V oficiálním Katalogu prací dostala každá profese svoje unikátní číslo: například 2.04.26 (umělecký čalouník a dekoratér) nebo 2.21.10 („obyčejný“ čalouník a dekoratér). Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Umělecký čalouník a dekoratér

6. platová třída

  1. Čalounické a dekoratérské práce jako čalounění scénických prvků, dekorační práce, výroba velkoplošných panorám prospektů, koberců, opon apod.
  2. Samostatné provádění dekoratérských prací s výtvarným řešením interiéru.

7. platová třída

  1. Samostatné zhotovování a opravy veškerých slohových uměleckořemeslných čalounických individuálních výrobků a samostatné práce v interiérech s používáním materiálů náročných na zpracování podle návrhů výtvarníků a architektů.
  2. Vytváření nejnáročnějších velkoplošných kompozic, například goblénů, koberců, dekoračních závěsů a opon náročnými aplikacemi a povrchovými strukturami z různých materiálů s dotvářením podle vlastních návrhů.

8. platová třída

  1. Vysoce odborné individuální práce při rekonstrukcích a specializovaných úpravách na historicky cenném čalouněném nábytku v historických interiérech s využitím restaurátorských technik.

„Obyčejný“ čalouník a dekoratér

3. platová třída

  1. Tvarové řezání dílů čalounění nábytku z polyuretanového materiálu na pásových pilách s ručním posuvem.

4. platová třída

  1. Čalounění zadních a bočních částí karosérií osobních vozů a menších dílů vnitřních interiérů autobusů včetně jejich lepení a začišťování.
  2. Tvarové sešívání látek, úpletů a koženek, sešívání do vzorů a všívání paspulí nebo šňůr strojem.
  3. Potahování dělených nebo vtahovaných výrobků kůží, umělou kůží, brokátem nebo plyšem.

5. platová třída

  1. Šití potahů čalounění z pravé usně bez dělby práce.
  2. Vybírání, kreslení a stříhání složitých a tvarově náročných souprav z látek plyšového charakteru.

6. platová třída

  1. Řízení a seřizování vysekávacích strojů na potahové materiály a čalounění nábytku včetně kontroly vyseknutých dílců podle plánů a sortimentu.
  2. Vybírání, kreslení a stříhání pravé usně na složité čalounění výrobků.
  3. Samostatné zhotovování a opravy složitých individuálních čalouněných a dekoračních výrobků s použitím všech materiálů.

7. platová třída

  1. Opravy a údržba historicky cenného čalouněného nábytku a interiérů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno