V čem tkví přitažlivost hazardních her, jako jsou internetové StarGames? V moderní společnosti nestíháme měřit schopnosti a zásluhy člověka jinak, než penězi. Když přijede elegantně oblečený cizinec ve drahém sportovním voze, automaticky mu prokazujeme respekt, protože předpokládáme, že svoje bohatství získal užitečnou prací. StarGames jsou příslibem rychle vyhraných peněz, za které lze nakoupit úctu, luxus, sex nebo drogy. Ale zdání může klamat. Co když sympatický chlápek v úžasném fáru jenom riskuje, dneska má štěstí, ale zítra přijde na buben?

„Uložená sankce je jen první vlaštovkou zpřísnění přístupu k jakýmkoliv ilegálně podnikajícím subjektům v loterijním prostoru,“  upozornilo vloni Ministerstvo financí ČR, když uložilo pokutu 850 000 Kč „fyzické osobě za porušení zákazu přeshraničního sázení“. Podobná sankce může dosáhnout až 10 milionů Kč! Podmínky pro provozování loterií zůstávají přísné. Například povolení pro sázkovou hru BINGO může obdržet pouze „akciová společnost se sídlem na území ČR, jejíž veškeré akcie znějí na jméno“. Populární StarGames.net přitom provozuje společnost Europe Entertainment Ltd., podle svého vyjádření registrovaná na Maltě.

Pozoruhodné obchodní podmínky StarGames

Jak může český stát zjistit, že sázíte prostřednictvím StarGames? Inu, shrňme obchodní podmínky těchto internetových her. Pokud chcete hrát bingo, ruletu, blackjack, kostky, vrhcáby nebo poker, musíte se nejdříve zaregistrovat. StarGames přitom požaduje, abyste pravdivě uvedli svoje jméno a příjmení, adresu a datum narození. V obchodních podmínkách dále stojí, že „společnost může Vaše osobní údaje předat spolupracujícím stranám“. Propagaci, odměňovanou zřejmě provizemi, přitom zajišťují nejmenovaní externí partneři.

Provozovatel upozorňuje, že může „nahradit kteroukoliv cenu jinou cenou stejné hodnoty bez předchozího upozornění“. Dovedeno k absurditě, místo původně slíbených peněz za vítězství v soutěži vám možná pošle několik pytlů obilí. Provozovatel výslovně přiznává, že sázení skutečných peněz přes maltézské StarGames zakazuje například Rakousko, Francie, Švýcarsko nebo USA. StarGames můžete hrát prostřednictvím virtuální měny – „hvězd“, které lze nakoupit v internetovém obchodě, ale „nelze nikdy převést na peníze nebo ceny“. Pozoruhodné jsou rovněž poplatky za roční pasivitu (následně 5 € měsíčně) a zrušení účtu (3 €).

Přečtěte si o šmejdech, kteří vzali útokem český internet a prodávají:
– krémy Lefery Cosmetics
– pilulky „na hubnutí“ CGA800
– tablety „na erekci“ POENTENGA Sex Power Increase
kyselinu hyaluronovou a chlorogenovou

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno