím s tím, že mi bude vystaven doklad (není to povinnost?) a že mi bude zaslán anonymně z pošty (no co kdybych chtěl reklamovat). Tak lidi kupujte. Jen tak si z nás můžou podvodníci dělat pr…(píp).

 4. A pojďme se podívat dál, kdo že stránku zaregistroval. Společnost WhoisQuard? Sakra, proč si vlasovou kosmetiku společnost chránící osobní identitu? Snad proto, že na nás neprásknou, že máme šedé vlasy? http://www.whoisguard.com/

  • Zajímavé postřehy, Jane. Pokaždé, když narazím na bizarní, přes nějakou banánovou republiku a Internet prodávané zboží typu Never Grey, vzpomenu si na různé „učitele osobního růstu“, kteří podle svých slov vydělávají velké prachy „podnikáním z pláže“ apod.

 5. Já také nevím, kdo to prodává. Ale vím, kdo si zaregistroval webovou stránku. Rozhodně přidává na důvěryhodnosti výrobku, když si stránku zaregistrovala společnost z Panamy a dokonce má i vlastní P.O.BOX. Přijde mi až úžasné, jak málo počítají za poštovné. Za poštu z Panamy bych čekal víc. Komu že ta stránka patří? Podívejte se třeba sem http://whois.smartweb.cz/object/never-grey-cz.com/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno