Očista lidského organismu probíhá stále a přirozeně. Játra, ledviny a střeva celoživotně třídí přijaté látky, oddělují odpad a posílají ho ven. Kdo chce proces detoxikace zesílit a urychlit, hodně pije čistou vodu nebo bylinkové čaje, místo přepálených pokrmů a sladkostí pojídá raději zeleninové a luštěninové pokrmy. Některé reklamy tvrdí, že extrémně účinné jsou náplasti, nesoucí například jméno Detox Pharma. Kvůli řadě indicií ovšem máme pádné důvody ke skepsi.

„Vyčistí vnitřní orgány, podpoří krevní a lymfatickou cirkulaci, stimulují imunitní systém, čímž mnohdy eliminují infekční ložiska a chronické bolesti, uvolní svalové napětí a zvýší hybnost kloubů,“ slibují prodejní weby třeba ZDE, ZDE a ZDE. Detox Pharma jsou nálepky, které stačí „aplikovat na obě chodidla během spánku“. Prodejce cituje údajného doktora medicíny, kterého ovšem nejde nikde jinde po celém Internetu najít. Nálepky nevychvaluje ani žádný seriózní web, pouze idnes.cz varuje, že zdánlivě „bezplatný zkušební vzorek“ může zákazníka přijít velmi draho.

Detox Pharma „není určeno k prevenci jakéhokoli onemocnění“!

Kdo náplasti nabízí? Pod hlavním webem je podepsaná firma „ACTIVE BODY LLC, 8040 EXCELSIOR DR., SUITE 200, MADISON, WI 53717, USA“. Sídlo mimo území Evropské unie může být problém, jak upozornilo Ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s nebezpečnou kosmetikou. Detox Pharma zahrnuje poměrně tvrdé obchodní podmínky, které ignorují některé evropské standardy ochrany spotřebitele. Reklamaci zkracují na 14 dní a vrácení peněz podmiňují absurdními požadavky. Nefunkční samolepky „Detox Pharma“ musíte odeslat zpátky a zásilku pomalovat červeným rámečkem přesně stanovených rozměrů!

Únava může znamenat závažnější potíže, zajděte raději k lékaři

Důležitá je následující pasáž obchodních podmínek: Detox Pharma „není léčivým přípravkem. Tento produkt není určen k stanovení diagnózy, léčbě, nebo k prevenci jakéhokoliv onemocnění. V případě zdravotních potíží je třeba se obrátit na lékaře. Únava totiž může provázet závažné choroby, v nejhorším případě rakovinu. Detox Pharma možná jenom využívá přirozenou vlastnost lidské pokožky, která nepřetržitě vylučuje pot. Když přilepíte na chodidla jakoukoli náplast, časem pravděpodobně zachytí mnoho odpadních látek a bude vypadat, jakoby „detoxikovala vnitřní orgány“.

Příklady podvodných výrobků, inzerovaných pouze přes Internet:

1 komentář

  1. Dobrý den, přesně jak píšete o obchodních podmínkách – Detox Pharma můžete vrátit, pokud Vám to nepomůže, ale neznáte adresu ani IČO, u podobných firem (které nabízejí různé přípravky na křečové žíly nebo rakovinu) znáte jenom telefonní číslo, většinou jsou to samí podvodníci. Komentáře si píšou sami. Jak napíšete komentář nevyhovující, je fakt, že se zobrazí, ale druhý den je pryč. Je vidět, že lidé mají peníze a věří každé blbosti. Taky jsem se nechal nachytat, zakoupil jsem krém proti vráskám za 990 Kč. K ničemu – podal jsem podnět na ČOI. Odpověď: firma nedohledána – zahraniční. A i kdyby firmu našli, nemají oprávnění sídlo v Austrálii prohledávat. Raději nakupovat v lékárně. Přeji hezký den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno