Zkušební technik dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 1.04.05. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Zkušební technik testuje funkčnost výrobků

8. platová třída

  1. Provádění funkčních zkoušek, ověřování a vyhodnocování předepsaných parametrů u výrobků, hodnocení jejich způsobilosti, vypracovávání zkušebních protokolů.
  2. Komplexní obsluha pěchotních zbraní (rektifikace mířidel, seřízení spouště, seřízení střeleckého stendu, nabíjení, střelba, údržba, specifikace závad) pro výzkumné, vývojové a provozní zkoušky munice v rámci standardů NATO.

9. platová třída

  1. Zkoušení, ověřování a porovnávání parametrů prototypů nebo nových výrobků včetně navrhování zkušebních metod.
  2. Komplexní obsluha dělostřeleckých, tankových a raketometných zbraní pro přímou i nepřímou střelbu (rektifikace, umělý zákluz, měření tlaku brzdovratného zařízení a vratníku, měření vložné hloubky nábojové komory, měření teploty prachové náplně, vyloučení mrtvých chodů zbraně a optických zaměřovačů, nabíjení, nastavování parametrů střelby a střelba) pro výzkumné, vývojové a provozní zkoušky munice v rámci standardů NATO.
  3. Ověřování postupů a zařízení pro separaci a slévání drahých kovů.

10. platová třída

  1. Komplexní obsluha zbraní pro střelbu řízených, protitankových a protiletadlových střel, například kompletace a příprava odpalovacího pultu, proměření elektrických obvodů předepsanými přístroji podle druhu střely, specifikace závad při přerušení obvodů včetně komplexní přípravy odpalovacího zařízení pro výzkumné, vývojové a provozní zkoušky munice v rámci standardů NATO.
  2. Navrhování a ověřování postupů a zařízení pro separaci a slévání drahých kovů včetně kovů platinových.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno