První místopředseda české vlády jezdí po hospodách, kde diskutuje s obyčejnými lidmi. Vít Rakušan svoje turné nazval Debaty bez cenzury. Jeho návštěvy se dočkají Karviná, Sokolov, Most, Česká Lípa, Praha, Vyškov, Přerov, Ústí nad Labem nebo Havířov. Tady najdete kompletní program a video (online přenos + záznam).

Kdo je Vít Rakušan

Jeho dědeček prožíval druhou světovou válku v koncentračním táboře, jeho otec byl sociálním demokratem a senátorem. Vít Rakušan se narodil roku 1978 v Kolíně. Vystudoval historii, germanistiku a školský management. Podnikal, učil na gymnáziu v Kutné Hoře a starostoval ve svém rodném městě. Nyní vede Starosty a nezávislé (STAN), je prvním místopředsedou české vlády a ministrem vnitra.

Debaty bez cenzury –⁠⁠⁠⁠⁠ program

Z průzkumů veřejného mínění vyplývá, že současná vláda nemá ve společnosti většinovou podporu. Starostům a nezávislým hrozí, že v příštích parlamentních volbách získají méně než 5 % hlasů a neobhájí svoje poslanecké mandáty.

Vít Rakušan mezitím vyráží na diskusní šňůru, kterou prezentuje jako svobodnou a necenzurovanou. Schválně míří tam, kde očekává převahu svých kritiků. Výjimku představuje Praha, kde hlavním tématem budou Ukrajinci. Debaty bez cenzury, program:

MěstoMístoDenČas
KarvináPivnice Centrum22. 1.17:00 – 19:00
SokolovMěstský dům kultury29. 1.17:00 – 19:00
MostRestaurace Severka12. 2.17:00 – 19:00
Česká LípaKD Crystal19. 2.17:00 – 19:00
PrahaKlášterní sýpka23. 2.17:00 – 19:00
VyškovBesední dům4. 3.17:00 – 19:00
PřerovKlub Teplo11. 3.17:00 – 19:00
Ústí nad LabemKulturní sál Horizont18. 3.17:00 – 19:00
HavířovSpolečenský dům Reneta25. 3.17:00 – 19:00
Vít Rakušan upřesňuje místa a časy postupně, program proto budeme aktualizovat.

Kde běží online přenos

Na programu nejsou Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Zlín, Kladno ani mnohá další velká města. Ale každá Debata bez cenzury běží živě online, na internetu. Vždycky, když se Vít Rakušan postaví před obyčejné české občany, přenos jejich názorové výměny najdete na sociálních sítích Facebook.com a X.com (Twitter.com).

Aktuální vysílání z Havířova 25. 3. 2024

Lidé se ptají na drahé energie, sociální dávky, starobní důchody, mzdy nebo inflaci. Třeskutým tématem zůstává válka, kterou vede ruský diktátor proti Ukrajině. Zaznívají naštvané výkřiky a vulgarity, ale taky rozumné návrhy a výtky. Vít Rakušan patří mezi proevropské liberály, kteří v severních Čechách a na Ostravsku představují menšinu. Ale přesto na konci debatních večerů sklízí umírněný potlesk a pozvánky na panáka.

Záznam zůstává na internetu

Po hospodách jezdí také někteří opoziční politici, jako Kateřina Konečná (KSČM) nebo Jindřich Rajchl (PRO). Není však zvykem, že by přímo mezi nespokojené občany přicházel přední vládní politik. Vít Rakušan přitom zachovává rozvahu, trpělivě odpovídá na nepříjemné dotazy, věcně vyvrací lži, ale také přiznává svoje pochybnosti a přešlapy. Ostatně posuďte sami. Videozáznamy jeho necenzurovaných debat zůstávají na internetu.

Karviná

Sokolov

Most

Česká Lípa

Praha

Vyškov

Přerov

Ústí nad Labem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno