Československá obchodní banka, a. s. patří mezi největší finanční ústavy a zaměstnavatele v České republice. Jak hledá a motivuje svoje pracovníky, co oceňuje anebo naopak postrádá? Tiskový mluvčí Jan Solnička a personalistka Renata Vápeníková nám odmítli odpovědět pouze na dva dotazy: Jaké mzdy platí ČSOB svým zaměstnancům a jestli existuje nějaká přidružená odborová organizace.

Pracovitost je něco jiného než produktivita

Jak byste obecně popsali lidskou pracovní sílu v České republice? Můžete něco vyzdvihnout? A naopak, chybí vám tady něco?

Řekli bychom, že jsme v Čechách, oproti některým státům západní Evropy, velmi pracovití. Největším nedostatkem pro nás jsou IT odborníci.

Čím si vysvětlujete, že tuzemští zaměstnanci mají podstatně nižší mzdy a platy, než kolegové odvádějící stejnou práci v Německu nebo Rakousku?

Může to být ovlivněno pomalým růstem produktivity lidské práce, pomalým zaváděním nových technologií a tím pádem je pořád lidská práce levnější. A pak je to také dost ovlivněno nastavením kurzu vůči euru, ale nezobecňovali bychom to. Hodně záleží na oboru a profesi. Myslíme, že jsou profese, kde bude hodnocení srovnatelné.

V ČSOB převažují třicátníci a čtyřicátníci

Jak hledáte a potom motivujete svoje pracovníky?

Pro výběr zaměstnanců využíváme standardních nástrojů, jako je například inzerce, aktivní vyhledávání na sociálních sítích, účastníme se veletrhů pracovních příležitostí, využíváme personální agentury atd.

Jaká je věková struktura uvnitř ČSOB?

Největší počet zaměstnanců máme v kategorii 30 – 49. Průměrný věk je 39,5 roku.

VĚK V LETECH PODÍL
< 20 0,39 %
20 – 29 18,60 %
30 – 39 30,86 %
40 – 49 30,48 %
50 – 59 16,20 %
60 – 69 3,34 %
70 + 0,13 %

Jaké typy pracovních úvazků mají lidí, kteří působí v ČSOB?

94,1 % tvoří zaměstnanci, 5,9 % jsou pracovníci na dohody, 0 % pracovníci dodání personálními agenturami. Smlouvu na dobu neurčitou má 84,5 % všech pracovníků banky.

Prozradíte mzdové rozpětí v Československé obchodní bance? Některé tuzemské podniky mají a zveřejňují svoje mzdové tarify, nebo průměrné mzdy na jednotlivých pozicích.

Tato data nezveřejňujeme.

K TÉMATU:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno