Preparátor dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.04.06. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Preparátor připravuje přírodniny ke zkoumání

7. platová třída

  1. Preparování přírodnin pod odborným vedením a vykonávání terénních prací při sběru přírodnin a zpracovávání dokumentace.

8. platová třída

  1. Zhotovování jednoduchých preparátů, například preparátů hmyzu (balků), odlitků paleontologických a osteologických sběrů pro uložení do sbírky včetně sběru přírodnin a odchyt živočichů podle dispozic.

9. platová třída

  1. Zhotovování běžných preparátů a odlitků podle stanovených postupů včetně sběru přírodnin a odchytu živočichů. Provádění průzkumů stavu sbírek přírodnin a zajišťování preventivní péče o ně.

10. platová třída

  1. Zhotovování náročných preparátů, například preparátů velkých ryb, plazů, ptáků a savců.
  2. Provádění repasí přírodovědných expozic.
  3. Provádění náročných laboratorních průzkumů preparovaných materiálů.

11. platová třída

  1. Stanovování obecných preparátorských metod a postupů.
  2. Zpracovávání koncepcí preparátorské činnosti a komplexních analýz přírodovědeckých sbírek s aplikací výsledků základního výzkumu pro svěřené sbírky.

12. platová třída

  1. Tvorba celostátních komplexních koncepcí péče o přírodovědecké sbírky v širokých mezioborových souvislostech a s možností obecného využití pro všechny správce sbírek. Aplikace a ověřování nových metod, laboratorních experimentů a nejsložitějších technologií v preparátorské činnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno