Firmy rozdávají svým zaměstnancům poukázky, které jsou vstupenkou do některých sportovních, kulturních nebo rekreačních institucí. Mnozí příjemci však preferuji vyšší mzdu, a proto svoje zaměstnanecké benefity prodávají. Na inzertních portálech nabízejí nejčastěji Sodexo Flexi Pass, výměna za peníze však není stoprocentní.

Kolik peněz dostanete za Flexi Pass

Seriózní zájemci vám zaplatí 70 až 90 % nominální hodnoty vaší poukázky. Takže pokud prodáváte například Sodexo Flexi Pass, který je označený částkou 100 Kč, potom pravděpodobně dostanete 70 až 90 Kč. Dejte však pozor, abyste nenaletěli podvodníkovi. V takovém případě byste o svoje Passy přišli a na oplátku byste nedostali nic.

Poukázky pro volnočasové aktivity

Sodexo Flexi Pass má největší kupní sílu, když slouží svému původnímu účelu. Otevře vám dveře do vybraných sportovních areálů, divadel, muzeí, galerií a škol, lázní a hotelů. Za poukázku seženete také nadstandardní zdravotní péči, vitamíny nebo brýle. Vaše Passy jsou přitom do 21 983 Kč/rok osvobozeny od daně z příjmů a povinných pojistných odvodů.

Ale možná sportujete raději ve volné přírodě, kam máte vstup zdarma. Nebo preferujete posilovny, kulturní a rekreační centra, která přijímají pouze normální peníze. Poradíme vám tedy, jak poukázky směnit za české koruny.

Sodexo Flexi Pass – výměna za peníze

Ideální by bylo, kdybyste ochotného kupce našli ve svém nejbližším okolí. Takže se zeptejte svých kolegů, jestli by využili další volnočasové poukázky. Eventuálně se ozvěte cizím zájemcům, kteří poptávají Sodexo Flexi Pass. Výměna za peníze záleží na osobní domluvě, jak uvidíme na příkladech:

  • Anonym na adrese vykup.jednoduse.cz žádá, abyste mu zatelefonovali, ale neuvádí svoje cenové podmínky.
  • Společnost Cornis nabízí za poukázky 70 % jejich nominální hodnoty. Přitom vás zve do svého sídla na adrese Bludovická 400 v pražských Letňanech.
  • Anonymové na inzertních portálech avizo.cz, bazar.cz a hyperinzerce.cz slibují až 90% náhradový poměr.

Buďte opatrní. Nevěřte anonymům, kteří požadují, abyste jim svoje poukázky zaslali poštou, a slibují, že vám potom pošlou peníze na bankovní účet! Nikdy předem nevíte, jestli říkají pravdu, nebo vás chtějí okrást a jakmile získají vaše zaměstnanecké benefity, přestanou komunikovat. Raději prodejte svoje Passy serióznímu zájemci, který sice nabízí nižší náhradový poměr, ale představí se, setká se s vámi osobně a hned zaplatí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno